Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie o inwestycji na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
radiant
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2019, 9:57

Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie o inwestycji na forum

Postautor: radiant » 16 sie 2019, 10:00

Znalazłam nowy projekt mieszkaniowy - inwestycja Aleksandry Park, projekt zlokalizowany w południowej części Krakowa, przy ul. Aleksandry.

aleksandrypark.pl

ale nie widzę, kto jest deweloperem?

W dzielnicy Prokocim - Bieżanów, a więc kawałek od centrum miasta.
Co myślicie, jakie macie opinie o tej inwestycji i jej lokalizacji, może ktoś się wypowie na forum?


koliuk027
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2019, 15:10

Re: Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie o inwestycji na forum

Postautor: koliuk027 » 16 sie 2019, 15:20

Deweloperem (inwestorem) jest Aleksandry spółka z o.o. - wyszukiwarkakrs.pl/profile-0000776041
Generalny wykonawca to Kebex spółka z o.o - wyszukiwarkakrs.pl/profile-0000775340

Właścicielami tych spółek są panowie Marek i Jakub Basiaga - pewnie stąd się wziął skrót MJB : )

Z info na stronie inwestycji wynka, że obaj panowie mają powiązania z ZBM GRIMBUD sp. z o.o

iti
Posty: 1133
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie na forum

Postautor: iti » 01 wrz 2019, 23:41

Co myślicie o tej okolicy, bo mnie się zdaje, że jednak do centrum, to stamtąd trzeba jednak chwilę jechać. Plusem dla tamtej okolicy jest to, że niedaleko powstał nowy szpital uniwersytecki w Krakowie, a to dużo, często bardzo dobrych miejsc pracy, więc to może trochę rozwinąć tą część miasta. Plus jeszcze to, że w ostatnich latach w okolicach ul. Wielickiej, postawiono kilka biurowców. Pod tym względem inwestycja Aleksandry Park w Krakowie daje jakąś nadzieję. Osoby jeżdżące na co dzień samochodem w inne części miasta, pewnie docenią bliskość Węzła Wielickiego.

Obrazek
Wizualizacja: Deweloper MJB

Jeżeli chodzi o same bloki i przedstawione wizualizacje, to te niższe części osiedla nawet całkiem mi się podobają, natomiast wyższa zabudowa jest dosyć typowa dla tej okolicy. W okolic sporo zieleni, to zdecydowany plus, jest też taka, która raczej nie zniknie, bo przecież jest tam też Park Aleksandr. Jest może ktoś, kto mieszkał w tych okolicach i może się podzielić na forum informacjami o tym, jak tam się żyje? Zdaje się, że jest tam niemało infrastruktury, budowanej jeszcze na potrzeby starych osiedli, jest chyba też sporo sklepów w okolicy.

Obrazek
Wizualizacja: Deweloper MJB

Deweloper MJB przewidział tam 159 nowych mieszkań i jeszcze całkiem sporo jest wolnych do kupienia, wybór niemały, a ceny, jak na tą lokalizację, to np. mała kawalerka w Krakowie za 7 500 zł/m2, ale np. większe mieszkania 3-pokojowe są już do wzięcia za 6 550 zł/m2 - choć to tylko dwa przykłady. Ale patrząc na coraz wyższe ceny mieszkań w Krakowie, to ta oferta nie wydaje się najgorsza. Co myślcie o takiej ofercie sprzedaży nowych mieszkań? , Trzeba też przyznać, że sporo mieszkań ma całkiem dobre układy, co na pewno jest plusem, podobnie jak to, że są tam także balkony. Może podzielicie się opiniami na forum?


mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie na forum

Postautor: mac_kow » 02 wrz 2019, 8:05

iti pisze:Co myślicie o tej okolicy, bo mnie się zdaje, że jednak do centrum, to stamtąd trzeba jednak chwilę jechać. Plusem dla tamtej okolicy jest to, że niedaleko powstał nowy szpital uniwersytecki w Krakowie, a to dużo, często bardzo dobrych miejsc pracy, więc to może trochę rozwinąć tą część miasta. Plus jeszcze to, że w ostatnich latach w okolicach ul. Wielickiej, postawiono kilka biurowców. Pod tym względem inwestycja Aleksandry Park w Krakowie daje jakąś nadzieję.

Nadzieję na co i komu? Na "stopę zwrotu"? To już w Krakowie jest tak, że tereny bez bliskiego sąsiedztwa biur stają się dosłownie bez-nadziejne? :)

Dla mnie brak korpo-klimatu, tabunów wynajmów długo i krótko-terminowych to plus. Akurat Prokocim-Bieżanów jeszcze- stosunkowo- się temu opiera i normalnej rodzinie daje nadzieję na normalne życie.
Pewnie- jak twierdzisz- już niedługo, ale liczę na to, że do poziomu wspaniałej Krowodrzy nigdy nie dobije.

Tak- Bieżanów, okolice ul. Aleksandry, są bardzo dobrym miejscem do życia w Krakowie. Bardzo zielono, w okolicy trzy (!) wspaniałe parki, szeroko, przestronnie, niczego nie brakuje a miejsca wbród i w przedszkolach i szkołach.
Tramwaj śmiga do centrum w około 20min (zależy w które miejsce), a w zasadzie całe południe Krakowa już jest lub będzie świetnie skomunikowane- Trasa Łagiewnicka, kładka rowerowa przy Kamieńskiego.

niesasanka
Posty: 57
Rejestracja: 11 mar 2019, 12:40

Re: Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie o inwestycji na forum

Postautor: niesasanka » 05 wrz 2019, 20:04

Byłam na miejscu budowy i nie wygląda to tak pięknie, jak na wizualizacjach. Wydaje mi się, że okoliczne bloki bardzo psują krajobraz i są jednak zbyt blisko tej inwestycji. Plus za park.

Piwczus
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2019, 18:43

Re: Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Piwczus » 10 wrz 2019, 18:46

Witam.
Gdzie można znaleźć jakiekolwiek wiarygodne informacje o inwestorze MJB?
Czy inwestycja jest bezpieczna?

alisa7
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2019, 14:36

Re: Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie o inwestycji na forum

Postautor: alisa7 » 26 paź 2019, 14:37

Podbiję wątek, czy ktoś coś wie o deweloperze?

Piwczus
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2019, 18:43

Re: Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Piwczus » 27 paź 2019, 8:21

Czy ktoś z forum kupił już mieszkanie w danej lokalizacji? Z żoną najprawdopodobniej na dniach podpiszemy umowę deweloperską, odwiedzamy budowę raz na jakiś czas i dotychczas prace postępują zgodnie z harmonogramem.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2019, 9:01 przez Piwczus, łącznie zmieniany 2 razy.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie o inwestycji na forum

Postautor: pozdro » 27 paź 2019, 8:27

Ale te garaze takie jak dobudowywane na starych osiedlach takie szalasy na samichody z drewnianymi drzwiami? Przeciez to wyglada okropnie. Jak mozna w 2020 roku oferowac cos takiego klientom? Totalna porazka

Piwczus
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2019, 18:43

Re: Aleksandry Park Kraków / Deweloper MJB - opinie o inwestycji na forum

Postautor: Piwczus » 27 paź 2019, 9:05

Ale te garaze takie jak dobudowywane na starych osiedlach takie szalasy na samichody z drewnianymi drzwiami? Przeciez to wyglada okropnie. Jak mozna w 2020 roku oferowac cos takiego klientom? Totalna porazka

Mi akurat te garaże się podobają, są też miejsca w parkingu podziemnym, ale co kto lubi, ja wolę osobny garaż.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 54 gości