Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: slawek » 08 gru 2019, 15:09

Pewnie słyszeliście, że burzony jest Elbud, czyli uwolnione zostaną kolejne spore działki w tej okolicy. Nie wiem który deweloper tam będzie ruszał tam z budową, obstawiałbym Bumę, czyli firmę, która najwięcej buduje w tej okolicy, ale trudno powiedzieć. W każdym razie okolica pewnie mocno się zmieni wkrótce, wraz z powstaniem tam nowej zabudowy. Kojarzy ktoś może już jakieś plany na ten teren? W zasadzie, to w Krakowie nie ma wielu takich działek, tak dużych i tak dobrze położonych, które można zagospodarować., więc tym bardziej ciekawe, co tam wymyślą.


slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: slawek » 08 gru 2019, 15:14

A tak idzie wyburzanie biurowca Elbud przy Wadowickiej, w zasadzie on i tak wyglądał całkiem nieźle, myślałem, że pierwszy pójdzie do rozbiórki ten czerwony obok.

Obrazek

Wyburzany budynek był nawet ciekawy, ale pewnie nie sprawdzał się już dzisiaj, jako obiekt biurowy.

Obrazek

Obrazek

Dzieło zniszczenia robi wrażenie, ciekawe co powstanie w zamian.
Ostatnio zmieniony 08 gru 2019, 20:17 przez slawek, łącznie zmieniany 2 razy.

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: pozdro » 08 gru 2019, 17:51

Pytam sie gdzie konserwator to bylo zabytek socrealizmu!


slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: slawek » 08 gru 2019, 20:48

pozdro pisze:Pytam sie gdzie konserwator to bylo zabytek socrealizmu!

Teraz już chyba trochę za późno, ale pewnie znaleźliby się tacy, którzy przyklasnęliby takiemu pomysłowi. A najlepiej, żeby miasto wykupiło za publiczne pieniądze i urządziło tam jakieś muzeum, albo jakiś urząd może. Zarząd Budynków Komunalnych na pewno wiedziałby co z tym zrobić ; )

Mar G
Posty: 3158
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: Mar G » 08 gru 2019, 21:17

Od roku wiadomo co tam powstanie przecież. Wizualizacje Stalproduktu ocenialiśmy na tym forum miesiące temu.

Mar G
Posty: 3158
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: Mar G » 08 gru 2019, 21:22

Poczytaj. 15 proc powierzchnia biologicznie czynna. 85 % zaleje beton 35 m wysokości. Zatka resztkę kanału przewietrzania w tym obszarze.

gazetakrakowska.pl/krakow-wielkie-wyburzanie-a-potem-budowanie-rosnie-nowe-centrum-biurowe-elbud-do-rozbiorki/ar/c3-13381476

Nowy
Posty: 1685
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: Nowy » 08 gru 2019, 23:56

To jednak nie Buma będzie zajmowała się tym terenem, tylko bocheński Stalprodukt, no to faktycznie mają kawał terenu do ogarnięcia. No ale skoro dla tej okolicy obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i mają budować zgodnie z nim, to ktoś taki dokument planistyczny jednak uchwalił. Skoro były tam jakieś kanały przewietrzania, to nie wiem dlaczego nie ujęto tego w planach. Choć wiadomo, że proces uchwalania MPZP jest daleki od doskonałości w Krakowie.

Hakelbery
Posty: 65
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: Hakelbery » 12 sty 2021, 22:38

Czy ktoś wie co dalej z tym terenem Coś mi się obiło o uszy ze Stalprodukt chce sprzedać tą działkę (ewentualnie juz sprzedał) ale nigdzie nie mogę odszukać konkretnych informacji
Na działce nic się nie dzieje z tego co widzę jeżdżąc obok


Nowy
Posty: 1685
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: Nowy » 13 sty 2021, 0:23

Hakelbery pisze:Czy ktoś wie co dalej z tym terenem Coś mi się obiło o uszy ze Stalprodukt chce sprzedać tą działkę (ewentualnie juz sprzedał) ale nigdzie nie mogę odszukać konkretnych informacji

Może spójrz w jakieś raporty, które Stalprodukt musi publikować, jako spółka giełdowa.

Hakelbery
Posty: 65
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Biurowce przy Wadowickiej w miejscu Elbudu / burzenie biurowca Elbud

Postautor: Hakelbery » 13 sty 2021, 9:42

Szukałem ale żadnych informacji nie znalazłem Inna sprawa ze sprawozdania Stalproduktu proste to sprawdzenia nie są z racji wielkości spółki i posiadanego majątku Może coś przeoczyłem
Liczę ze ktoś z Was coś będzie wiedział



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości