Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
b0recki
Posty: 135
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:36

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: b0recki » 02 gru 2016, 14:22

Buduja dwa nowe bloki na przedluzeniu Banacha w kierunku łak...okolica przypomina teraz krajobraz ksiezycowy wszedzie wykopy ciezarowki. Nowy Inwestor dostał podobnie jak Activ pozwolenie na budowe i koniecznosc przedluzenia Banacha i calej infrastruktury...Jak bylem to sprawdzalem i szukalem w Intrenetach tej Inwestycji ale tak jakby budowali a nie była jeszcze w sprzedazy...


ewela
Posty: 22
Rejestracja: 09 sie 2016, 18:52

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: ewela » 02 gru 2016, 23:19

czy chodzi o działki te zaznaczone? z tego co wiem (umowa deweloperska) i troszkę poszukałam żeby się upewnić to będzie tam budował GEO Mieszkanie i Dom Sp. z o.o. ale nie ma jeszcze oferty na stronie więc trochę dziwne że budują -to sprawdzone info?
a tutaj inf. o pozwoleniu na budowę:
wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek/20290d52-7f07-4df6-ae1e-940a698a3170

Pozdrawiam:
E.

Obrazek

b0recki
Posty: 135
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:36

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: b0recki » 23 gru 2016, 9:57

ewela pisze:czy chodzi o działki te zaznaczone? z tego co wiem (umowa deweloperska) i troszkę poszukałam żeby się upewnić to będzie tam budował GEO Mieszkanie i Dom Sp. z o.o. ale nie ma jeszcze oferty na stronie więc trochę dziwne że budują -to sprawdzone info?
a tutaj inf. o pozwoleniu na budowę:
wyszukiwarka.gunb.gov.pl/wniosek/20290d52-7f07-4df6-ae1e-940a698a3170

Pozdrawiam:
E.

Info sprawdzone:) Dziura wielka wykopana, dzwigi stoją, kopraki jezdzą...:P z tego widzę inwestorem jest MEGAPOLIS krakowski. Wracając do naszego budynku. - Z zewnątrz trwa montaż barierek na balkonach. Pojawiły się drzwi wejściowe do klatek schodowych.

Obrazek

Piwnice są wykończone. Niestety dostaniemy szczebelkowe drewniane drzwi. Po cichu liczyłem zwykłe metalowe no ale cóż...Value Egineering robi swoje.

Obrazek

W pomieszczeniu wymiennikowni - to tam gdzie będzie produkowana dla nas ciepła woda użytkowa miejska - wprowadzone zostały już rurociągi cieplne- jest tez wodomierz zimnej wody- wezła cieplnego brak...takowy zdajsie jest z reguły wykonywany przez MPEC ale moge sie mylić.

Obrazek

I na koniec dziwne podpiecie rurociągów kanalizacji w garażu. W mojej ocenie jeśli to odplywy z pionow a zapewne tak jest jest to błedne rozwiazanie i mam nadzieje ze to poprawia bo to niedpuszczalne zmniejszać średnice po przejsciu w poziomy odcinek odplywowy...inaczej wspolczuje ludziom na parterze.

Obrazek
Obrazek


ewela
Posty: 22
Rejestracja: 09 sie 2016, 18:52

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: ewela » 14 sty 2017, 18:44

To całkiem ładnie idzie to budowanie....
co do budowy obok Banacha zupełnie dziwna sytuacja, na tablicy informacja o inwestorze OZON MEGAPOLIS, pozwolenie uzyskali w 08.2016 r. a Activ twierdzi, że nie wie co to będzie za budynek (wie że MEGAPOLIS buduje), żadnych informacji nie ma na stronach a prace idą całkiem szybko... w moim odczuciu dziwna akcja bo Activ jako właściciel sąsiedniej działki powinien być stroną w postępowaniu dotyczącym wydania pozwolenia na budowę I powinien otrzymać informację o budowie, nowy budynek zasłoni wolną przestrzeń i zaciemni okolice budynku 1 :( wie ktoś coś może więcej w tym temacie? może dobrze zapytać w UM skoro Activ nic nie wie?

b0recki
Posty: 135
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:36

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: b0recki » 14 sty 2017, 21:08

Ewela ja mieszkam obok...i wiem że powstaną tam zdajsie 3 bloki...wg. naszej przewodniczacej wspolnoty podobno całkiem ładna architektura...miała mi przesłać wizualki ale jakos tego nie zrobiła do tej pory, a ja jakoś nie naciskałem:P okna mam z drugiej strony:)

ewela
Posty: 22
Rejestracja: 09 sie 2016, 18:52

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: ewela » 30 sty 2017, 19:23

witam,

to może ja coś napiszę :) z tego co pamiętam w umowie deweloperskiej jest inf. że droga na budowę etap 2 i 3 będzie po stronie wsch. czyli przy tej wąskiej zielonej działce obok budynku. Niestety wygląda na to że zamieszkamy sobie na placu budowy w samym centrum heh :/ fajnie że już ogrzewają mieszkanie bo ściany wyschną i lepiej będzie można ocenić jakość wykonania. Jeżeli kogoś interesuje budowa obok będzie tam na razie 4 bloki oddane 06.2018 r.(budowa ekspresowa) wysokość taka jak buduje activ ale już wiem że będą dalsze etapy bo jest ogłoszony konkurs na projekt - sądzę że będą budować do końca przyszłej drogi tj. do linii tramwaju; z tego co mówisz @borecki zostały do wykonania skrzynki, wykończenie klatek schodowych, i zagospodarowanie, a wiesz czy coś ruszyło z garażem? byłam tam 2 tyg temu i faktycznie prace bardzo zwolniły.... mam nadzieję wykańczać mieszkanie w czerwcu :) a co do terminu 12.2017 też tak mam zapisane. wybiorę się pewnie za 3 tyg. zobaczyć co tam się dzieje. ;)

b0recki
Posty: 135
Rejestracja: 04 maja 2016, 20:36

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: b0recki » 31 sty 2017, 10:32

ewela pisze:witam,

to może ja coś napiszę :) z tego co pamiętam w umowie deweloperskiej jest inf. że droga na budowę etap 2 i 3 będzie po stronie wsch. czyli przy tej wąskiej zielonej działce obok budynku. Niestety wygląda na to że zamieszkamy sobie na placu budowy w samym centrum heh :/ fajnie że już ogrzewają mieszkanie bo ściany wyschną i lepiej będzie można ocenić jakość wykonania. Jeżeli kogoś interesuje budowa obok będzie tam na razie 4 bloki oddane 06.2018 r.(budowa ekspresowa) wysokość taka jak buduje activ ale już wiem że będą dalsze etapy bo jest ogłoszony konkurs na projekt - sądzę że będą budować do końca przyszłej drogi tj. do linii tramwaju; z tego co mówisz @borecki zostały do wykonania skrzynki, wykończenie klatek schodowych, i zagospodarowanie, a wiesz czy coś ruszyło z garażem? byłam tam 2 tyg temu i faktycznie prace bardzo zwolniły.... mam nadzieję wykańczać mieszkanie w czerwcu :) a co do terminu 12.2017 też tak mam zapisane. wybiorę się pewnie za 3 tyg. zobaczyć co tam się dzieje. ;)


Ewela ja nie mam nic takiego wpisanego w umowę deweloperska...Kupiłaś mieszkanie na parterze? Może wpisywali tylko ludziom na parterze bo nie beda mieli ogródków do zakońzenia budowy. W garażu to chyba 95% rzeczy jest wykonanych - z tego co brakuje to odwodnienie liniowe i wykonczenie posadzek z malowaniem miejsc - chyba tyle.

MagdaEm
Posty: 37
Rejestracja: 03 lut 2017, 20:57

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: MagdaEm » 03 lut 2017, 21:05

Witam,jestem zainteresowana kupnem mieszkania na Banacha od firmy Activ ,szukam jak najwiecej opini o tej firmie i byla bym wdzieczna za kazda opinie o tej firmue a co co samego budynku zastanawiaja mnie okna bo na wizualizacji sa koloru czarnego a tu ktos wjkeil zdjecie z parapetei sa okna biale i juz nie wiem czy to z tej budowy z gory dziękuję za odpiwiedz


ewela
Posty: 22
Rejestracja: 09 sie 2016, 18:52

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: ewela » 03 lut 2017, 21:46

MagdaEm pisze:Witam,jestem zainteresowana kupnem mieszkania na Banacha od firmy Activ ,szukam jak najwiecej opini o tej firmie i byla bym wdzieczna za kazda opinie o tej firmue a co co samego budynku zastanawiaja mnie okna bo na wizualizacji sa koloru czarnego a tu ktos wjkeil zdjecie z parapetei sa okna biale i juz nie wiem czy to z tej budowy z gory dziękuję za odpiwiedz


witam,

jeśli o mnie chodzi nie mam w sumie większych zastrzeżeń do Firmy Activ, na ten moment nie było jakiś większych problemów.
Jeżeli chodzi o okna to na zewnątrz są grafitowe kolorem odpowiadają elewacji budynku, wewnątrz białe :) wszystkie zdjęcia są z obecnej budowy. Więcej będę mogła powiedzieć po odbiorze mieszkania i po podpisaniu umowy przenoszącej własność. Warto brać obecnie pod uwagę to o czym pisaliśmy kilka postów wyżej że na banacha robi się plac budowy i długo tam jeszcze spokojnie nie będzie, ale w perspektywie inwestycji na dłużej uważam że to dobry wybór. Obok powstaje nowa inwestycja Ozon firmy Megapolis, z tego co wiem na początku lutego ma być oficjalna strona inwestycji, ceny z tego co się orientowałam są już o ok. 1000 pln wyższe niż na banacha activu :)

pozdrawiam.

ewela
Posty: 22
Rejestracja: 09 sie 2016, 18:52

Re: Nowe mieszkania MdM na Prądniku Białym ul. Banacha od Activ Kraków - forum, opinie

Postautor: ewela » 03 lut 2017, 21:49

b0recki pisze:
ewela pisze:witam,

Ewela ja nie mam nic takiego wpisanego w umowę deweloperska...Kupiłaś mieszkanie na parterze? Może wpisywali tylko ludziom na parterze bo nie beda mieli ogródków do zakońzenia budowy. W garażu to chyba 95% rzeczy jest wykonanych - z tego co brakuje to odwodnienie liniowe i wykonczenie posadzek z malowaniem miejsc - chyba tyle.

@borecki tak na parterze, ale mam "ogródek" z drugiej strony :) trochę słabo jak by ludzie nie mogli korzystać z ogródka przez jakieś 2 lata... do zakończenia 3 etapu.

pzdr.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości