Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: ragar » 27 gru 2016, 21:14

Jeśli to nie jest tylko dosyć prymitywy marketing dewelopera, to szczerze mówiąc, podziwiam decyzję, zwłaszcza o zakupie dwóch mieszkań na wynajem... Pewnie i chętni do wynajęcia mieszkań w inwestycji Bronowickie Ogrody Kraków się wreszcie znajdą, ale jak sama zauważyłaś, jest tam prowincjonalny klimat i tu się zgadzam :) W tym sensie, że niemal wszędzie jest daleko, a jeśli gdzieś jest blisko, to przez korki na Opolskiej, tramwaj może kiedyś powstanie, ale przez Krowodrzę Górkę, to on będzie raczej długo jeździł :) W Krakowie pod wynajem jest wiele lepszych lokalizacji - np. Czyżyny, Grzegórzki, Zabłocie, Prądnik Czerwony, niektóre rejony Bronowic czy Łobzów... Akurat tam, to bym na wynajem na pewno nie kupił :)


ilonka
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2016, 20:32

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: ilonka » 02 sty 2017, 19:49

warto obejrzeć sobie zarówno kilka mieszkań za 5 i za6 tys, żeby mieć porównanie

mariamazda23
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2016, 8:55

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: mariamazda23 » 11 sty 2017, 17:33

Nie wiem może dla ciebie drogi Ragarze, to nie wydaje się opłacalne ale zapewniam cię, że jest. Już mam chętnych na te mieszkania. Nie każdy lubi zgiełk. Co do korków - gdzie ich nie ma? Nawet w mniejszych miastach są korki, nie jest to żaden minus... Jak mawiała moja świętej pamięci babcia - "jak ktoś chce uderzyć, to sobie znajdzie kij" i myślę, że tak jest w Twoim przypadku. Serdecznie cię pozdrawiam :)


Master Building
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2017, 21:09

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: Master Building » 29 sty 2017, 18:31

Jest kilka cech które musi spełniać mieszkanie, aby było atrakcyjne pod względem inwestycyjnym. Przede wszystkim musi posiadać dobre połączenia komunikacyjne z resztą miasta. Najlepiej żeby w bliskim sąsiedztwie był przystanek tramwajowy i autobusowy. Dla ludzi posiadających samochody z pewnością bardzo istotną rzeczą jest garaż. Dzielnica, w której ma znajdować się mieszkanie powinna być spokojna i bezpieczna. Ważna jest duża ilość zieleni. Dużym plusem jest również bliskość placów zabaw dla dzieci, przedszkola, szkół, sklepów. Kupując mieszkanie na inwestycje należy również zwrócić uwagę na wysokość czynszu płaconego do spółdzielni a także innych opłat związanych z posiadaniem mieszkania w określonej dzielnicy.
www.zamieszkanie.pl

Kobietka_33
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2017, 11:17

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: Kobietka_33 » 23 mar 2017, 13:00

Master Building pisze:Jest kilka cech które musi spełniać mieszkanie, aby było atrakcyjne pod względem inwestycyjnym. Przede wszystkim musi posiadać dobre połączenia komunikacyjne z resztą miasta. Najlepiej żeby w bliskim sąsiedztwie był przystanek tramwajowy i autobusowy. Dla ludzi posiadających samochody z pewnością bardzo istotną rzeczą jest garaż. Dzielnica, w której ma znajdować się mieszkanie powinna być spokojna i bezpieczna. Ważna jest duża ilość zieleni. Dużym plusem jest również bliskość placów zabaw dla dzieci, przedszkola, szkół, sklepów. Kupując mieszkanie na inwestycje należy również zwrócić uwagę na wysokość czynszu płaconego do spółdzielni a także innych opłat związanych z posiadaniem mieszkania w określonej dzielnicy.

Najważniejsze to wziąć uwagę komu to mieszkanie chcemy wynająć. Jeśli chcemy mieć na głowie studentów to dobrze, jeśli mieszkanie jest w popularnej dzielnicy, blisko uczelni, skomunikowane z centrum, wiadomo - najlepiej, żeby w okolicy był przystanek i jeździł autobus nocny. Mieszkanie powinno mieć też niezależne pokoje, wtedy studenci są w stanie się dogadać między sobą, pokój przechodni może rodzić problemy. Jeśli chcemy wynająć mieszkanie parze, małżeństwu z dzieckiem to lepiej zainwestować w mieszkanie poza popularnymi dzielnicami, ale z dobrą komunikacją. Ważne, żeby osiedle miało zaplecze usługowo-handlowe, które zaspokoi podstawowe potrzeby, fajnie też, jeśli w pobliżu będzie park. Teściowie zainwestowali w mieszkanie na Klinach w Borkowskiej od Wawel Service, bo chcieli wynająć osobom pracującym i są zadowoleni. A ceny poza centrum w porównaniu do cen w ścisłym centrum nie oszukujmy się - ale różnica jest kolosalna...

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: ragar » 23 mar 2017, 14:00

@Kobietka_33, chyba tu na forum uprawiasz promocję jednego deweloper... Przystopuj trochę ;) Piszesz tutaj o tym, że Borkowska - Wawel Service to dobry wybór... Jeśli ktoś chce kupić mieszkania bez praktycznie żadnej komunikacji publicznej, z których wszędzie jest daleko, to pewnie tak ;) Rozumiem, że można być fanem różnych rzeczy, ale to nie jest idealna okolica też pod wynajem - wszędzie daleko i naprawdę nie ma tam wielu ciekawych rzeczy, może poza mocno zniszczonym i zaniedbanym fortem. Co więcej te motywy z kotłownią gazową i jej narzuconym zarządcą, od którego nie bardzo jest się jak uwolnić. Choć penie można było tam podpiąć ciepłą wodę i ogrzewanie z MPEC, to Wawel Service, czy jakaś spółka z nimi powiązana, woli doić klientów przez kolejne lata (wyższe koszty ogrzewania i wody dodatkowo zmniejszają atrakcyjność tego projektu, jako inwestycji, jeśli ktoś zastanawia się gdzie kupić mieszkanie w Krakowie na wynajem. A na Borkowskiej, to jeszcze rekuperatory, niby spoko idea, tylko okazało się, że konserwacja tego też droga jest i generuje dodatkowe koszty. Ja jednak nie wiem czy bym tak polecił :)

alterego75
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2017, 21:25

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: alterego75 » 25 kwie 2017, 15:50

Zależy jaka inwestycja ma to być no i za ile. Pytanie czy ktoś chce kupić jako lokata kapitału, żeby wykończyć i sprzedać albo pod wynajem i to warunkuje lokalizację. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie

kionek
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2017, 16:21

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: kionek » 03 lip 2017, 16:29

Cześć,
jestem tu nowy i chciałbym Was prosić o pomoc. Mam do wyboru 2 mieszkania i nie wiem na które z nich się zdecydować.

Obrazek
- okna na wschód, 3 piętro

Obrazek
- okna na północ i zachód, 3 piętro

Z góry dziękuję za opinię i pomoc


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: slawek » 04 lip 2017, 10:12

A jakie wysokie mają być docelowo te budynki? Bo pewnie jeśli będą wyższe, to warto pomyśleć o tym, żeby jednak wybrać mieszkanie, które nie będzie na przeciwko innego bloku. Mnie osobiście bardziej podoba się mieszkanie dwustronne, czyli północ i zachód, a dlaczego :?:

  • Jeśli chodzi o to, jaką wystawę okien w mieszkaniu wybrać, to jak dla mnie lepszy jest zachód, bo od wschodu słońce zaczyna świecić rano w lecie, nie lubię kiedy mnie budzi i w mieszkaniu robi się gorąco. Z kolei w ziemie można słońca w ogóle nie widzieć, jak wychodzi się do pracy zanim wzejdzie, a wraca się, jak już go nie ma
  • Mieszkanie z wystawą zachodnią i północną ma taki plus, że powinno być w nim sporo słońca, zwłaszcza popołudniami, czyli jak wraca się z pracy, a przy tym sypialnia od północy będzie trochę chłodniejsza i ciemniejsza, to też mi odpowiada. Ogólnie to, że ma się okna na dwie strony świata, jest całkiem pozytywne.
  • To mieszkanie z wystawa północno-zachodnią ma też chyba znacznie więcej przestrzeni przed oknami, co dla mnie też jest ważne.
  • Jeśli chodzi o układy, to obydwa takie same, więc tu nie ma problemu chyba.
A co to za inwestycja, jeśli wolno spytać :?: Bo to chyba spore osiedle się buduje.

adam123
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2016, 8:30

Re: Gdzie w Krakowie kupić mieszkanie na inwestycję? Forum opinie i dyskusja

Postautor: adam123 » 04 lip 2017, 13:26

slawek pisze:A co to za inwestycja, jeśli wolno spytać :?: Bo to chyba spore osiedle się buduje.

Osiedle we wrocławiu :) Archicom wchodzi do krakowa i pewnie buduje PR



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości