Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
ka.ter
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2016, 19:36

Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Postautor: ka.ter » 30 lis 2016, 21:33

Cześć, chciałabym się zapytać gdzie się "załatwia" prąd i co do tego jest potrzebne? był już ktoś?
serdecznie pozdrawiam!


Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Postautor: Hiroshima » 30 lis 2016, 22:45

Dziś załatwiałem prąd, wbrew straszeniu kolejkami okienko było wolne i sprawę załatwiłem w 10 minut. Tauron na Śląskiej 10, można też załatwić bodajże na Łagiewnickiej i Na Zgody. Prosty druk do wypełnienia z m.in. wyborem taryfy czy prognozowanym rocznym zuzyciem, plus karta danych technicznych, którą daje deweloper i panowie z elektryki przychodzą w umówionym terminie. Nie trzeba być przy tej czynności.

ka.ter
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2016, 19:36

Re: Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Postautor: ka.ter » 30 lis 2016, 22:55

Bardzo dziękuję za odpowiedź i za radę. To super, że nie jest to jakieś problematyczne. Jeszcze nie mam kluczy, ale już zamartwiam się, jak to wszystko "rozkręcić":-) pozdrawiam serdecznie!


pawel
Posty: 44
Rejestracja: 06 mar 2016, 20:10

Re: Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Postautor: pawel » 01 gru 2016, 19:31

A jak jest z tą 3 fazą? Czy mamy liczniki już na 3 fazę założone na klatkach i kable z licznika dociągnięte do kuchni czy to trzeba załatwiać we własnym zakresie?

dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Postautor: dimon » 01 gru 2016, 20:31

Z tego, co wiem, to powinna być instalacja trójfazowa już w mieszkaniach bez większego kombinowania. W końcu było o tym chyba w umowach deweloperskich ;)

Co ciekawe, jeśli chodzi o to, jak zawrzeć umowę z dostawcą prądu do nowego mieszkania Tauron, to jest to możliwe przez internet i niewiele osób o tym wie ;) Wrzuciłem opis tego, jak zawrzeć umowę z Tauronem przez internet, bo może to się komuś przyda. Ja tam kiedyś trochę w tej kolejce posiedziałem, ale wiadomo... jak się komu trafi :)

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Postautor: Hiroshima » 01 gru 2016, 22:43

Ja wczoraj podszedłem do pustego okienka, i to w jedyny dzień kiedy zamiast do 16.00 jest czynne do 18.00. I juz mam konto na Tauronie. Przez Internet to myślę że dla wielu będzie mało czytelna procedura i nic nie przyśpieszy. Instalacja wg dokumentów i umowy z Tauronem to 3-fazowa, raczej standard.

pawel
Posty: 44
Rejestracja: 06 mar 2016, 20:10

Re: Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Postautor: pawel » 03 gru 2016, 20:20

A czy przepisanie liczników prądu można wykonać zaraz po samym odbiorze czy dopiero po wizycie u notariusza?
Jak wygląda sytuacja w okresie pomiędzy podpisaniem odbioru technicznego a podpisaniem aktu notarialnego - czy nie mamy wtedy prądu?

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Postautor: Hiroshima » 03 gru 2016, 20:34

Akt notarialny jest niepotrzebny, deweloper daje kartę danych technicznych mieszkania i z nią idziesz do Tauronu, np na Śląskiej. Oprócz niej potrzebny był jedynie dowód do spisania umowy z dostawcą. Na wszelkie wypadek może warto zabrać umowę przedwstępną. Pani Cię umawia na termin, możesz powiedzieć że Ciebie w tym czasie nie będzie, instalatorzy papierki wrzuca do skrzynki a prąd będzie od momentu ich wizyty. Z danymi od Tauronu, np numerem klienta zakładasz sobie na ich stronie konto gdzie masz cały podgląd, np rozliczeń.


GM.
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2016, 11:03

Re: Przepisanie liczników prądu w nowych mieszkaniach - Prądnik Nowy

Postautor: GM. » 02 sty 2017, 0:11

Ja z innej beczki - czy po wizycie pana od instalacji liczników macie niebieskie rysy na ścianach w korytarzu ? Pytam z ciekawości bo wygląda to na pozostałości po jego służbowej torbie narzędziowej :evil:



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości