Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: StormSunny » 11 paź 2019, 14:36

Padrona pisze:Jak sie ma zamiar kupic inwestycje powiedzmy raz na cale zycie to jednak trzeba miec pewnosc ze jest okay :^

Wytłumacz mi jak chcesz to zrobić skoro kupuje się dziurę w ziemi albo bele co zostało.


Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 11 paź 2019, 16:09

Padrona pisze:Akurat rozklad mieszkan maja super - wiekszosc w kwadracie, i tak jak pisze Krakus nie traci sie na korytarzach. Antresole kuszaca wygladaja ale jednak maja sporo minusow. Mankament dla mnie to malo balkonow - wielka szkoda ze nie wszystkie mieszkania je maja. Teraz zostaly dostepne oczywiscie te bez :^


Najlepiej osobiście zobaczyć jak wyglądają te mieszkania na antresoli czy są dobrze zabezpieczone i zaizolowane. Widziałem tam narożne mieszkanie w antresoli w budynku 56 chyba nie całkiem głupie. O ile jeszcze jest. Ja osobiście nie wykluczałbym mieszkania z antresolą zyskuje się w końcu dodatkowy metraż za niewiele większe pieniądze.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 11 paź 2019, 16:47

StormSunny pisze:
Padrona pisze:Jak sie ma zamiar kupic inwestycje powiedzmy raz na cale zycie to jednak trzeba miec pewnosc ze jest okay :^

Wytłumacz mi jak chcesz to zrobić skoro kupuje się dziurę w ziemi albo bele co zostało.


Ale to właściwie pytanie do Ciebie, jak Ty chcesz kupić atrakcyjne mieszkanie nie decydując się na zakup juz na etapie dziury w ziemi lub kupować przebrane pozostałości??? W ten sposób można się bujać przez lata...a mieszkania te atrakcyjne i w ciekawych lokalizacjach nie potanieją. No cóż ...zawsze zostanie Złocień albo Zabierzów...Mieszkania z rynku wtórnego też raczej nie potanieją zważywszy że te okolice które kiedyś były peryferyjne dzisiaj traktowane są jak centrum...I ich ceny będą wyśrubowane przez ceny narzucane przez deweloperów w nowych inwestycjach.


ennyo
Posty: 14
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:44

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: ennyo » 12 paź 2019, 10:57

Cześć! :)
Dziękuję Wam wszystkim za opinie! Szczególnie istotny jest dla mnie punkt widzenia mieszkańców tej okolicy.
A propos czynszu Pani K. z biura inwestycji mówiła o 6,10zł za metr2, do tego doliczyć trzeba wodę i ogrzewanie, prąd oczywiście, więc boję się, że opłaty będą spore. Do tego kredycik i robi się niezła sumka.
Tak jak napisałam, początkowo interesowało mnie mieszkanie z antresolą, ale miałam wrażenie, że po wykończeniu wnętrza będę głową szorowała po suficie. Następnie zastanawiałam się nad mieszkaniem na parterze vis a vis inwestycji położonej tuż przy lasku, jednak odrzuciłam ten pomysł przez wzgląd na komfort, poczucie intymności etc. Zarezerwowałam mieszkanie w budynku 52 (ktoś zrezygnował z rezerwacji i się zwolniło), w środę oglądałam analogiczne lokum w budynku nr 50 i bardzo mi się spodobało. 2 piętro z balkonem to chyba dobre rozwiązanie.
Pani w biurze mówiła nam, że większość nabywców w IŻ to osoby ok. 30-stki, kilka starszych osób i parę mieszkań kupionych pod inwestycję/wynajem - mi to pasuje, bo jednak wśród samych emerytów nie chciałabym mieszkać...

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: StormSunny » 12 paź 2019, 15:17

Krakus44 pisze:
StormSunny pisze:
Padrona pisze:Jak sie ma zamiar kupic inwestycje powiedzmy raz na cale zycie to jednak trzeba miec pewnosc ze jest okay :^

Wytłumacz mi jak chcesz to zrobić skoro kupuje się dziurę w ziemi albo bele co zostało.


Ale to właściwie pytanie do Ciebie, jak Ty chcesz kupić atrakcyjne mieszkanie nie decydując się na zakup juz na etapie dziury w ziemi lub kupować przebrane pozostałości??? W ten sposób można się bujać przez lata...a mieszkania te atrakcyjne i w ciekawych lokalizacjach nie potanieją. No cóż ...zawsze zostanie Złocień albo Zabierzów...Mieszkania z rynku wtórnego też raczej nie potanieją zważywszy że te okolice które kiedyś były peryferyjne dzisiaj traktowane są jak centrum...I ich ceny będą wyśrubowane przez ceny narzucane przez deweloperów w nowych inwestycjach.


Możesz mi wytłumaczyć jak za mieszkanie, które ma 25 lat można wołać 7400 za metr skoro nówka z roku 2020 kosztuje 7600 za metr. Lokalizacja taka sama. Weź sobie samochód nowy i samochód, który ma 25 lat. Proszę o wyjaśnienia.

Padrona
Posty: 50
Rejestracja: 01 paź 2019, 23:11

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Padrona » 12 paź 2019, 18:04

ennyo pisze:Cześć! :)
Dziękuję Wam wszystkim za opinie! Szczególnie istotny jest dla mnie punkt widzenia mieszkańców tej okolicy.
A propos czynszu Pani K. z biura inwestycji mówiła o 6,10zł za metr2, do tego doliczyć trzeba wodę i ogrzewanie, prąd oczywiście, więc boję się, że opłaty będą spore. Do tego kredycik i robi się niezła sumka.
Tak jak napisałam, początkowo interesowało mnie mieszkanie z antresolą, ale miałam wrażenie, że po wykończeniu wnętrza będę głową szorowała po suficie. Następnie zastanawiałam się nad mieszkaniem na parterze vis a vis inwestycji położonej tuż przy lasku, jednak odrzuciłam ten pomysł przez wzgląd na komfort, poczucie intymności etc. Zarezerwowałam mieszkanie w budynku 52 (ktoś zrezygnował z rezerwacji i się zwolniło), w środę oglądałam analogiczne lokum w budynku nr 50 i bardzo mi się spodobało. 2 piętro z balkonem to chyba dobre rozwiązanie.
Pani w biurze mówiła nam, że większość nabywców w IŻ to osoby ok. 30-stki, kilka starszych osób i parę mieszkań kupionych pod inwestycję/wynajem - mi to pasuje, bo jednak wśród samych emerytów nie chciałabym mieszkać...



Hey! Udalo ci sie dostac mieszkanko z balkonem w 52?:) W jakiej cenie za m2 jesli mozna spytac?
Wazne zeby uwazac na zuzycie i oplaty nie beda wysokie. W tych 6zl to sa wszystkie oplaty za czesci wspolne, np utrzymanie klatki, ogrodu itd. Slyszalam, ze prognoza oplat to ok.150zl miesiecznie.
Co sa przyszlych lokatorow wydaje mi sie, ze fajny mix - mlode parki, single, kilka na wynajem i kilka emerytow.

Krakus44
Posty: 536
Rejestracja: 24 paź 2018, 21:03

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Krakus44 » 12 paź 2019, 20:34

StormSunny pisze:
Krakus44 pisze:
StormSunny pisze:Wytłumacz mi jak chcesz to zrobić skoro kupuje się dziurę w ziemi albo bele co zostało.


Ale to właściwie pytanie do Ciebie, jak Ty chcesz kupić atrakcyjne mieszkanie nie decydując się na zakup juz na etapie dziury w ziemi lub kupować przebrane pozostałości??? W ten sposób można się bujać przez lata...a mieszkania te atrakcyjne i w ciekawych lokalizacjach nie potanieją. No cóż ...zawsze zostanie Złocień albo Zabierzów...Mieszkania z rynku wtórnego też raczej nie potanieją zważywszy że te okolice które kiedyś były peryferyjne dzisiaj traktowane są jak centrum...I ich ceny będą wyśrubowane przez ceny narzucane przez deweloperów w nowych inwestycjach.


Możesz mi wytłumaczyć jak za mieszkanie, które ma 25 lat można wołać 7400 za metr skoro nówka z roku 2020 kosztuje 7600 za metr. Lokalizacja taka sama. Weź sobie samochód nowy i samochód, który ma 25 lat. Proszę o wyjaśnienia.


No ale co tutaj tlumaczyc.....? Jest popyt to i chetni sie znajda. Mieszkania nie traca na wartosci..czego nie mozna powiedziec o samochodach...
Poza tym sam wpadasz we wlasna pulapke. Jesli uwazasz ze nie bedziesz ryzykowal i kupowal dziury w ziemi, ani skupywal resztek w dowolnej inwestycji no to zostaje Ci mieszkanie z rynku wtornego. Skoro nie ma wiele atrakcyjnych ofert z rynku pierwotnego to i ceny na wtornym rosna...

ennyo
Posty: 14
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:44

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: ennyo » 12 paź 2019, 20:57

Hej!
Padrona wyszło 7400 za metr2 i Pani w biurze od razu zastrzegła, że żadne negocjacje nie wchodzą w grę.
StormSunny widzę, że przeżywasz podobne frustracje jak ja, aczkolwiek weź pod uwagę fakt, iż kupując nówkę sztukę od dewelopera musisz to wszystko wykończyć, co generuje dodatkowe koszty. W przypadku inwestycji Żywiecka oddanie mieszkań nastąpi najwcześniej w kwietniu 2020, a gdzieś mieszkać trzeba - wynajem tani nie jest. Na rynku wtórnym kupujesz i w zasadzie od razu możesz się wprowadzić - ja w ten sposób próbowałam sobie to zracjonalizować. Zauważyłam, że obok na ul.Obozowej jest mnóstwo mieszkań na sprzedaż i tak się zastanawiam czym jest to spowodowane?


Padrona
Posty: 50
Rejestracja: 01 paź 2019, 23:11

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: Padrona » 12 paź 2019, 21:14

Dzieki ennyo! A kiedy rezerwowalas? Bo wydaje mi sie ze juz od dluzszego czasu nie ma tych z balkonem dlatego pytam. Dzieki z gory! Ciekawa jestem, czy odbior dla lokatora bedzie w czerwcu 2020 jak planowane :^

ennyo
Posty: 14
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:44

Re: Inwestycja Żywiecka Kraków / Borek Fałęcki - opinie o osiedlu na forum

Postautor: ennyo » 12 paź 2019, 21:24

Padrona byłam dwa tygodnie temu na tych nieszczęsnych targach mieszkań i jechałam tam z myślą zarezerwowania konkretnego mieszkania, nie ukrywam, że liczyłam na jakiś rabat. Po przybyciu na miejsce Pani powiedziała mi, że mieszkanie zostało już zarezerwowane i babeczka, która dokonała rezerwacji jest zdecydowana na kupno. W związku z powyższym pod uwagę brałam również mieszkanie z budynku nr 54 o identycznym układzie, lecz droższe (czego kompletnie nie rozumiem). Jednak tydzień po targach dostałam telefon, że mieszkanie się zwolniło :D
Odbiór teoretycznie ma być w czerwcu, jednak prace posuwają się naprzód szybciej, niż zakładali i jest bardzo prawdopodobne, że już w kwietniu nastąpią odbiory.
Padrona czy Ty już coś zarezerwowałaś czy ciągle się zastanawiasz?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Rapanui i 57 gości