Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Mts197x
Posty: 32
Rejestracja: 29 lis 2018, 14:50

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Mts197x » 06 wrz 2019, 10:41

Ja zastanawiałem się nad kupnem tam mieszkania ale zrezygnowałem dzięki obsłudze która tam jest. Znalazłem ogłoszenie w internecie po generalnie dobrej cenie. Umawiając się na wizytę oczywiście upewniłem się czy cena jest właściwa bo wydawał się dosyć niska....oczywiście potwierdzono. Na spotkanie udała się zona i oczywiście następnego dnia cena była już o 20 tys wyższa a pani z którą kontaktowałem się dzień wcześniej udawała że nie wie o co chodzi. Do tego ta wyższa cena była "promocyjna" i miałem 3 dni na podpisanie umowy bo w przeciwnym razie bedzie o ponad 30tys wyższa ...Pani tłumaczyła że błąd na stronie itp... Ręce mi opadły ... na wiele pytań (dotyczących inwestycji w sąsiedztwie) nie potrafili odpowiedzieć (no chyba czyje są tereny i co może tam powstać powinni wiedzieć). Więcej informacji można było uzyskać u mieszkańców pobliskiego osiedla niż u nich..


marlena32
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2019, 12:17

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: marlena32 » 06 wrz 2019, 12:18

Przyłączam się do wątku. Planuje się team przeprowadzić. Polecacie devolopera i okolice?

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: mac_kow » 07 wrz 2019, 6:45

marlena32 pisze:Przyłączam się do wątku. Planuje się team przeprowadzić. Polecacie devolopera i okolice?


Zacznij od przeczytania poprzednich stron wątku, jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś. Ciężko na dzisiejszym rynku polecać taką lokalizację, będącą nieużytecznym, niezagospodarowanym zadupiem.
Ciężko polecać dewelopera i rozwiązania robione ewidentnie "na siłę", pod postacią kotłowni na olej opałowy. Tym trudniej zrozumieć nabywców, którzy- mając tak ogromny wybór normalnych rozwiązań z MPEC- decydują się na księżycowe patenty i mieszkanie na odizolowanym zadupiu w imię 500zł/m oszczędności.

Jak pisałem wcześniej i chyba nic się nie zmienia- dołóż niewiele i kup 1-2 piętro na "Mieszkaj w Mieście". Rejon Krakowa ten sam, a pod każdym względem niebo a ziemia. Albo cokolwiek innego w okolicy z normalnym ogrzewaniem, dojazdem i okolicą.


MadzKa
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2019, 8:38

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: MadzKa » 08 wrz 2019, 9:36

No nie wiem czy do MwM trzeba tak "niewiele dołożyć"...
Dwa porównywalne mieszkania SD 50mk 3 pokoje 350tys, MWM 52mk 2 pokoje 425tys..... 75tys różnicy dla mnie osobiście to bardzo dużo.

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: yyeeoo » 08 wrz 2019, 10:29

Ja osobiście wolałbym dozbierać jednak te 75 tyś, albo zwiekszyć kredyt jak jest pod poduszka finansowa.
Mozliwe, ze w tym czasie pojawią się też inne ciekawe inwestycje.

Lepiej wydać 420 tys i być zadowolonym, niż się kisić całe życie na wygwizdowiu i wydać na to aż 350 tyś. pln

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: mac_kow » 08 wrz 2019, 10:32

MadzKa pisze:No nie wiem czy do MwM trzeba tak "niewiele dołożyć"...
Dwa porównywalne mieszkania SD 50mk 3 pokoje 350tys, MWM 52mk 2 pokoje 425tys..... 75tys różnicy dla mnie osobiście to bardzo dużo.


No tak- cena cyni cuda. Wasz wybór- pytacie o radę, to się doradza. 75 000zł różnicy to niedużo na racie kredytu.
To bardzo niedużo, uwzględniając codzienną wygodę podróżowania, okolicy i utrzymania mieszkania vs. całkowitego jej braku.

Zawsze można wystawić wolnostojącą kawalerkę 32m za 22 000zł- informacja medialna z wczoraj. I ogrzać sobie olejówką- zupełnie jak na tym cudownym osiedlu.

Jak można w 2019 roku w ogóle rozważać mieszkanie na osiedlu bez podłączenia sieci miejskiej / ogrzewanego olejem opałowym? Walnijcie się w głowy.

@yyeeoo - racja.

Żeby była jasność- MwM to jedynie przykład.
Jak wynika jasno z całokształtu mojej tfurczości na tym forum, obracam się na południu Krakowa- ale gdybym musiał myśleć o północnym zachodzie, to na pewno celowałbym w osiedla z dostępem do normalnej komunikacji i infrastruktury a nie pseudo-enklawy na zadupiu. Oraz przede wszystkim z MPEC.

Beksiński
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2019, 8:43

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Beksiński » 08 wrz 2019, 23:03

Przyłączam się do wątku. Jestem po kilku miesiącach poszukiwań i zdecydowałem się na zakup mieszkania właśnie w tej inwestycji. Może to kogoś zdziwić ale dla mnie właśnie lokalizacja jest super, tzn głównie chodzi mi o tereny zielone bo dużo biegam i mam psa:)
Poza tym i tak jeżdżę do pracy autem co zajmuje mi stąd około 20 min w godzinach szczytu- sprawdzałem. Podobają mi się też niskie budynki i duże odległości między nimi.
Czy jest tu ktoś z moich przyszłych sąsiadów?;)))

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: kwk » 09 wrz 2019, 11:25

Beksiński pisze:Poza tym i tak jeżdżę do pracy autem co zajmuje mi stąd około 20 min w godzinach szczytu- sprawdzałem.

Brzmi jakbyś pracował w okolicy IKEA ;) chyba, że się mylę albo podajesz zły czas.


MadzKa
Posty: 6
Rejestracja: 10 sie 2019, 8:38

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: MadzKa » 09 wrz 2019, 12:43

Ja osobiście testowałam dojazdy na Azory i na nowy kleparz w drugim przypadku max 25min przy korkach na pasterniku i wrocławskiej.
My mamy odbiór mieszkania w piątek, dziś jak byłam to wszystko grzecznie załatwione w biurze aż wyszłam z lakkim niedosytem że za łatwo poszło :)

Adamczyk
Posty: 3
Rejestracja: 09 wrz 2019, 10:55

Re: Park Leśny Bronowice Kraków - deweloper Quelle Locum - opinie na forum

Postautor: Adamczyk » 11 wrz 2019, 13:52

Ostatnio odwiedziłem biuro sprzedaży. Pani Magda miła i kompetentna osoba, obsługa na najwyższym poziomie lepsza niż u innych deweloperów. Mnie nie śpieszy się z zakupem, ale tym co zależy na szybkim zakupie to mają w ofercie gotowe mieszkania.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości