Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Niezelazny
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2020, 9:23

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: Niezelazny » 21 maja 2020, 9:32

mala_mi pisze:Hej,

Są jakieś osoby, co kupiły mieszkanie w tej inwestycji? Chyba jest jakieś opóźnienie, bo bloki jeszcze nie wykończone i wjazdy do garaży. Ciekawe czy tak samo będzie w 2 etapie?


Witam,

Ja kupiłem mieszkanie z 2 etapu. 1szy etap faktycznie jest opóźniony, odbiór miał być w 1 kwartale, jest połowa drugiego a dalej nie ma bramy garażowej i wjazdu do niego, nie mówiąc o chodnikach. Mieszkam niedaleko i mam widok z okna na budowę i np. dzisiaj zasypują kilkumetrową dziurę w miejscu gdzie będzie wjazd do 1 i 3 etapu. Zaczęli też zbroić mury oporowe do wjazdu do garaży 1go etapu. Więc coś się dzieje, ale do końca jeszcze trochę zostało. Tak samo nie widzę daszków nad balkonami w większości budynków z 1go etapu.
Mam taką teorię, że celowo opóźniają oddanie 1szego etapu aby najbrudniejszą część 3ciego etapu, bo chyba już go zaczęli, przejść jak jeszcze ludzie się nie wprowadzą.
Przy drugim etapie niezbyt się spieszą z elewacją, bodajże w 3-4 tygodnie zrobili samo ocieplenie, bez tynku, na połowie ostatniego budynku. W takim tempie wydaje mi się, że nie skończą do końca roku.

Pozdrawiam


Justyna89
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2020, 2:17

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: Justyna89 » 23 maja 2020, 2:19

Cześć,
ja kupilam mieszkanie w 1 etapie. Obecnie zaczynają się odbiory techniczne mieszkań, wiec będzie można już powoli wykańczać mieszkania.
Nie maja jednak nadal wszystkich pozwoleń z urzędów, a dodatkowo droga nie jest gotowa.

Kamil90
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2020, 6:55

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: Kamil90 » 23 maja 2020, 7:02

Czesc,

Ja kupilem mieszkanie w I etapie. Za tydzien mam odbiór mieszkania. Ostatnio byłem w swoim mieszkaniu z firma wykanczajaca( w srdoku wydaje mi sie,ze budynki sa juz wykonczone). Widac,ze jesli chodzi o infarstrutkre zewnetrzna nie ma jeszcze nic :( Widac,ze dopiero w tym tygodniu rozpoczęli prace zwiazane z wjazdem do garażu. Z informacji jakie mam od developera wynika, ze 'zgodnie z umową ' czyli czerwie/lipiec dostaniemy klucze w celu wykanczania mieszkan, a w miedzy czasie developer bedzie zalatwial pozwolenie na uzytkowanie.
Tez macir takie informacje ?
Mnie martwi troche to,ze mamy w zasadzie czerwiec a ani nie ma drogi,anie i frastruktury ect...

Pozdrawiam


Justyna89
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2020, 2:17

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: Justyna89 » 23 maja 2020, 9:40

Cześć,
Tak, też msm informacje, że odbiory są do czerwca zgodnie z umową, ale są opóźnienia co do infrastruktury.
Niby za 2 tygodnie dostaję klucze, ale nie mam pojęcia jak nawet samochód z materiałami do wykończenia ma tsm wjechać bez dróg :shock:

Pozdrawiam

Kamil90
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2020, 6:55

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: Kamil90 » 23 maja 2020, 13:27

Odbieral juz ktos mieszkanie w I etapie? Cos szczelgonego zwrociolo wasza uwage ?

Niezelazny
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2020, 9:23

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: Niezelazny » 05 cze 2020, 20:19

To jest jakiś żart że odbiory są już planowane, chyba tylko po to aby kary za opóźnienie nie zapłacić, bo kupując kupujemy mieszkanie z pełną infrastruktura, dokladnie to to jest na mapie przy umowie notarialnej. Czyli poza mieszkaniem rownież infrastrukturę.
W poprzednim tygodniu widzialem ze w miejscu wjazdu do garazy m.in do pierwszego etapu wkopywali studzienki kanalizacyjne. Takie ziemne prace to raczej sie robi na poczatku a nie na koncu inwestycji.
Ciekaw jestem w jaki sposob bedzie przeprowadzonu odbiór, jakis warunkowy, że deweloper zobowiazuje sie w x czasie uzupelnic infrastrukturę?

leswo5
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2020, 12:25

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: leswo5 » 05 lip 2020, 12:28

Czy odebraliście już mieszkanie? Czy możecie już remontować mieszkanie?

Tanya
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2020, 10:49

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: Tanya » 06 lip 2020, 12:10

Nie będę się wypowiadała o historii współpracy i nieczystych zagraniach ze strony dewelopera, ale napiszę o tym co jest istotne na ten moment.

W chwili obecnej, pełnoprawnymi właścicielami mieszkań z pierwszego etapu powinny być już wszystkie osoby, z którymi podpisywano umowy deweloperskie. Opóźnienie jest na tyle ogromne, że nie tylko budynki nie mają jeszcze nawet pozwolenia na użytkowanie, ale budowa wciąż trwa (a ta wedle umowy powinna być zamknięta najpóźniej do końca lutego 2020). NIe są rozprowadzone media w mieszkaniach, brakuje pełnego wyposażenia, nie są zrobione cześci wspólne, do których nie ma dostępu jak garaż podziemny, komórki, balkony czy infrastruktura, wokół budynków wykopaliska.

Rzeczywiśćie przyszły wezwania na jakieś pseudo-odbiory, ale nie wiem czy sugerowałabym to robić, chyba ze ktoś koniecznie chce zapłacić deweloperowi już całą kwotę, zrzec się możliwości ponownego odebrania mieszkania po zakońćzeniu budowy i pewnie jeszcze roszczeń związanych z opóźnieniami, bo klucze odebraliśmy. Zresztą po co (już nie pytam o to "jak?") wykańczać mieszkanie teraz jak istnieje poważne ryzyko, że w tym roku nie będzie można w nim zamieszkać..

Warunkiem uzyskania pozwolenia na użytkowanie jest też m.in wykończona ul. Pasteura ze skrzyzowaniem z Bialopradnicka, ktora jest "w lesie". Wszelkie opoznienia byly do tej pory tlumaczone wlasnie brakiem jakichs pozwolen w zwiazku z ta droga - ok to po czesci mozna zrozumiec, natomiast czemu deweloper jest spozniony tyle miesiecy z wsystkimi pozostalymi kwestiami, ktore w zasadzie zaleza tylko i wylacznie od niego?

Tak jak ktos wczesniej napisal - wyglada to troche na celowe opoznienie z premedytacja, po to by taniej i wygodniej budowac kolejne etapy. Czy tak jest dowiemy sie do 3 miesiecy, ale jesli deweloper w tym czasie sie nie ogarnie mysle, ze skonczy sie pozwami zbiorowymi bo to przeciez dla kupujacych generuje ogromne, nieplanowane koszta i problemy..


Karciunia
Posty: 32
Rejestracja: 12 lut 2020, 12:23

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: Karciunia » 06 lip 2020, 12:44

Tanya pisze:Nie będę się wypowiadała o historii współpracy i nieczystych zagraniach ze strony dewelopera, ale napiszę o tym co jest istotne na ten moment.

W chwili obecnej, pełnoprawnymi właścicielami mieszkań z pierwszego etapu powinny być już wszystkie osoby, z którymi podpisywano umowy deweloperskie. Opóźnienie jest na tyle ogromne, że nie tylko budynki nie mają jeszcze nawet pozwolenia na użytkowanie, ale budowa wciąż trwa (a ta wedle umowy powinna być zamknięta najpóźniej do końca lutego 2020). NIe są rozprowadzone media w mieszkaniach, brakuje pełnego wyposażenia, nie są zrobione cześci wspólne, do których nie ma dostępu jak garaż podziemny, komórki, balkony czy infrastruktura, wokół budynków wykopaliska.

Rzeczywiśćie przyszły wezwania na jakieś pseudo-odbiory, ale nie wiem czy sugerowałabym to robić, chyba ze ktoś koniecznie chce zapłacić deweloperowi już całą kwotę, zrzec się możliwości ponownego odebrania mieszkania po zakońćzeniu budowy i pewnie jeszcze roszczeń związanych z opóźnieniami, bo klucze odebraliśmy. Zresztą po co (już nie pytam o to "jak?") wykańczać mieszkanie teraz jak istnieje poważne ryzyko, że w tym roku nie będzie można w nim zamieszkać..

Warunkiem uzyskania pozwolenia na użytkowanie jest też m.in wykończona ul. Pasteura ze skrzyzowaniem z Bialopradnicka, ktora jest "w lesie". Wszelkie opoznienia byly do tej pory tlumaczone wlasnie brakiem jakichs pozwolen w zwiazku z ta droga - ok to po czesci mozna zrozumiec, natomiast czemu deweloper jest spozniony tyle miesiecy z wsystkimi pozostalymi kwestiami, ktore w zasadzie zaleza tylko i wylacznie od niego?

Tak jak ktos wczesniej napisal - wyglada to troche na celowe opoznienie z premedytacja, po to by taniej i wygodniej budowac kolejne etapy. Czy tak jest dowiemy sie do 3 miesiecy, ale jesli deweloper w tym czasie sie nie ogarnie mysle, ze skonczy sie pozwami zbiorowymi bo to przeciez dla kupujacych generuje ogromne, nieplanowane koszta i problemy..



Widzę, że drugi Activ

iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Osiedle Pasteura Kraków od Tętnowski Development - forum i opinie o mieszkaniach

Postautor: iti » 06 lip 2020, 17:03

Tanya pisze:Nie będę się wypowiadała o historii współpracy i nieczystych zagraniach ze strony dewelopera, ale napiszę o tym co jest istotne na ten moment.

W chwili obecnej, pełnoprawnymi właścicielami mieszkań z pierwszego etapu powinny być już wszystkie osoby, z którymi podpisywano umowy deweloperskie. Opóźnienie jest na tyle ogromne, że nie tylko budynki nie mają jeszcze nawet pozwolenia na użytkowanie, ale budowa wciąż trwa (a ta wedle umowy powinna być zamknięta najpóźniej do końca lutego 2020). NIe są rozprowadzone media w mieszkaniach, brakuje pełnego wyposażenia, nie są zrobione cześci wspólne, do których nie ma dostępu jak garaż podziemny, komórki, balkony czy infrastruktura, wokół budynków wykopaliska.

Rzeczywiśćie przyszły wezwania na jakieś pseudo-odbiory, ale nie wiem czy sugerowałabym to robić, chyba ze ktoś koniecznie chce zapłacić deweloperowi już całą kwotę, zrzec się możliwości ponownego odebrania mieszkania po zakońćzeniu budowy i pewnie jeszcze roszczeń związanych z opóźnieniami, bo klucze odebraliśmy. Zresztą po co (już nie pytam o to "jak?") wykańczać mieszkanie teraz jak istnieje poważne ryzyko, że w tym roku nie będzie można w nim zamieszkać..

Warunkiem uzyskania pozwolenia na użytkowanie jest też m.in wykończona ul. Pasteura ze skrzyzowaniem z Bialopradnicka, ktora jest "w lesie". Wszelkie opoznienia byly do tej pory tlumaczone wlasnie brakiem jakichs pozwolen w zwiazku z ta droga - ok to po czesci mozna zrozumiec, natomiast czemu deweloper jest spozniony tyle miesiecy z wsystkimi pozostalymi kwestiami, ktore w zasadzie zaleza tylko i wylacznie od niego?

Tak jak ktos wczesniej napisal - wyglada to troche na celowe opoznienie z premedytacja, po to by taniej i wygodniej budowac kolejne etapy. Czy tak jest dowiemy sie do 3 miesiecy, ale jesli deweloper w tym czasie sie nie ogarnie mysle, ze skonczy sie pozwami zbiorowymi bo to przeciez dla kupujacych generuje ogromne, nieplanowane koszta i problemy..

Z układami drogowymi jest niestety często tak, że nagle okazuje się, że w ziemi są jakieś kable i rury i potrzeba dodatkowych uzgodnień, jak w przypadku ronda na ul. Centralnej / Sołtysowskiej.

Natomiast jest też tak, że deweloperzy niezbyt przykładają się do dotrzymania umów z miastem, jak w przypadku ul. Tomickiego i os. Botanika, ulica miała być wyremontowana / przebudowana chyba przed oddaniem pierwszego etapu i tak jakoś nie idzie, a kończą 3 albo 4 etap :/ Trzeba też pisać do urzędów.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości