Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Janka1
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2019, 22:30

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Janka1 » 07 lis 2019, 20:08

Pica pisze:Wiadomo, ale nie do końca. PMdevelopment. Juz stoi od kilku tygodniu biuro sprzedaży od strony Małej Góry, ale zamknięte na razie. Stronka i rezerwacje ruszają od stycznia. Na maila czy można dostać jakieś materiały informacyjne teraz, odpowiadają, że nie, że dopiero od stycznia. Nie wiem po co to biuro sprzedaży w takim razie postawili - może baraki były w promocji ;-). Jak się pogrzebie w dokumentach w BiP, to widać co jest zaplanowane, że dwa budynki wielorodzinne. Ogólnie wszystkie informacje są w googlu. Nie wiem jak Wy, ale jak tam zawsze dokładnie sprawdzam co wiadomo odnośnie działek w okolicy, bo w obecnych klimatach zawsze mogą walnąć obok fermę norek czy coś :lol: .

Ponawiam pytanie:
Robił ktoś z Was już konkretne zmiany w elektryce, kaloryferach, ścianach itd? Policzyli Was za to dodatkowo czy nie? Ja się wybieram w piątek zanieść ostateczne plany i zastanawiam się czego się spodziewać.

My zdecydowaliśmy się również na zmiany, w naszym przypadku zostały ocen wycenione wg cennika dewelopera. Przeważnie jest to liczona różnica i dopiero od niej powstaje jakaś nadwyżka. To dość indywidualna sprawa ale np 1 gniazdko dodatkowo to koszy ok 150 zł.


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Nowy » 08 lis 2019, 10:38

Nieźle to zaczyna wyglądać, na budowie inwestycji Mała Góra, zmienia się mocno ta okolica. Zastanawiam się nad tym, jak ta okolica będzie kiedyś wyglądała. Jak tam będzie z usługami, w blokach tych budowanych przez Nokturn Deweloper i innych deweloperów. Będą sklepy i takie inne rzeczy? Jak tam jest ze szkołami, przedszkolami itp.

paul1989
Posty: 85
Rejestracja: 08 sie 2019, 21:29

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: paul1989 » 08 lis 2019, 20:06

Nowy pisze:Nieźle to zaczyna wyglądać, na budowie inwestycji Mała Góra, zmienia się mocno ta okolica. Zastanawiam się nad tym, jak ta okolica będzie kiedyś wyglądała. Jak tam będzie z usługami, w blokach tych budowanych przez Nokturn Deweloper i innych deweloperów. Będą sklepy i takie inne rzeczy? Jak tam jest ze szkołami, przedszkolami itp.

Nie, w Bloku nie ma sklepów. niedaleko masz Biedronke, Lidla, Carefura. Kaufland. Obok jest szkoła, żłobek, przedszkole.


Pica
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2019, 15:34

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Pica » 08 lis 2019, 21:13

Ogólnie jest wszystko na miejscu. Marketów, jak wyżej napisano - zatrzęsienie - dodam jeszcze do listy market Point - w starym Bieżanowie, pod pomnikiem - też bliziutko. Wszystko w odległości kilku - kilkunastu minut na piechotę. Żłobek na żłobku i przedszkole na przedszkolu ;-) - na samej Małej Górze naprzeciwko siebie są dwa żłobki i dwa przedszkola. W Starym Bieżanowie, jakieś 10 min na piechotę od inwestycji jest kolejne. Koło tzw. deptaka i szkoły kolejne (sama do niego chodziłam :mrgreen: ) - pewnie jest więcej, ale nie zwracam aż tak bardzo uwagi. Szkoła, gimnazjum - wiadomo. Mnóstwo małych sklepików na deptaku, a zaraz obok osiedla i pętli jest kilka małych "bud", w tym obskurny sklepik z podejrzanie imponującym wyborem piw rzemieślniczych, czynny w każdą niedzielę :lol: ), przychodnia - też kilka-kilkanaście minut na piechotę. Trzy domy kultury z bardzo fajną ofertą (przy deptaku - spółdzielni, przy kościele - tzw. klub Aleksandry - i w Starym Bieżanowie dwór Czeczów - takie same odległości). Siłownia (Platinium). Niedaleko park Aleksandry. Fajne opcje spacerowe w Starym Bieżanowie, Lasek Krzyszkowicki, wzgórze Kaim (niestety zabudowują sukcesywnie), rowerem wycieczki na Pogórze Wielickie czy stawy przy Kokotowie - super. Nie wiem co tam jeszcze do życia potrzebne, ale jeśli coś jeszcze jest potrzebne to w Nowym Bieżanowie jest ;-). Ogólnie bardzo fajna, jeszcze nie do końca doceniana okolica. No i idealnie skomunikowana z resztą miasta.
A, a w inwestycji jest przewidziany lokal usługowy, jest już kupiony, ale nie udało mi się dowiedzieć co tam ma być - może ktoś z Was wie? Ogólnie biznes przy Małej Górze raczej jest skazany na porażkę. Taki los spotkał np. Żabkę przy osiedlu za winklem - Trzy Kolory. Tam jest teraz dentysta, przedszkole i żłobek. Po prostu wszystko już jest. Na Małej Górze jest nawet weterynarz. A w okolicy wszelkie miejsca typu krawcowa, szewc, pasmanteria, optyk, pierdylion piekarni, cukierni, aptek (w promieniu kilometra przynajmniej 4), fryzjerzy, tipsiarnie, kwiaciarnie...

mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: mac_kow » 09 lis 2019, 11:13

Pica pisze: Ogólnie bardzo fajna, jeszcze nie do końca doceniana okolica. No i idealnie skomunikowana z resztą miasta.


W punkt- zawsze poprę kogoś, kto sensownie i realnie patrzy na Bieżanów- Prokocim.

Czemu niedoceniana- głównie dlatego, że "daleko". Plus ciągnie się powstała 20 lat temu fama "niebezpiecznego osiedla".
A przecież Prądnik Biały i te przecudne tereny przy Kuźnicy Kołłątajowskiej "są bliżej w linii prostej".

Dokładnie tak, jak mówi Pica- komunikacja autobusowo-tramwajowa jest moim zdaniem najlepsza ze wszystkich dzielnic typowo "sypialnych". Tramwaj jedzie 15min na Kazimierz i 20min pod Pocztę Główną. Autobusy jadą 10-15min na Rodno Matecznego. Czego chcieć więcej?

Z racji późno-PRLowskiego planowania, osiedla są wyjątkowo przestronne, zielone, jest mnóstwo szerokich chodników, alejek, placów zabaw, miejsc rekreacji. Trzy naprawdę ładne parki, każdy o troszkę innym charakterze.
W tym właśnie rewitalizowany kompleksowo Park Jerzmanowskich, w którym znajdziemy fotannę Zina z Rynku Głównego oraz liczne pomniki przyrody. Co prawda z Małej Góry tam już troszkę daleko, ale jednak to wciąż okolica.

Pod względem sklepów i usług też trudno w Krakowie znaleźć lepsze miejsce- Kaufland (wkrótce dwa... ;) ), Carrefour, Biedronki, Lidl, Mile, Lewiatany, Żabki i (wciąż) Tesco.
Do tego blisko i wygodnie do Bonarki oraz do nowego Atuta w drodze do Wieliczki.
Edukacyjnie tak jak pisano- szkoły, przedszkola, żłobki- w tym dużo oferty prywatnej. Przynajmniej nie ma znanego z Klinów i Ruczaju przewożenia dzieci autokarami na lekcje do innych obiektów. Aha, no i basen ComCom Zone oraz niedługo otwierany nowiutki basen na Kozłówku.

Kuleje jedynie oferta gastronomiczna z prawdziwego zdarzenia- niestety. Na osiedlu głównie typowe osiedlowe pizzerie i na "końcu świata" Magillo.

Może to właśnie paradoksalnie z racji łatwej i szybkiej komunikacji z centrum? Oby otwarcie szpitala coś zmieniło w tym względzie.

Spółdzielnie mieszkaniowe- zwłaszcza Nowy Prokocim- mogłyby się zabrać za sensowną termomodernizację i malowanie starych bloków, które- przyznać należy- wyglądają raczej gorzej niż lepiej.
Zabudowa jest wysoka, ciężka, przytłaczająca- pomimo zalet wymienionych wcześniej. Można to lubić lub nie. Coś za coś. Fetysz "niskiej zabudowy" wciąż żywy w narodzie.

Dla rodziny i normalnego życia to moim zdaniem najciekawsza dzielnica w Krakowie.

kucyk
Posty: 53
Rejestracja: 22 sty 2019, 19:44

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: kucyk » 09 lis 2019, 23:19

Pica pisze:Wiadomo, ale nie do końca. PMdevelopment. Juz stoi od kilku tygodniu biuro sprzedaży od strony Małej Góry, ale zamknięte na razie. Stronka i rezerwacje ruszają od stycznia. Na maila czy można dostać jakieś materiały informacyjne teraz, odpowiadają, że nie, że dopiero od stycznia. Nie wiem po co to biuro sprzedaży w takim razie postawili - może baraki były w promocji ;-). Jak się pogrzebie w dokumentach w BiP, to widać co jest zaplanowane, że dwa budynki wielorodzinne. Ogólnie wszystkie informacje są w googlu. Nie wiem jak Wy, ale jak tam zawsze dokładnie sprawdzam co wiadomo odnośnie działek w okolicy, bo w obecnych klimatach zawsze mogą walnąć obok fermę norek czy coś :lol: .

Co do inwestycji to sam pisałem, że jest tablica informacyjna na działce i przymiarki (jak sądziłem) do postawienia Biura Sprzedaży (już stoi - więc trafiłem w 100%). Ale za cholerę nie mogę nic znaleźć w necie (jak piszesz w BiP-ie a tym bardziej w Google) żadnych informacji o planowanej inwestycji. Jeśli Masz cokolwiek to podaj linki itp. Z góry Dziękuję

Pica
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2019, 15:34

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Pica » 10 lis 2019, 13:31

kucyk pisze:Co do inwestycji to sam pisałem, że jest tablica informacyjna na działce i przymiarki (jak sądziłem) do postawienia Biura Sprzedaży (już stoi - więc trafiłem w 100%). Ale za cholerę nie mogę nic znaleźć w necie (jak piszesz w BiP-ie a tym bardziej w Google) żadnych informacji o planowanej inwestycji. Jeśli Masz cokolwiek to podaj linki itp. Z góry Dziękuję

To nie jest tak, że masz jakieś ulotki wprost o inwestycji. Pamiętam, że jak szukałam (pierwszy raz pisałam do dewelopera o to jakie ma plany na ten teren już chyba ze 2 lata temu, ale wtedy odpisał gość, że nie mają na razie żadnych zamiarów) to najpierw zidentyfikowałam numer działek przez któryś z geoportali, sprawdziłam, szukając wzmianek o tych numerach działek też w BiP, kto jest właścicielem - wyszedł ten deweloper - a potem po nazwie dewelopera też w wyszukiwaniach w BiP wychodzą rzeczy w stylu, że wtedy i wtedy deweloper ubiegał się np. o wykonanie przyłącza ciepła, i tu pojawia się, że dla dwóch budynków wielorodzinnych, z wjazdem od tej i od tej strony, z takimi i takimi instalacjami. Albo np. ostatnio o zgodę na (niestety) wycięcie drzew przeszkadzających w budowie, i tam znowu wspomniane, że inwestycja taka i taka. No i tak po nitce do kłębka wiesz, że ten deweloper, że tutaj, że będą dwa budynki, że będzie ciepło miejskie i takie tam. A teraz to już się nie trzeba wysilać - wystarczy podjechać - wszystko jest na tablicy koło biura sprzedaży.

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Mar G » 10 lis 2019, 13:40

Bywam u Tescia na Prokocim Nowy. Duzo zieleni fakt. Niskie ale slabej jakosci bloki. Problem z zaparkowaniem auta - parkingi budowane w latach 70tych nie obsluza takiej ilosci aut.

Z komunikacja tak różowo nie jest w realu:

lovekrakow.pl/aktualnosci/tramwajowa-gehenna-w-biezanowie_32852.html


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: pozdro » 10 lis 2019, 14:06

Komunikacja to tam akurat jest wyśmienita 5min do centrum skm 2 linie w zasadzie S1 i S3. Rewelacja. Na zabłocie to ile się jedzie 4min? DO SKM to ile na piechote będzie z 5min?

Jakie tam są ceny mieszkań? a dobra sa na stronie 43m2 za 7950zł/m2 ich popieprzyło to tylko Bieżanów? :o

To w tej cenie to bym wolał chyba fredrów 6, choć tam pewnie nowy etap po 9 tys będzie.

Pica
Posty: 36
Rejestracja: 30 paź 2019, 15:34

Re: Mała Góra Kraków od Nokturn Deweloper - opinie i forum o inwestycji

Postautor: Pica » 10 lis 2019, 14:16

Mar G pisze:Bywam u Tescia na Prokocim Nowy. Duzo zieleni fakt. Niskie ale slabej jakosci bloki. Problem z zaparkowaniem auta - parkingi budowane w latach 70tych nie obsluza takiej ilosci aut.
Z komunikacja tak różowo nie jest w realu:
lovekrakow.pl/aktualnosci/tramwajowa-gehenna-w-biezanowie_32852.html

Prokocim/Prokocim Nowy to inne osiedla. Tu mowa o Nowym Bieżanowie, szczególnie okolicy Małej Góry. Rozumiem, że o "niską jakość" to chodzi o komunę - prawda taka, że te osiedla, przynajmniej Bieżanów Nowy, to crème de la crème jakościowo tego co wtedy w komunie w sypialniach Krakowa budowano - warto poczytać historię tych okolic pod względem architektonicznym. W jednym z tych czteropiętrowców bieżanowskich mieszkałam przez około 20 lat. Nic im nie brakowało. Chętnych na zakup mieszkania też nie (skończyło się na przemiłej rodzinie, która wyprowadziła się do takiego "komunistycznego starocia" z nowego budownictwa - co prawa Złocienia, hehe - no ale jednak). W każdym razie tu rozmawiamy głównie o nowym budownictwie, konkretnie Willi Nokturn - jakość jak wszędzie. Co do "gehenny tramwajowej" to jakoś nie zauważyłam. Urok sąsiedztwa pętli tramwajowej polega na tym, że nawet jeśli jest tłok później to się człowiek spokojnie na pętli bunkruje w kącie - czy to na siedząco, z racji wieku, czy zdrowia, czy na stojąco, książka w dłoń i z głowy. Tu spierać się nie będę - Prokocim to faktycznie o klasę niżej ;-) :mrgreen: .



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości