Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Forum mieszkańców inwestycji Reduta od Dom-Bud Kraków. Zapraszamy do dyskusji o nowych budynkach, wyrażania tego, jakie są o nich opinie i załatwiania spraw sąsiedzkich.
bedek089
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, 20:28

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: bedek089 » 06 lis 2016, 17:33

Witam

podpinam sie pod pytanie o odbiór przez komisje - czy już coś wiadomo kiedy będzie pozwolenie na zamieszkanie ? Posiadacie jakieś aktualne informacje na ten temat ? trzeba pospieszyć developera bo cięgle jakieś opóźnienia wyskakują ..


Ps , pytanie z innej beczki jakimi farbami macie zamiar malować w mieszkaniach coś polecacie? becers, decoral, magnat ? nawiasem mówiąc podczas odbioru mieszkania powiedziano mi żeby nie malować farbami lateksowymi ścian bo mogą plamy wyskakiwać wodne hehe ciekawe przez jaki czas nie można malować ! pół roku śmieszne !


grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: grzegorz » 06 lis 2016, 19:02

pytanko do sasiadow,jak tam po odbiorach ogolnie,duzo bylo powaznych usterek na mieszkaniach? :lol:

grzegorz
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2016, 20:34

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: grzegorz » 06 lis 2016, 19:03

Do bedek 089 od dekorala polecam Beckersa,co do magnata nie bede sie wypowiadal bo nie znam tej firmy

Moze tynki nie sa wyschniete,i wtedy moga plamy wyskakiwac


bedek089
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, 20:28

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: bedek089 » 06 lis 2016, 22:19

czyli to samo polecasz czym jestem zainteresowany. tynki powinny być wyschniete , nie wiem jak wyglda skala wysychalności tynków ale podczas pomiaru wilgotnosciomierzem tynki miały 22 jednostki a wylewki wiecej nie pamietam dokładnie ile w kazdym badz razie parkieciarz powiedział ze bez wachania połozy na wylewkach parkiet i da gwarancje na wykonanie

B_M
Posty: 6
Rejestracja: 15 paź 2016, 15:02

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: B_M » 07 lis 2016, 10:04

Na Salwatorskiej powiedzieli mi, że pozwolenie na użytkowanie będą mieli najwcześniej w połowie grudnia (jeśli każda kontrola przejdzie bez problemu).

danutak
Posty: 33
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:21

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: danutak » 07 lis 2016, 14:35

do bedek 089
weź pod uwagę, że teraz jeszcze będziesz miał ekipę w mieszkaniu i będą to prace mokre - płytki, gładzie itp.... w tym wypadku podnosi Ci się wilgotność i jeszcze raz będą ściany dosychać - wylewka też. U mnie pan od parkietów potwierdził, że on i tak będzie badać wilgoć w wylewce przed położeniem, ale nie ma się co spodziewać cudów i dosuszanie może być potrzebne. Rzeczywistość.
mam nadzieję, że obędzie się bez większych problemów

bedek089
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, 20:28

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: bedek089 » 07 lis 2016, 21:02

Witam
Tak zgadzam się ze wilgotność na pewno lekko się zwiększy ale nieznacznie ! Będę zamawiał niezależny pomiar wilgotności wylewek metoda CM ktoś chętny ok 35 zł od punktu (2-3 punkty w mieszkaniu zazwyczaj ) co do osuszania to zmniejszenie wilgotnosci wylewki o 1 procent to czas około 1 miesiaca - normalnymi metodami kaloryfery i wiatraki a każdemu się spieszy wiadomo zreszta co innego polozenie paneli a co innego desek lub parkietu

bedek089
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, 20:28

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: bedek089 » 07 lis 2016, 21:17

a co do salwatorskiej i informacji od nich to powiem jedno terminy to maja tam chore trzeba ich naciskać i tyle w temacie bo to za dłogo trwa wszystko i na dodatek miesięczne opóźnienie prac !!!! i zero przeprosin lub wyjaśnień !!!

a co do pozwolenia na zamieszkanie to jeśli złożyli papiery przed 1listopada to komisja ma 21 dni na rozpatrzenie i kontrole na budowie to samo inne komisje ( na przykład sanepid to w ogóle się nie pojawia na budowie ) ( najważniejszy jest strażak i nadzór z miasta ) wszystko zależy od terminu złożenia tych nieszczęsnych dokumentów a z tym są opieszali na salwatorskiej, po rozmowach z nimi mam wrażenie ze robią łaskę w ogóle udzielając informacji co i kiedy będzie dograne ,


juras_raz
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2016, 7:36

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: juras_raz » 13 lis 2016, 19:38

Czy ktoś z sąsiadów ma jakieś nowe wieści odnoście terminu uzyskania pozwolenia na użytkowanie? Mi niestety nie udało się uzyskać żadnych konkretnych informacji:/

bedek089
Posty: 15
Rejestracja: 20 cze 2016, 20:28

Re: Odbiory nowych mieszkań od deweloperwa w inwestycji Reduta Dom-Bud

Postautor: bedek089 » 16 lis 2016, 19:57

Witam

Nie prawomocne pozwolenie prawdopodobnie do końca listopada a prawomocne połowa grudnia , bardzie konkretnych informacji nie da się uzyskać bo Salwatorska nabiera wody w usta i zasłania się terminem 28.02.2017 zawartym w naszych umowach wiec kicha :/



Wróć do „Inwestycja Reduta Kraków od Dom-Bud - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość