Klatka A - problem z wentylacją (Prądnik Nowy Kraków)

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Rutek311
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2016, 15:56

Klatka A - problem z wentylacją (Prądnik Nowy Kraków)

Postautor: Rutek311 » 11 sty 2017, 9:35

Witam,

W klatce A u mnie i u sąsiada występuje problem ze zbierającą się wodą na oknach. Czy ktoś mieszka w klatce A i ma ten sam problem?
Byłem na tarasie i nie słychać było wentylacji mechanicznej. Może wywaliło zabezpieczenie?

Czy wie ktoś w jaki sposób powinny być ustawione nawiewniki? Moim zdaniem powinny wywiewać na dół, natomiast wszędzie zamontowane są wywiewem do góry.


mieszkanie
Posty: 21
Rejestracja: 20 sie 2016, 9:32

Re: Klatka A - problem z wentylacją

Postautor: mieszkanie » 11 sty 2017, 9:41

u nas jest to samo. ma to być regulowane między 22-23 stycznia. trzeba to zgłosić administratorowi on się tym zajmuje

Rutek311
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2016, 15:56

Re: Klatka A - problem z wentylacją

Postautor: Rutek311 » 11 sty 2017, 10:07

Zgłosiłem do administracji problem.

A w jaki sposób macie zamontowane nawiewniki? Pokrętło z prawej strony nawiewnika, tak że wieje do góry?


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Klatka A - problem z wentylacją

Postautor: Michał » 11 sty 2017, 12:19

U mnie też ten problem występuje, jednak moim zdaniem głównym winowajcą jest jeszcze wysoki poziom wilgoci w powietrzu... zanim wszystko dobrze wyschnie to wilgoć będzie utrzymywać się na wysokim poziomie, co w zetknięciu z zimną szybą musi wywołać skroplenie.
Dzieje się tak, ponieważ im wyższa wilgotność powietrza, tym wyższa temperatura tzw. "punktu rosy", czyli temperatury w której następuje wykroplenie pary wodnej z powietrza.
Oczywiście odpowiednia wentylacja może trochę pomóc, ale jak zawsze powtarzam - fizyki nie oszukasz.

Ja również problem zgłoszę do administracji, bo również mam wrażenie że wentylacja nie do końca działa jak powinna.

Nawiewniki teoretycznie powinny być zawsze otwarte i montowane są nawiewem do góry, żeby nie powodować wrażenia, że w pomieszczeniu po prostu wieje od okna, co by miało miejsce przy montażu nawiewem w dół. Nie jestem ekspertem od okien, jednak na wszystkich moich budowach nawiewniki były montowane dokładnie w ten sam sposób.

Rutek311
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2016, 15:56

Re: Klatka A - problem z wentylacją (Prądnik Nowy Kraków)

Postautor: Rutek311 » 11 sty 2017, 12:23

Dzięki Michał za odpowiedź odnośnie nawiewników.
No możliwe, że to jest bezpośrednio przyczyną. Zobaczymy co zrobi ekipa od instalacji, jak przyjadą na rekonesans.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości