Nowe mieszkania MdM na Srebrnych Orłów Acatom Kraków forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Nowe mieszkania MdM na Srebrnych Orłów Acatom Kraków forum

Postautor: PaniPanda » 08 paź 2015, 14:50

Przy ulicy Srebrnych Orłów w Krakowie powstaje nowa inwestycja developera Atacom. Blok ma być gotowy do oddania już w II kwartale 2016 roku. Sama lokalizacja nie jest zła: blisko do komunikacji miejskiej, bezpośredni dojazd w większość zakątków Krakowa, tylko 20 minut do Rynku autobusem, no i w okolicy park, sklepy, bankomaty. Dodatkowo warto zauważyć, że okolice Mistrzejowic i osiedla Piastów są teraz dosyć doceniane przez inwestorów budowlanych - świadczy o tym wiele nowych lokali mieszkaniowych przy ulicy Bohomolca, Marchołta, oraz za pętlą na Os. Piastów. Z tego punktu widzenia zatem budynek na Srebrnych Orłów wydaje się dobrym pomysłem - niestety strzałem w stopę może okazać się pomysł "wciśnięcia" budynku na styk pomiędzy blok, supermarket Intermarche i myjnię samochodową ;) O ile developer na wizualizacjach nie ukrywa całkiem bliskości z Intermarche, o tyle o myjni już nie wspomina, również zdjęcia z budowy robione są w taki sposób, by ukryć fakt "malowniczego otoczenia" :lol:

Dobrze widać to tutaj:
Obrazek

Zastanawiam się na ile ta bliskość innych obiektów wpływa na ceny mieszkań, które wahają się od 3999 zł do około 6000 zł. Dodatkowo wydaje się, że Acatom nie jest specem od marketingu - dokładnie na przeciwko budowy na Srebrnych Orłów przez długi okres wisiał bilbord Piasta Park Wawel Service budowanego 1,5 km dalej przez tą firmę. Warto zauważyć, że budynki są do siebie podobne i do niedawna jeszcze sama myślałam, że Piasta Park to właśnie ta budowa ;)

Zresztą spójrzmy:
tak ma wyglądać Piasta Park:
wawel-service.pl/data/aktualnosci/aktualnosci/ogrodki%20z%20gory.jpg

a tak wygląda budowa na ul Srebrnych Orłów:
srebrnychorlow.acatom.pl/images/photo/z5592901e5e09b.JPG

Pomijając kaskady i kolorystykę, której przecież na budowie póki co nie widać, budynki są zaprojektowane w podobny sposób, prawda :?:

Niemniej na pewno warto wiedzieć, że coś takiego powstaje. Czy ktoś miał już do czynienia z tym przedsięwzięciem? A może jest tu jakiś nabywca mieszkania? I btw czy ktoś gdzieś widział bilbordy reklamujące Inwestycję na Srebrnych Orłów :?:


ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Nowe mieszkania MdM na Srebrnych Orłów Acatom Kraków - forum, zdjęcia

Postautor: ragar » 12 paź 2015, 22:31

Prawda, że oba budynki są dosyć podobnie zaprojektowane ;) A ja przyjrzałem się temu, jakie nowe mieszkania Acatom tam oferuje. Generalnie różnie bywa, ale da się przebrać coś sensownego. Ciekawe jest mieszkanie, w którym są aż 3 balkony (w każdym pokoju), poniżej jego plan.

Obrazek

Co prawda wszystkie one nie są duże (od niecałych 4 do jednego metra kwadratowego), ale to jednak niezłe rozwiązanie, że każdy może sobie wyjść na balkon. No i jeszcze minusem może być też to, że ściana na której są balkony, to wystawa północna, więc słońca bardzo dużo na nich i tak nie będzie. Spory w tym mieszkaniu jest też przedpokój, wydaje mi się, że marnuje się na niego sporo miejsca, a można by tam jakoś upchnąć jeszcze trochę miejsca do jakiegoś pokoju. Swoją drogą, gdyby tam zrobić jasną kuchnię w zielonym pokoju, to z salonu można by zrobić i dwa pokoje i czyli byłyby 3 niezależne i osobna kuchnia ;) Tak czy inaczej warto pamiętać o tym, że nowe mieszkania z MdM w Krakowie (dopłatą Mieszkanie dla Młodych), to nie jest często spotykany towar, więc jeśli ktoś chce z tego skorzystać, ale zamieszkać nieco dalej od centrum, to to może być niezła lokalizacja.

No właśnie, kupił tam już ktoś mieszkanie i może podzielić się swoimi wrażeniami z tego procesu :?: A może ktoś już ma jakieś wyrobione opinie o deweloperze Acatom :?: Jeśli tak, to z chęcią je poznamy :!:

PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Nowe mieszkania MdM na Srebrnych Orłów Acatom Kraków forum

Postautor: PaniPanda » 15 paź 2015, 11:45

Rzeczywiście są aż 3 balkony i to chyba nawet ze stosunkowo normalnym widokiem (tzn nie od strony supermarketu, ani myjni) - chyba, że mylę kierunki :shock: i pod tym względem rzeczywiście chciałoby się takie mieszkanie :) tak na marginesie - ciekawa jestem czy ktoś je wykupił na przykład z myślą o wynajmie, bo to pewnie może znacznie podnieść cenę pokoju, skoro jest niezależny i jeszcze do tego z balkonem :) ktoś ma takie plany? Czy raczej większość myśli o własnych czterech kątach? :)


ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Nowe mieszkania Srebrnych Orłów Acatom MdM Kraków forum

Postautor: ragar » 18 paź 2015, 20:59

Udało mi się dostać kilka zdjęć inwestycji Srebrnych Orłów od Acatom, więc wreszcie mogę się podzielić szczegółami, jak to wszystko wygląda faktycznie :D

Obrazek

Tu dam blok, widać, że jest odlany z betonu cały. Podobają mi się wysokie okna balkonowe na całą wysokość mieszkania (ciekawe czy da się zamontować karnisz ;) ). Uwagę zwraca także to, że na niektóre balkony (pierwsza i druga kolumna od prawej) są chyba po dwa osobne wejścia, z osobnych pomieszczeń. No i ktoś w nowym mieszkaniu na samej górze będzie miał obszerny, narożny balkon, ciekawe jaki z niego będzie widok :)

Obrazek

Tu tablica informacyjna, czyli można dowiedzieć się więcej o tym nowym bloku na Osiedlu Piastów, blisko ulicy Piasta Kołodzieja. Można się z niej dowiedzieć m.in. tego, że znajdą się tam także lokale usługowe, ale w zasadzie już widać je na samym dole :)

Obrazek

A tu spod rusztowań wyziera już część gotowej elewacji. Wygląda na to, że będzie to wyglądało tak, jak na wizualizacji przedstawionej powyżej. Ciekawe jak już ściągną to wszystko co blok zasłania i wszystko skończą, jak to będzie wyglądało. Chyba ma szanse na to, żeby nieźle, ale jeszcze chwilę zaczekamy :|

Obrazek

Tu z jednej strony nieco uciążliwe sąsiedztwo inwestycji Srebrnych Orłów - czyli myjnia samochodowa...

Obrazek

A po drugiej stronie Intermarche, czyli widok z niższych mieszkań raczej słaby. Plus jest taki, że nich nie będzie zaglądał przez okna, ale to chyba jednak dosyć marne pocieszenie ;)

Obrazek

No i jeszcze jedna tablica, na której możemy poznać termin zakończenia robót, czyli czerwiec 2016, a to znaczy, że przyszli mieszkańcy zaczekają jeszcze trochę na swoje nowe mieszkania od Acatom. Trzeba pamiętać o tym, że jeszcze kilka miesięcy mogą potrwać odbiory techniczne i wszystko co się z nimi wiąże, więc jeśli komuś pójdzie urządzanie bardzo sprawnie, to może wprowadzi się z końcem przyszłego roku :)

jakubo
Posty: 42
Rejestracja: 25 lis 2015, 11:07

Re: Nowe mieszkania MdM na Srebrnych Orłów Acatom Kraków forum

Postautor: jakubo » 25 lis 2015, 11:10

Ja kupiłem tam mieszkanie cena 5300za metr
Program mdm
Deweloper finansuje budowę z własnych środków. Środek praktycznie juz zrobiony instalacje wylewki tynki... Generalnie termin ukończenia przyspieszył planowane na marzec 8-)

PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Nowe mieszkania MdM na Srebrnych Orłów Acatom Kraków forum

Postautor: PaniPanda » 25 lis 2015, 13:00

@jakubo faktycznie widziałam, żę praca wre i że chyba już nawet miejscami zdjęli rusztowania :) a na jaką stronę masz widoki :?: i mówisz, że jakby co polecasz Acatom :?: :)

jakubo
Posty: 42
Rejestracja: 25 lis 2015, 11:07

Re: Nowe mieszkania MdM na Srebrnych Orłów Acatom Kraków forum

Postautor: jakubo » 25 lis 2015, 14:28

Wlasnie wracam z budowy , plytki na schodach grzejniki w mieszkaniu wszystko juz jest tylko drzwi brakuje. Polecam jak najbardziej...zawsze można podejść i oglądnąć nie robią problemów.widok na Intermarche...na dachu jest posądzona roślinność:)

ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Mieszkania Mistrzejowice z MdM na Srebrnych Orłów Acatom Kraków forum

Postautor: ragar » 25 lis 2015, 15:56

Jak to, można sobie wejść do bloku i obejrzeć co i jak się buduje :?: Całkiem nieźle, raczej rzadko można się spotkać z czymś takim wśród deweloperów. Może w takim razie wrzucisz w części forum, w której są oceny deweloperów, swoje opinie o Acatom Kraków, jak podpisywało się z nimi umowę, jak przebiega cały proces zakupu mieszkania i ogólnie jak Ci się z nimi pracowało, pewnie więcej osób chętnie dowiedziałoby się o tym z czegoś więcej :)

I jak to rośliny na dachu? To tam będzie jakiś ogród :?: Będzie dostępny dla mieszkańców. I niezła sprawa, że maja zamiar skończyć wcześniej, jak myślisz, ile czasu zajmą różne odbiory techniczne i kiedy dostaniesz klucze i będziesz mógł wykańczać mieszkanie :?: I szkoda, że nie wrzuciłeś żadnych zdjęć tego nowego bloku z mieszkaniami w Mistrzejowicach, chętnie bym zobaczył jak to teraz wygląda, bo ostatnio widziałem to dosyć dano temu :)


jakubo
Posty: 42
Rejestracja: 25 lis 2015, 11:07

Re: Nowe mieszkania MdM na Srebrnych Orłów Acatom Kraków forum

Postautor: jakubo » 26 lis 2015, 9:32

Oj zdjęć nie robiłem, i raczej mnie tam juz nie bedzie zrobiłem pomiary. Teoretycznie maja odpalić mpc jakos w grudniu wstawiają drzwi i finito kończą plytki na schodach brakuje windy jeszcze. Styczeń to realny termin klucze mysle dostać w marcu. :P. Co do roślinności to na dachu Inter Marche jest roślinność skalniaki ciekawie to wygląda i raczej same się nie obsiały :)

Obrazek

ragar
Posty: 441
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Mieszkania Mistrzejowice MdM Srebrnych Orłów Acatom Kraków forum

Postautor: ragar » 26 lis 2015, 13:01

Całkiem ustawne nowe mieszkanie, na ilu metrach są te trzy pokoje, to trochę ponad 50 m2 :?: No i super jest ten balkon, na dwie strony, z trzema wejściami... Bajka :!: Jaka to wystawa :?: Jeszcze co do mieszkania, to spory przedpokój, ale chyba zmieści się w nim niemała szafa zabudowana, będziesz taką robił :?: Szkoda, że nigdy dokładnie nie wiadomo dokładnie, jak będzie z tym odbieraniem kluczy, bo pewnie już teraz mógłbyś się zacząć umawiać z fachowcami od wykończeń, tylko że nie wiadomo kiedy tak naprawdę będą mogli wejść do nowego mieszkania :?

A skoro już pracowałeś z tym deweloperem, to może napiszesz jakie masz opinie o Acatom Kraków - założyłem z tej okazji nowy wątek na forum pod to w odpowiednim dziale, sam chętnie dowiem się jak się z nimi pracuje, bo to chyba nie jest duża firma i bardzo w Krakowie znana :)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 29 gości