Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
mac_kow
Posty: 737
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:21

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: mac_kow » 29 lis 2019, 17:18

ciforp pisze:Dzieki za odp. Wiesz co mieszkam/wynajmuję niedaleko i zdaję sobie sprawę z niedogodności komunikacyjnych naprawdę. Jeśli chodzi o inwestycje to całkowicie się z tobą zgadzam. Jednak nie znajdziesz obecnie w Krakowie mieszkania (46m2)w stanie deweloperskim za około 250 tys. Szukałem też na rynku wtórnym przez pól roku jednak w kwocie do 300 tys i powierzchni około 45m również nie ma szans. Stąd ta decyzja.


OK- wiesz, na czym stoisz, przeliczyłeś, Twoja decyzja.

Co do "slumsu" to moim skromnym krakusowskim zdaniem- a bywałem to tu to tam w naszym mieście- dzielnice są naprawdę mocno homogeniczne.
Nie jest tak, że jakiś rejon czy osiedle się wybija w jakąkolwiek stronę pod względem przekroju społecznego ludzi oraz "patologii".
Na Woli Justowskiej też znajdzie się Pan Mietek Żul, jeśli tylko dobrze poszukać- jak i całe rzesze całkiem typowych osób, niekoniecznie tzw. milionerów.
A znam też osobiście milionerów twardo siedzących na 50m^2 w wielkiej płycie- bo im zwyczajnie dobrze i wygodnie.

Na marginesie- to GŁÓWNIE dlatego właśnie posty Pozdro na temat rzekomej przewagi Krowodrzy / Bronowic tak komiczne jak i dalekie od prawdy.

Tyle (i tylko tyle) "dobrego", jako efekt uboczny, zawdzięczamy "komunie"- że w ludziach stosunkowo mało nieruchomościowego szpanerstwa. Porównaj z USA czy nawet UK, gdzie ścisła rejonizacja miejsca zamieszkania w/g statusu materialnego to absolutny chleb powszedni i samo napędzająca się spirala. Chcesz wiedzieć ile kto zarabia i ile posiada- wystarczy spytać, gdzie mieszka.

Jak na ironię- przecież praktycznie całe Kliny Zacisze, zwłaszcza TBSy wokół pętli autobusowej, to zawsze były najtańsze i budżetowe oferty. Tak, wbijam lekką szpilkę. Sam przyznajesz, że wybierasz mieszkanie na "Harmonii" ze względu na cenę, jednocześnie obawiając się sąsiadów, którzy tam zamieszkają dokładnie z tych samych powodów...


kasik
Posty: 115
Rejestracja: 01 sie 2018, 15:57

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: kasik » 29 lis 2019, 17:23

Też jestem zdania że nie powinno być tam slumsów.
Jednak trzeba będzie spełnić pewne kryterium dochodowe by mieszkanie otrzymać.
Pewnie też każdy kto będzie sobie mógł na to pozwolić wybierze dopłatę by w przyszłości stać się właścicielem i raczej będzie dbał o to lokum.

Osobiście widziałam tylko jedno osiedle 500plus na Podkarpaciu i muszę powiedzieć że mieszkają tam głownie osoby po których nikt by nie powiedział że są w potrzebie.To chyba najbardziej zadbane osiedle w tej miejscowości a jest niemała.

ciforp
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2019, 15:23

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: ciforp » 29 lis 2019, 17:57

Znowu przyznaje racje ;) kryterium ceny jest tutaj najważniejsze i szpilka wbita bardzo celnie. Jednak przy tanim TBS na klinach trzeba było mieć wkład itd a z informacji dostępnych w internecie bloki na Harmoni maja być tylko na wynajem bez możliwości wykupu . Poniżej fragment z artykulu w Wyborczej:

"W większości będą to mieszkania dwu- i trzypokojowe (ale będzie też 12 kawalerek - przyp. red.). Średnia wielkość mieszkania: 48 m kw. Zakładamy, że większość z rodzin, które tu zamieszkają, będzie mogła korzystać z dopłat do czynszów. W Krakowie dla czteroosobowej rodziny te dopłaty będą wynosić nawet do 480 zł. Czynsz efektywny dla 50-metrowego mieszkania dla czteroosobowej rodziny będzie oscylować w okolicy tysiąca złotych miesięcznie. Co wydaje się na Kraków ofertą bardzo interesującą - mówił Barszcz.


Zapowiedział, że przydział mieszkań będzie wpisywał się w politykę miasta i zależał będzie od listy oczekujących na mieszkanie komunalne. W rozmowie z dziennikarzami Barszcz nie chciał powiedzieć, ile PFR zapłacił deweloperowi za 481 mieszkań. Zasłaniał się tajemnicą handlową. Transakcję, dzięki której deweloper dostarczy gotowe mieszkania, nazwał „dobrym dealem”.

Program „Mieszkanie plus” zakładał, że po kilku lub kilkunastu latach wynajmu lokatorzy będą mogli wykupić mieszkania. Tak jednak nie będzie w przypadku mieszkań przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej, o czym poinformował dziennikarzy prezes Barszcz. 481 mieszkań na Klinach będzie tylko na wynajem."


pirzol
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:39

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: pirzol » 04 gru 2019, 0:04

Na serwisach ogłoszeniowych jest jeszcze około 8 mieszkań z osiedla Harmonia wystawionych przez "pośredników". Cena średnio wyższa za m2 o około 500zł. Tak sobie wiszą od listopada. Trochę to irytujące, tzn. taka spekulacja na nieruchomości. Prawo rynku i osób mających gotówkę.

Jak dla mnie lokalizacja na Anny Szwed jest atrakcyjna. Ciekawie urządzone osiedle, tzn. jest miejsce dla dzieci, będzie przychodnia zdrowia. Bloki są estetycznie i starannie wykończone. Miejsce parkingowe jest bardzo dużym atutem.
Jest więcej przestrzeni niż na osiedlu Atal.

Zastanawiam się czy będzie wykonany np. przejazd do zakopianki przez osiedle domków jednorodzinnych. Plan rozwiązania problemów komunikacyjnych był przedstawiany przy projektowaniu osiedla mieszkanie plus.

Coolio123
Posty: 16
Rejestracja: 19 wrz 2019, 13:50

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: Coolio123 » 04 gru 2019, 21:51

Co kto lubi, dla mnie a byłem tam niedawno cała Anny Szwed-Śniadowskiej, Mieczykowa itd. wypada dużo gorzej niż niedaleko położone inwestycje Atala, Proinsu czy Inter-Budu. Zresztą na Mieczykowej ostatnio sporo mieszkań było na wtórnym rynku, myślę że to efekt tego projektu Harmonia I oddania części pod mieszkanie +

pirzol
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:39

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: pirzol » 04 gru 2019, 22:31

Coolio123 pisze:Co kto lubi, dla mnie a byłem tam niedawno cała Anny Szwed-Śniadowskiej, Mieczykowa itd. wypada dużo gorzej niż niedaleko położone inwestycje Atala, Proinsu czy Inter-Budu. Zresztą na Mieczykowej ostatnio sporo mieszkań było na wtórnym rynku, myślę że to efekt tego projektu Harmonia I oddania części pod mieszkanie +

A co takiego ślicznego jest na Atalu ? Bloki tak blisko, że można z sąsiadem oglądać TV ? Totalny brak przestrzeni dla mieszkańców. Nie ma spacerniaka z placami zabaw. Na Harmonii masz plac zabaw pomiędzy grupami bloków.

Jedyna wątpliwość to mieszkanie plus, które będzie na wynajem. Czyli przybędzie na miejscu ~480 mieszkań (8 bloków).
Czy Urząd Miasta Krakowa będzie mógł zrobić tam mieszkania komunalne/socjalne ?

ciforp
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2019, 15:23

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: ciforp » 05 gru 2019, 20:56

Na Harmoni na pewno mieszkanie plus powstanie i kto tam będzie wynajmował ciężko stwierdzić. Sam mam zarezerwowane mieszkanie i zastanawiam się jeszcze czy zakup to dobry pomysł. Reszta inwestycji mieszkania+ tzn. osiedle spacerowa może zostać zablokowana po ostatnim raporcie przyrodniczym. Swoją drogą deweloper postawił wcześniejszych nabywców swoich mieszkań w dość patowej sytuacji.

pirzol
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:39

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: pirzol » 05 gru 2019, 21:37

ciforp pisze:Sam mam zarezerwowane mieszkanie i zastanawiam się jeszcze czy zakup to dobry pomysł.


Czy ma Pan zarezerwowane miejsce postojowe do mieszkania ? Czy myślał Pan o miejscu postojowym ?
Od znajomych wiem, że miejsc postojowych w garażu podziemnym jest zbyt mało i developer przy zawieraniu umowy nie gwarantuje ich dostępności.
Trochę to inaczej wyglądało podczas rezerwacji mieszkania.


ciforp
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2019, 15:23

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: ciforp » 06 gru 2019, 19:22

Nie mam rezerwacji bo miejsc tak jak Pan mówi nie ma za dużo. Teoretycznie mają być ogólno dostepne wokół bloku i potem jakieś na zewnątrz na sprzedaż. Tak usłyszałem przy podpisywaniu umowy. Ciekaw jestem jak to będzie i czy w mieszkaniu plus ktos wogole pomyśli nad dodatkowym abonamentem za miejsce postojowe. W którym budynku kupił Pan mieszkanie jeśli można wiedzieć ?

pirzol
Posty: 6
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:39

Re: Forum i opinie Osiedle Harmonia Kraków od Bartla Development Grupa KTBS

Postautor: pirzol » 06 gru 2019, 20:18

w B10
Czy ktoś w umowie ma zagwarantowane miejsce w parkingu podziemnym ?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 40 gości