Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Jacek123
Posty: 15
Rejestracja: 26 paź 2019, 12:08

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Jacek123 » 01 lis 2019, 18:52

Ma ktoś może informację jak potem wyglądają opłaty za miejsce normalne postojowe, a miejsce na rampie? Jednak jest dość spora różnica za miejsca postojowe, 35 000 - normalne miejsce postojowe, 25 000- miejsce na rampie, jeśli opłaty byłby podzielone na równo to rampa wydaję się kuszącą perspektywą.


Wisdo
Posty: 3
Rejestracja: 27 wrz 2019, 9:17

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Wisdo » 03 lis 2019, 11:04

Niby wybudowali 4 inwestycje od 2011 r. Ostatnia to chyba na Stachiewicza... Ta na Piaskach wydaje się o tyle fajna, że jest tam cicho i spokojnie (byliśmy kilka razy na miejscu budowy) a jednocześnie ma dobrą komunikację. Ale głównie chciałabym zadać pytanie o umowę deweloperską: podpisał już ktoś? A co ważniejsze, czy ktoś skusił się na wczesniejszą konsultację z prawnikiem? Zastanawiamy się nad tym. Pozdrowienia dla wszystkich!

adin2011
Posty: 14
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:27

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: adin2011 » 03 lis 2019, 11:41

ja mam zastrzeżenia co do terminów zapłaty kolejnych transz które miały być powiązane z postępem prac na budowie:
termin płatności to:
20% - po podpisaniu aktu
35% -03 kwietnia 2020 -zakończenie prac fundamentowych
35% -6 listopad 2020 - zakończenie prac stanu surowego zamkniętego
10% przed odbiorem kluczy

chodzi mi o 3cią płatność ponieważ początkowo miało to być na 2q2021, a teraz wygląda na to ze stan surowy zamknięty będzie już pod koniec 2020.
Deweloper nie chce podzielić się harmonogramem budowy od wykonawcy, a na prośbę o dopisanie w akcie informacji ze płatność uzależniona jest od postępu prac uzyskałem negatywna odpowiedz. Wpłaciłem zadatek i teraz poważnie zastawiam się na rezygnacja...
A może zbierzemy parę osób z tym samym problem i deweloper zmięknienie..? Ktoś chętny? ;)


Patrycja
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2019, 16:31

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Patrycja » 03 lis 2019, 20:14

Platnosc jest uzalezniona od postepu prac. Z tym ze wplacone srodki czekaja na rauchunku powierniczym... Wraz z postepem prac bank przeleje im kolejne srodki, takze dopoki sie nie wywiaza z robót to srodkow nie dostana.
Tyle tylko, ze Ty wplacasz pieniadze faktycznie wczesniej - w 2020, a nie 2021 i one sa w 'zawieszeniu' w dyspozycji banku.
No coz. Watpie, ze da sie cos z tym zrobic.

Andrzej1
Posty: 21
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:55

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Andrzej1 » 05 lis 2019, 9:12

Umowa deweloperska robiona przez prawników u notariusza etapy budowy pod kontrolą banku a III rata przez cały 2021 r ma posłużyć na wykończenie obiektu. A odbiory mieszkań i umowy notarialnie dla takiej ilości mieszkań musi potrwać. Wszystko wydaje się logiczne. Trzeba trzymać za dobrą pogodę aby I etap budowy nie utonął w błocie. Prawnik wynajęty nic tu nie wniesie.

NasDwoje
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2019, 22:48

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: NasDwoje » 09 lis 2019, 17:20

Witam ponownie niedoszłych Sąsiadów,

Zdecydowaliśmy się z mężem jednak na inną inwestycję, od innego dewelopera i mamy już podpisaną umowę notarialną.
Ze swojej perspektywy mogę tylko doradzić Wam - CZYTAJCIE UMOWY DO KOŃCA i nalegajcie na ich przedstawienie wcześniej, bo można się mocno naciąć. Do tej pory wydawało mi się, że jak ktoś występował z płaczem w programie p. Jaworowicz, to po prostu nie czytał tego co podpisywał, a niekiedy sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Także CZYTAJCIE I PYTAJCIE DEWELOPERA.

Pozdrawiamy i przenosimy się do innych wątków forum.
NasDwoje

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: StormSunny » 09 lis 2019, 19:44

Przecież najpierw umowę czyta mój prawnik a potem ja. To chyba normalne?

Patrycja
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2019, 16:31

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: Patrycja » 10 lis 2019, 1:03

NasDwoje pisze:Witam ponownie niedoszłych Sąsiadów,

Zdecydowaliśmy się z mężem jednak na inną inwestycję, od innego dewelopera i mamy już podpisaną umowę notarialną.
Ze swojej perspektywy mogę tylko doradzić Wam - CZYTAJCIE UMOWY DO KOŃCA i nalegajcie na ich przedstawienie wcześniej, bo można się mocno naciąć. Do tej pory wydawało mi się, że jak ktoś występował z płaczem w programie p. Jaworowicz, to po prostu nie czytał tego co podpisywał, a niekiedy sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Także CZYTAJCIE I PYTAJCIE DEWELOPERA.

Pozdrawiamy i przenosimy się do innych wątków forum.
NasDwoje



Jesli mozna spytac, jakie ma Pani zastrzezenia co do umowy w przypadku dewelopera GAMA?
W moim przypadku umowe sprawdzil prawnik i nie widzial nic niepokojacego.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: pozdro » 10 lis 2019, 8:35

Mimi zdaniem slaba lokalizacja to juz Kliny lepsza, podobna odleglosc na ruczaj, fajniejsza za budowe I taniej za m2

NasDwoje
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2019, 22:48

Re: Inwestycja Własne Miejsce Kraków od Gama-M - opinie i forum (Wola Duchacka)

Postautor: NasDwoje » 10 lis 2019, 11:38

Patrycja pisze:
NasDwoje pisze:Witam ponownie niedoszłych Sąsiadów,

Zdecydowaliśmy się z mężem jednak na inną inwestycję, od innego dewelopera i mamy już podpisaną umowę notarialną.
Ze swojej perspektywy mogę tylko doradzić Wam - CZYTAJCIE UMOWY DO KOŃCA i nalegajcie na ich przedstawienie wcześniej, bo można się mocno naciąć. Do tej pory wydawało mi się, że jak ktoś występował z płaczem w programie p. Jaworowicz, to po prostu nie czytał tego co podpisywał, a niekiedy sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Także CZYTAJCIE I PYTAJCIE DEWELOPERA.

Pozdrawiamy i przenosimy się do innych wątków forum.
NasDwoje



Jesli mozna spytac, jakie ma Pani zastrzezenia co do umowy w przypadku dewelopera GAMA?
W moim przypadku umowe sprawdzil prawnik i nie widzial nic niepokojacego.


Nie wiem jaka umowe ma GAMA, tak jak mowilam, odnosze sie do innego dewelopera.
Czytać czytać i jeszcze raz czytać, nie tylko wzór, ale zwłaszcza to co się juz podpisuje.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości