Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
matkow
Posty: 45
Rejestracja: 15 maja 2019, 19:54

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: matkow » 09 sie 2019, 17:59

Dokładnie, szkoda nerwów :D

A wszystkim ulegającym obecnemu szałowi zakupowemu przytoczę pewną internetową mądrość:

Ludzie, jedzcie gówno, miliony much nie mogą sie mylić


Pozdrawiam :)


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: mac_kow » 09 sie 2019, 19:36

Panie i Panowie,

Odbiegamy od tematu Przybyszewskiego, ale... "masakra"? "złodzieje"? "szkoda nerwów"? "muchy i g-wno"? "blokowisko"?

Ja odpowiem na podobnym poziomie- kogoś chyba piecze zadek, że nie nabył mieszkania na Zabłociu 3 lata temu w ówcześnie bardzo rozsądnych cenach. Riverside za 6500, Pasaż Podgórski za 6-7k czy Concept za 7-8, oraz oczywiście Residence Etap 1 i 2. Gdzie te czasy! :)

"Drugi Ruczaj"? A co takiego macie do Ruczaju? Dobre, nadal popularne i praktyczne miejsce do życia. Co kto lubi.

Zabłocie jest skazane na komercyjny sukces- piesza bliskość Kazimierza i de facto całego centrum, trendy Bulwary Wiślane, które nie znudzą się nigdy. Zagłębie kulinarne. Do tego, na deser, nawet pozdrowe SKM.
Czy jest to sensowne miejsce do życia "na co dzień" i "dla rodziny"- tutaj mam bardzo poważne wątpliwości. Szkoła podstawowa rejonowa przy... Parku Bednarskiego, ogromny deficyt / brak przedszkoli, brak oferty zdrowotnej, brak placów zabaw, mimo wszystko jednak kłopot z codziennymi zakupami. Dzielnice na obrzeżach pod tym względem radzą sobie lepiej. Wreszcie- strefa parkowania i problemy z "odwiedzinami"- takie x10.
Ale dla "młodych, dynamicznych" to wciąż bardzo fajne miejsce. Nie m się co dziwić popularności.

Poza tym kto nie zaznał legendarnej jakości Atala i przeciekających balkonów, temu architektura w nowej inwestycji może się wydawać pociągająca ;)

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: kwk » 10 sie 2019, 0:39

mac_kow pisze:Ja odpowiem na podobnym poziomie- kogoś chyba piecze zadek, że nie nabył mieszkania na Zabłociu 3 lata temu w ówcześnie bardzo rozsądnych cenach. Riverside za 6500, Pasaż Podgórski za 6-7k czy Concept za 7-8, oraz oczywiście Residence Etap 1 i 2. Gdzie te czasy! :)


W marcu tego roku jeden z użytkowników w wątki tej inwestycji napisał:
Na stronie są 7400-7900

te czasy były 0,5 roku temu. To są wzrosty 30-40%!

"Drugi Ruczaj"? A co takiego macie do Ruczaju? Dobre, nadal popularne i praktyczne miejsce do życia. Co kto lubi.

Masz rację - obraziłem Ruczaj - tam jest przynajmniej trochę więcej przestrzeni między blokami i trochę uczelni / biurowców.

Zabłocie jest skazane na komercyjny sukces- piesza bliskość Kazimierza i de facto całego centrum, trendy Bulwary Wiślane, które nie znudzą się nigdy. Zagłębie kulinarne. Do tego, na deser, nawet pozdrowe SKM.

Nie zgodzę się :) Dalej twierdzę, że jest aktualnie trendy dzielnicą - nowoczesna, poprzemysłowa - ale po momencie zastanowienia nie ma tutaj biurowców, uczelni czy infrastruktury do życia. Na Plac Nowy 20 minut (2km) - tu jeszcze bulwarem, na rynek 30 minut (3km) - a tu spacer Starowiślną. SKM się broni, póki co jeździ przez remonty i ogranicza zasięg (do głównego lub bonarki)

Czy jest to sensowne miejsce do życia "na co dzień" i "dla rodziny"- tutaj mam bardzo poważne wątpliwości. Szkoła podstawowa rejonowa przy... Parku Bednarskiego, ogromny deficyt / brak przedszkoli, brak oferty zdrowotnej, brak placów zabaw, mimo wszystko jednak kłopot z codziennymi zakupami. Dzielnice na obrzeżach pod tym względem radzą sobie lepiej. Wreszcie- strefa parkowania i problemy z "odwiedzinami"- takie x10.

Zgoda!

Ale dla "młodych, dynamicznych" to wciąż bardzo fajne miejsce. Nie m się co dziwić popularności.

Czyli wynajem - no to podstawowa matematyka mówi, że zwrot z inwestycji jest najlepszy jak mało trzeba włożyć a dużo można wyciągnąć. Tutaj ceny jedne z wyższych w Krakowie, a konkurencja spora.

Poza tym kto nie zaznał legendarnej jakości Atala i przeciekających balkonów, temu architektura w nowej inwestycji może się wydawać pociągająca ;)

Jakość ogólnopolskiego dewelopera.


Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 10 sie 2019, 15:04

Te ceny 7400-8000 Atal Resid to nie sprzed pół roku tylko z jesieni 2016... Wtedy była sprzedaż etapu 2.

el.lab
Posty: 32
Rejestracja: 31 lip 2019, 21:04

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: el.lab » 10 sie 2019, 18:57

Mar G pisze:Admin usunął posta w którym wspomniałem o Panu Majchrowskim. Powtarzam jednak komunikat ważny dla kupujących na Przybyszewskiego 64.
Nowelizacja Ustawy o wieczystym użytkowaniu daje od sierpnia rabat 99 % na wykup gruntu dla rodzin z kartą KDR .
Zatem uchwała Rady Miasta Krakowa , głosami PO i Klubu Prezydenta, o max rabacie 60% dla tej grupy jest niewiążąca. Obowiązująca dla Majchrowskiego i nas jest Ustawa 99%. Aby jednak otrzymać ulgę należy złożyć wniosek z tą informacją.
W przypadku tej inwestycji wg stawki szacowanej przez Atal dla mieszkania 50 m2 opłata przekształceniowa wyniesie zamiast 8 tys pln raptem 200 Pln :).

Bardzo dziękuję za tę informację. Nie wiedziałam o tym. Cieszy mnie zarówno wiadomość o zniżce jak i fakt, że będziemy mieć na osiedlu tak pomocnego sąsiada. Dzięki bardzo!

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: pozdro » 11 sie 2019, 7:18

Dokladnie najlepsza pod wynajem to jest N5D, wszyscy chca tam wynajac. Na zablociu to w 2 wyborze. Dobry od wynajem jest tez paradoksalnie Ruczaj, bo jest tam troche studenciakow i troche korpo, a na dodatek daleko tam jezdzic z innych miejsc i malo mieszkan w okolicy. Choc tam akurat teraz malo buduja i malo sprzedaja. Zablocie nie jest zle ale ceny sa zle. To przeciez jus lepsze sa te grzegorzki. Za tylw to chyba mozna kupic Steam Park w spokojnej zielonej okolicy przy cmentarzu Rakowickim.

el.lab
Posty: 32
Rejestracja: 31 lip 2019, 21:04

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: el.lab » 11 sie 2019, 21:18

pozdro pisze:Dokladnie najlepsza pod wynajem to jest N5D, wszyscy chca tam wynajac.


hmmm czy ja wiem. W czasie studiów mieszkałam 5 lat na wrocławskiej. Już wtedy lubiła się zakorkować. A było to dekadę temu. Kiedy najbardziej zależało żeby zdążyć na czas na dworzec albo na zajęcia to na 130stkę nie można było liczyć. Nie jechała wcale a potem dwie, jedna za drugą. Ciekawe czy dalej tak jest?
Na tramwaje na Biprostal czy Urzędniczą nie tak daleko ale tam znów przed placem inwalidów trzeba było odstać swoje.
Do tego czasu wyrosło kilka nowych bloków, więc lepiej na pewno nie jest. Chociaż pod tym względem to pewnie wszędzie w Krakowie podobnie.
Z Wrocławskiej mam też wspomnienie uroczych staruszków wyglądających niemal z każdego okna i patrolujących osiedle lepiej niż Straż Miejska;)
Nie, nie zdecydowanie nie mam sentymentu do tej ulicy.

Mar G
Posty: 3147
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: Mar G » 11 sie 2019, 21:23

Podzielam Twoją opinie. Mieszkałem Wrocławska Racławicka 5 lat. Nie wrocilbym tam nigdy. Ani komunikacji ani odrobiny powietrza. I ten huk kolejowy gdy nocą towarowe pchają...


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: kwk » 11 sie 2019, 21:40

Mar G pisze:Podzielam Twoją opinie. Mieszkałem Wrocławska Racławicka 5 lat. Nie wrocilbym tam nigdy. Ani komunikacji ani odrobiny powietrza. I ten huk kolejowy gdy nocą towarowe pchają...

w-s-z-y-s-c-y tam chcą wynająć! T :roll:

BTW: "130" to chyba legenda :-)

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Przybyszewskiego 64 Kraków Atal - opinie i forum (apartamenty na Krowodrzy)

Postautor: kwk » 11 sie 2019, 21:55

Mar G pisze:Te ceny 7400-8000 Atal Resid to nie sprzed pół roku tylko z jesieni 2016... Wtedy była sprzedaż etapu 2.

masz potwierdzenie tego? bo ja widzę mój post z marca 2019



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i 35 gości