Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
kamil91
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2019, 21:02

Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: kamil91 » 13 lis 2019, 21:50

Czy ma ktoś z Państwa problem z głośnym szumem wydobywającym się z kaloryferów? Nie są one zapowietrzone i nie jest to charakterystyczny bulgot, który towarzyszy zapowietrzeniu kaloryfera. To ciągły szum w szczególności nasilający się przy pozycji 3. zaworu.


kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 14 lis 2019, 0:09

Tak, szumią mi też grzejniki od pozycji 3 w górę :x

leia
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:55

Re: Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: leia » 14 lis 2019, 9:03

U nas jest to samo :(


kamil91
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2019, 21:02

Re: Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: kamil91 » 14 lis 2019, 11:51

Dzwoniłem dziś do p. Krzysztofa Kurka w tej sprawie. Powiedział, żeby zostawić kaloryfer włączony na dłuższy czas i zobaczyć czy wtedy przycichnie. Jeśli nie to problem należy zgłaszać do dewelopera. Pytanie tylko czy jeśli problem występuje nie tylko u mnie a u większej ilości z Państwa to czy każdy z nas powinien to zgłaszać osobno czy może chcemy jakoś zbiorowo zgłosić ów problem?

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 14 lis 2019, 12:35

A czy grzejniki drabinkowe w łazienkach też szumią? Podobno problemem jest zbyt szybki przepływ wody przez instalację - spowolnienie przepływu wiąże się z pogorszeniem sprawności cieplnej więc to może być trudne do naprawy. Mam też grzejnik kupiony we własnym zakresie i nic w nim nie szumi. Więc z sumie to nie wina dużego przepływu wody a grzejnika / zaworu.

leia
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:55

Re: Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: leia » 14 lis 2019, 14:09

kowal123 pisze:A czy grzejniki drabinkowe w łazienkach też szumią? Podobno problemem jest zbyt szybki przepływ wody przez instalację - spowolnienie przepływu wiąże się z pogorszeniem sprawności cieplnej więc to może być trudne do naprawy. Mam też grzejnik kupiony we własnym zakresie i nic w nim nie szumi. Więc z sumie to nie wina dużego przepływu wody a grzejnika / zaworu.


U mnie grzejnik łazienkowy też szumi

kamil91
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2019, 21:02

Re: Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: kamil91 » 14 lis 2019, 14:58

leia pisze:
kowal123 pisze:A czy grzejniki drabinkowe w łazienkach też szumią? Podobno problemem jest zbyt szybki przepływ wody przez instalację - spowolnienie przepływu wiąże się z pogorszeniem sprawności cieplnej więc to może być trudne do naprawy. Mam też grzejnik kupiony we własnym zakresie i nic w nim nie szumi. Więc z sumie to nie wina dużego przepływu wody a grzejnika / zaworu.


U mnie grzejnik łazienkowy też szumi


U mnie również :?

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 14 lis 2019, 15:57

Ok czyli to na 100% problem grzejnika / zaworu bo żaden z moich własnych grzejników nie szumi. Tam na dole grzejnika gdzie rurki łączą się z zaworem są 2 śruby regulujące. Może nimi trzeba ograniczyć przepływ? U mnie były te śruby zakręcone i grzejnik w ogóle nie grzał :)


kamil91
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2019, 21:02

Re: Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: kamil91 » 18 lis 2019, 7:31

Czy komuś udało się uporać z ów problemem? Jeśli nie to rozumiem ze sprawę zgłaszamy do dewelopera?

leia
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:55

Re: Głośne kaloryfery / szum wydobywający się z kaloryferów - Dąbska Street

Postautor: leia » 18 lis 2019, 17:11

kamil91 pisze:Czy komuś udało się uporać z ów problemem? Jeśli nie to rozumiem ze sprawę zgłaszamy do dewelopera?


Dobre pytanie, czy ktoś z sąsiadów zgłaszał już ten problem i czy udało się uzyskać jakaś odpowiedź ?



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości