Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Forum o tym, jak wykończyć nowe mieszkanie, jakie sprzęty do niego kupić, jakie materiały wykończeniowe zastosować, gdzie znaleźć dobrą ekipę wykończeniową w Krakowie i Małopolsce.
riczi

Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: riczi » 05 cze 2020, 14:29

Urządzam mieszkanie, jest dosyć jasne, w związku z tym, muszę się w nim trochę odgrodzić od słońca. W związku z tym mam pytanie, co Waszym zdaniem jest lepsze w mieszkaniu, rolety czy żaluzje? Mam tu na myśli rolety dzień - noc. Jak myślicie, co lepiej się sprawdzi, może macie jakieś własne opinie na temat używania jednych i drugich i podzielicie się nimi na forum?

megi

Re: Rolety czy żaluzje - co wybrać do nowego mieszkania - opinie na forum

Postautor: megi » 11 lip 2020, 15:06

Rolety dzień - noc bardzo spoko, tylko trzeba pamiętać o tym, że jak masz wysokie okno, to cała roleta może nie zmieścić się w kasecie, więc np. trzeba kombinować z cieńszym materiałem. Ale generalnie jest to całkiem fajna sprawa, ja polecam.

kubsoon

Postautor: kubsoon » 16 lip 2020, 20:32

Rolety rzymskie bardzo ładnie się prezentują w mieszkaniu

Przetryk

Postautor: Przetryk » 30 kwie 2021, 2:41

Rolety zdecydowanie, żaluzje zbierają za dużo kurzu i często się łamią. Jednak materiałowe rolety są lepszym rozwiązaniem, gdyż można je często też banalnie wyprać, czy zwijają się bez większych problemów.
Jak ja kupowałem w sklepie Lestore swoje rolety rzymskie montaż był totalnie banalny, dlatego też nie wymagają one dodatkowym kosztów w postaci montażystów.

ania888

Postautor: ania888 » 09 paź 2021, 19:38

Osobiście mam rolety, bo bardziej mi pasują do wnetrza mieszkania, ale moj brat ma żaluzje i trochę jest na nie zły, bo bardzo osadza sie na nich kurz, wiec trzeba je czesto wycierac. To raczej kwestia indywidualna, co Ci sie bardziej podoba.

Wróć do „Wykończenie i urządzenie mieszkania - forum i opinie o ekipach, materiałach i sprzęcie”