Pomnik / rzeźba na ul. Czarnowiejskiej pod nowym Wydziałem Informatyki AGH

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Pomnik / rzeźba na ul. Czarnowiejskiej pod nowym Wydziałem Informatyki AGH

Postautor: iti » 14 paź 2015, 0:16

Nie wiem czy byliście ostatnio na ulicy Czarnowiejskiej w Krakowie w okolicy, w której łączy się ona z Aleją Kijowską. Po sąsiedzku tego skrzyżowania powstał nowy budynek Wydziału Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH), a przed nim zorganizowano placyk z trawnikiem, zielenią i… dosyć ciekawym pomnikiem lub rzeźbą, choć trudno powiedzieć jak to nazwać :D

Obrazek

Jak widać na zdjęciu, wszystko przypomina barwny obelisk lub kapliczkę, wykonana z blachy konstrukcja, w którą wmontowano pomalowaną jaskrawymi kolorami szybę, na na górze jest daszek. Ciekawie jednak robi się dopiero wtedy, kiedy podejdziemy bliżej i zajrzymy do środka. Otóż okazuje się, że po zbliżeniu się do tego monumentu, część zamontowanych w nim szyb jest przezroczystych i widać przez nie… talerz z sianem / słomą i leżące na niej dwa jajka :D Wie ktoś może o co tu chodzi :?: Jaka jest symbolika tego pomnika :?: A może macie na to jakieś pomysły :?:

Obrazek

Widać, że uczelnia AGH mocno inwestuje nie tylko w ciekawe budynki takie, jak nowe Centrum Energetyki AGH czy Wydział Inżynierii Materiałowej, które robią niezłe wrażenie, ale również w coś z fantazją, rzeźby, coś co ma skłaniać do zastanowienia. To wie ktoś co to za “jajowa” rzeźba :?: :)


wyrwigruz
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2015, 17:17

Re: Pomnik / rzeźba na ul. Czarnowiejskiej pod nowym Wydziałem Informatyki AGH

Postautor: wyrwigruz » 15 paź 2015, 15:51

To zdaje się projekt powstały w ramach http://www.artboomfestival.pl/

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Pomnik / rzeźba na ul. Czarnowiejskiej pod nowym Wydziałem Informatyki AGH

Postautor: iti » 17 paź 2015, 1:03

Wielkie dzięki za informację, faktycznie chyba o to chodzi, ciekawe czy zostanie na stałe w tym miejscu :) Budzi mieszane uczucia, ale jednak trzeba przyznać, że jest oryginalne :ugeek: A że okolice Czarnowiejskiej, to studencka okolica, więc nawet to tam pasuje :)



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości