Osiedle Zielona Enklawa Kraków / Swoszowice - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
jjoollaa
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2019, 18:02

Osiedle Zielona Enklawa Kraków / Swoszowice - opinie na forum

Postautor: jjoollaa » 09 wrz 2019, 18:16

Witam,
Czy ktoś z Państwa kupił już dom bliżniak na Osiedlu Zielona Enklawa Swoszowice?
Interesuje mnie jak najwięcej informacji o inwestorze ,czy ktoś ma już jakieś doświadczenia ?
Będę wdzięczny za kontakt.
pozdrawiam
zainteresowany


just_krk
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2019, 15:01

Re: Osiedle Zielona enklawa Swoszowice

Postautor: just_krk » 01 paź 2019, 21:22

Ja oglądałam te domki w środku. Jeśli chodzi o wnętrze to nawet przestronne ale działki mało kształtne. To co mnie wystraszyło to działki nie są własnościowe tylko te segmenty są sprzedawane jak blok. Działka jest na służebność.

Profesor
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2018, 11:44

Re: Osiedle Zielona Enklawa Kraków / Swoszowice - opinie na forum

Postautor: Profesor » 25 mar 2020, 21:13

Przyglądamy się jej.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2021, 22:02 przez Profesor, łącznie zmieniany 1 raz.


Aggi
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2020, 22:32

Re: Osiedle Zielona enklawa Swoszowice

Postautor: Aggi » 18 kwie 2020, 16:16

just_krk pisze:Ja oglądałam te domki w środku. Jeśli chodzi o wnętrze to nawet przestronne ale działki mało kształtne. To co mnie wystraszyło to działki nie są własnościowe tylko te segmenty są sprzedawane jak blok. Działka jest na służebność.

Mój mąż był oglądać tę inwestycję i zrozumiał, że nie jest to służebność a udział w gruncie. Natomiast niestety z nim nie byłam i ciężko mi to zweryfikować :)

Profesor
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2018, 11:44

Re: Osiedle Zielona Enklawa Kraków / Swoszowice - opinie na forum

Postautor: Profesor » 01 maja 2020, 23:47

Dokładnie, udział w nieruchomości wspólnej. ;)

just_krk
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2019, 15:01

Re: Osiedle Zielona Enklawa Kraków / Swoszowice - opinie na forum

Postautor: just_krk » 21 maja 2020, 10:36

A developer proponuje jakąś firme która byłaby zarządcą osiedla? W takim wypadku to chyba must have tak?
Bo czy dobrze rozumiem, każdy lokal będzie działał tak jak mieszkanie w bloku?

Profesor
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2018, 11:44

Re: Osiedle Zielona Enklawa Kraków / Swoszowice - opinie na forum

Postautor: Profesor » 26 maja 2020, 23:05

Ma być utworzona wspólnota mieszkańców.

Aggi
Posty: 22
Rejestracja: 11 kwie 2020, 22:32

Re: Osiedle Zielona Enklawa Kraków / Swoszowice - opinie na forum

Postautor: Aggi » 30 maja 2020, 20:11

just_krk pisze:A developer proponuje jakąś firme która byłaby zarządcą osiedla? W takim wypadku to chyba must have tak?
Bo czy dobrze rozumiem, każdy lokal będzie działał tak jak mieszkanie w bloku?

Tak, dobrze rozumiesz. Plus każdy ma jednakowy udział w gruncie 1/12 i prawo do wyłącznego korzystania z wykupionego ogródka.

Nie wiem sama co myśleć o tej inwestycji... Pasuje mi lokalizacja, natomiast tak jak ktoś napisał już wcześniej te działki jakieś mało foremne.. Z kolei część domów ma północny salon, co też jest kiepskie moim zdaniem - powinni tam jednak jakiś inny projekt dać a nie wszystko na jedno kopyto. Kontakt z panem sprzedającym też pozostawia wiele do życzenia.


Profesor
Posty: 11
Rejestracja: 23 gru 2018, 11:44

Re: Osiedle Zielona Enklawa Kraków / Swoszowice - opinie na forum

Postautor: Profesor » 02 cze 2020, 18:53

Faktycznie 4 z 12 domków mają ekspozycję północ - południe, za to mają fajny widok z salonu. Niektóre działki owszem są mało foremne, ale jak ktoś szuka minusów, zawsze się znajdą. Dla mnie dużym plusem jest to, że domki są z dala od ulicy, foremność działki ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Każdy ma swoje priorytety.

just_krk
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2019, 15:01

Re: Osiedle Zielona Enklawa Kraków / Swoszowice - opinie na forum

Postautor: just_krk » 03 cze 2020, 9:50

Profesor pisze:Faktycznie 4 z 12 domków mają ekspozycję północ - południe, za to mają fajny widok z salonu. Niektóre działki owszem są mało foremne, ale jak ktoś szuka minusów, zawsze się znajdą. Dla mnie dużym plusem jest to, że domki są z dala od ulicy, foremność działki ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Każdy ma swoje priorytety.


A jak pod kątem technicznym? Dokonywał Pan już odbioru budynku? Wszytstko było w porządku?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości