Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: neo » 14 kwie 2016, 11:05

Dzięki @kowal123 za te informacje o Residence Zabłocie od Atal Kraków :!: Faktycznie kilka spraw tu dosyć słabo wygląda. Skoro miejsc w garażu jest tak mało, to pewnie nie chcieli się głęboko wkopywać, a że blisko do Wisły, to mogłoby to stanowić później problem, przy budowie oraz przy użytkowaniu. No i to trochę kiepska sprawa, że jednak nie ma tak, że kto pierwszy kupi miejsce, to je ma, a to w takich sytuacjach jednak jest chyba najbardziej sprawiedliwy system :idea:

Czy ja wiem czy to na pewno będzie studenciarnia, fakt że blisko jest Akademia Krakowska, ale też blisko jest sporo biurowców na Zabłociu (choćby Orange Office Park Kraków), na skraju Kazimierza, a i dojazd do innych jest niezły, więc stawiałbym raczej na możliwość wynajmu pracownikom zatrudnionym w okolicznych firmach, co zazwyczaj jest lepszą opcją, bezpieczniejszą i bardziej opłacalną ;)

Obstawiasz, że będą trzy etapy :?: Szkoda, że deweloper Atal nie pokazał całościowej mapki, bo pewnie wiedzą już dokładnie gdzie co powstanie (to zazwyczaj planuje się jako całość na początku). To trochę tak, jakby mieli coś do ukrycia, a przecież można by wszystkich dokładnie poinformować co i jak...


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: pozdro » 15 kwie 2016, 0:14

1) Mieszkań w cale nie jest mało, polityka sprzedaży jest sensowna z tego co mówisz. standardem w krajach wysokorozwiniętych i miastach jak Sztokholm, Berlin, Amsterdam jest współczynnik 0.65 miejsca na mieszkanie, tu jest chyba wiecej.
2) z mapki widac ze są aż 2 kondygnacje parkingów!
3) W miastach jak Kraków zwłaszcza w centrum (gdzie jest strefa płatnego prakowania) podróżuje sie Komunikacją publiczna i Roweram, Rowerami Cargo -> patrz Berlin. Polecam film filmweb.pl/film/Nele+in+Berlin-2015-730652 gdzie pokazany jest Berlin. Bohaterowie przez cały film nie korzystają z samochodów. Główna bohaterka wozi szafki rowerem cargo, do berlina rodzice w odwiedziny przyjeżdżają ICE, po berlinie używają wszyscy albo rowerów, albo taksówki (drogi są prawie puste), albo na piechotę, albo kajaków. Widać jakby inne myślenie, u nas powoli też się to zmienia. mieszkając 100m od bulwarów i 300m od SKA zabłocie mając w zasięgu 500m 2 przystanki tramwajowe po co komu auto.
4) Budynek ze względu na lokalizacje, jak również architekturę świetnie nadaje się na zakup mieszkan pod małe biura np. dla jakichś niewielkich firm. Sam ostatnio wpadłem na pomysł, że fajnie byłoby się z własnym klepaniem kodu wynieść z domu do biura i rozglądam się za mieszkaniem np 25m2 żeby taki azyl sobie stworzyć.
5) inne opcje to najem dla pracowników, jako aparthotel. więc spoko, studenci tez wnoszą troche ożywczego klimatu. Całkiem ok, że nie sprzedaje się im miejsc postojowych.
6) ja liczę, że już za parę lat będzie jednak system autonomicznych taksówek i liczba posiadaczy samochodów w miastach będzie bardzo niewielka jak w berlinie czy amsterdamie.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: Nowy » 24 kwie 2016, 1:08

A ja zrobiłem wizję lokalną i mam nowe zdjęcia na forum obrazujące, jak na dzień dzisiejszy prezentuje się inwestycja Atal Residence Zabłocie Kraków, a właściwie jak prezentuje się plac budowy po fabryce Miraculum, gdzie wkrótce powstanie pierwszy budynek wchodzący w skład tego projektu (bo prawdopodobnie na jednym się nie skończy) :idea:

Obrazek

Tu pierwsze maszyny budowlane, czyli widać, że prace już ruszyły i pewnie w najbliższej przyszłości zacznie powstawać wykop pod nowy blok. Są tu chyba jeszcze pozostałości po dawnej fabryce Pani Walewskiej, ale chyba większość tego została już uprzątnięta i plac jest gotowy do rozpoczęcia na nim robót ziemnych :)

Obrazek

Jak widać zaczęło się już palowanie na tym terenie lub jego umacnianie, w podłoże zostały wbite masywne stalowe elementy, które prawdopodobnie będą miały za zadanie pomóc je ustabilizować. To ważne tym bardziej, że obok przebiega droga publiczna, więc deweloper Atal musi są odpowiednio zabezpieczyć, zanim rozpocznie się tam na dobre budowa.

Obrazek

No i jeszcze wisienka na torcie, czyli widok na to wszystko z okolicy Mostu Kotlarskiego, czyli ze wzniesienia. To daje dosyć szeroką perspektywę i na pewno rzuca sporo światła na to, jak to kiedyś będzie wyglądało. Poza tym taki widok już niedługo przejdzie do historii, podobnie jak fabryka, która wcześniej tam stała, więc warto go choćby z tej przyczyny uwiecznić. A w okolicy ogólnie sporo się dzieje, bo coraz bardziej jest zaawansowany kolejny projekt budowany niedaleko, warto zajrzeć na forum Osiedla Riverside Kraków, bo tam też udało mi się zrobić kilka zdjęć. Ja szczerze mówiąc zastanawiam się co tu jest lepsze, czy Atal Residence Zabłocie czy właśnie projekt położony za Akademią Krakowską :idea: Jak myślicie :?:


dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: dimon » 22 lip 2016, 11:16

A mi udało się znaleźć kawałek wywiadu, w którym jest o naszej inwestycji :) Wychodzi na to, że większość nowych mieszkań w Atal Residence Kraków na Zabłociu rozeszła się dosyć szybko. Choć pewnie trzeba by jeszcze wiedzieć o jakie rezerwacje tam chodzi, czy wstępne, czy już takie, w których wpłaca się jakieś pieniądze, bo te pierwsze to często ściema :idea:

Jak wynika z naszych obserwacji, Polacy szukają coraz większych mieszkań o wyższym standardzie (...) O zwiększeniu zainteresowania w tym segmencie może świadczyć sprzedaż prestiżowej inwestycji ATAL Residence w Krakowie. Osiedle zostało wprowadzone do sprzedaży 5 kwietnia i w ciągu tygodnia dokonano ponad 60 rezerwacji”

Znalezione na polskiprzemysl.com.pl

A w ogóle, to był ktoś ostatnio na budowie i może coś napisać o tym, jak im idzie :?: Ja ostatnio widziałem tam sporą dziurę... Swoją drogą nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale świetnie będzie nasz blok widać z Mostu Kotlarskiego :D Bardzo mnie ciekawi jakie będą opinie o już gotowym budynku, ale plus jest taki, że deweloper Atal raczej robi wszystko mniej więcej tak, jak na wcześniej pokazywanych wizualizacjach :)

amurawska
Posty: 3
Rejestracja: 17 paź 2016, 14:54

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: amurawska » 18 paź 2016, 15:14

klimatycznie, wygląda jak wyjęte z New York za dawnych lat... :)

Maciej
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:24

Zabłocie Residence Atal Kraków - forum opinie

Postautor: Maciej » 02 sty 2017, 22:43

Witam,
szukam informacje odnośnie inwestycji Atal Zabłocie Residence.
Nie udało mi się znaleźć forum przyszłych mieszkańców.
Zbieram jak najwięcej informacji o tej inwestycji gdyż planuję tam zakup mieszkania.
Okiem mało doświadczonego w zakupach mieszkań wygladą to bardzo dobrze.

dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: dimon » 02 sty 2017, 23:16

@Maciej, chyba źle szukałeś ;) W każdym razie admin przeniósł wątek we właściwe miejsce :) W tym wątku masz różne informacje o Atal Resience Zabłocie oraz opinie o tej inwestycji, więc chyba dobrze trafiłeś :) Masz zamiar kupić nowe mieszkanie w II etapie tego osiedla?

Maciej
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:24

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: Maciej » 02 sty 2017, 23:33

Dziękuję za przeniesienie :)
@dimon tak chcę kupić mieszkanie w drugim etapie i patrzeć na Wisłę ;) póki co mam zarezerwowane mieszkanie.
Ta inwestycja bardzo mi odpowiada, zresztą już od dawna chciałem znaleźć coś na Zabłociu.
Inna sprawa, że zakup mieszkania za 10tys/m2 nie wchodzi w grę, a Atal w mojej opinii ma dobrą cenę jak no to co oferuje.
Chciałbym mieć pewność, że po drugiej stronie ulicy Zabłocie rzeczywiscie powstanie park (a nie blok za kilka lat, po zmianię planu zagospodarowania...) i zastanawiam się także nad kwestią ewentualnego parkowania dla odwiedziających.


mango
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:51

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: mango » 02 sty 2017, 23:48

a na jak długo masz rezerwację w tej inwestycji?
problem z parkowaniem na Zabłociu może być naprawdę spory...

Maciej
Posty: 14
Rejestracja: 02 sty 2017, 22:24

Re: Atal Residence Zabłocie - Atal Kraków forum opinie (Miraculum)

Postautor: Maciej » 02 sty 2017, 23:58

W ciągu kilku dni muszę już podpisać umowę deweloperską...albo zwolnić rezerwację.
Problem z parkowaniem to już chyba wszędzie występuje....tak czy inaczej mnie martwi.
Słyszałem też o budowie piętrowego parkingu tuż obok ale zarówno z parkiem jak i parkingiem to nie wiem czy można mieć pewność.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości