Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
Witt
Posty: 228
Rejestracja: 03 lut 2020, 21:16

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Witt » 15 paź 2020, 18:55

pawelk pisze:
anubis pisze:No i to w zasadzie tyle jeśli chodzi o turystów, studentów i pracowników sezonowych. Przynajmniej na jakiś czas.

Ja rozumiem że można się nie zgadzać z jego analizami, ale co tutaj złego powiedział że na takie szydery sobie pozwalasz? Przecież to co robią dobija już i tak zniszczoną turystykę. Do tego MSZ radzi zastanowić się nad wyjazdami za granicę bo może kogoś spotkać niemiła niespodzianka przy powrocie, więc kolejne restrykcje w przekraczaniu granic przed nami, a to dodatkowo powstrzyma tą garstkę turystów co tu jeszcze chcieli przyjechać.

Jedyna nadzieja że do wiosny znowu wirus będzie w odwrocie i turystyka ruszy, ale górale raczej nie mają co liczyć że odbiją sobie słaby rok tłustym okresem zimowym.

Widac nie ogarniasz kontekstu. Gosc troluje tu od pol roku, klamie, manipuluje, nie odpowiada na ewidentna i stosowna krytyke. Teraz z kolei radzi wszystkim sprzedawac a sam ani nie kupuje, ani nie sprzedaje, tylko frajer wynajmuje placac innym. To nie "szydery"... Wg mojej oceny ten gosc nie ma rowno pod sufitem...


pawelk
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 13:27

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pawelk » 15 paź 2020, 19:04

pawelk pisze:Ja rozumiem że można się nie zgadzać z jego analizami, ale co tutaj złego powiedział że na takie szydery sobie pozwalasz? Przecież to co robią dobija już i tak zniszczoną turystykę. Do tego MSZ radzi zastanowić się nad wyjazdami za granicę bo może kogoś spotkać niemiła niespodzianka przy powrocie, więc kolejne restrykcje w przekraczaniu granic przed nami, a to dodatkowo powstrzyma tą garstkę turystów co tu jeszcze chcieli przyjechać.

Jedyna nadzieja że do wiosny znowu wirus będzie w odwrocie i turystyka ruszy, ale górale raczej nie mają co liczyć że odbiją sobie słaby rok tłustym okresem zimowym.

Raczej ogarniam kontekst bo siedzę na tym forum od jakiegoś czasu (na szczęście możliwe że zaraz kupię mieszkanie więc będę powoli ograniczał moją aktywność tutaj), ale mam wrażenie że jemu dostaje się z automatu za każdy post, nie ważne czy napisał bzdury czy coś mniej lub bardziej sensownego.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: anubis » 15 paź 2020, 19:23

pawelk pisze:Jedyna nadzieja że do wiosny znowu wirus będzie w odwrocie i turystyka ruszy


Zacytuję wpis z dzisiaj ze znanego portalu na "f":

Faktyczny konsesus naukowy w sprawie Covid-19 opublikował dzisiaj prestiżowy periodyk medyczny "The Lancet". To niezwykle ważny dokument. Naukowcy piszą bardzo mocno:
1. Strategia odp.orności stadnej nie opiera się na dowodach naukowych i jest niebezpiecznym błędem.
2. Śmiertelność Covid-19 jest kilkukrotnie wyższa niż grypy sezonowej i zarażenie może prowadzić do długotrwałej choroby, również wśród młodych i zdrowych.
3. Nie jest jasne jak długo trwa odp.orność po zarażeniu. Nieznana jest częstotliwość powtórnych zarażeń.
4. Niekontrolowany rozwój choroby wśród młodej populacji stwarza ryzyko wysokiej zachorowalności i śmiertelności w całej populacji.
5. Strategia odp.orności stadnej nie doprowadzi do zakończenia epidemii, jedynie do kolejnych jej fal - tak jak w przypadku wszystkich epidemii przez wynalezieniem szczepień.
6. Dowody empiryczne wskazują, że nie jest możliwe ograniczenie zarażeń do wybranych wycinków społeczeństwa.
7. Transmisję można spowolnić przez zachowywanie fizycznego dystansu, noszenie maseczek, częste mycie rąk i twarzy, unikanie zatłoczonych i słabo wentylowanych miejsc.
8. Błyskawiczne testowanie, śledzenie kontaktów i izolowanie zakażonych są kluczowe dla ograniczenia transmisji.
Polecamy przeczytać cały apel, zajmie dosłownie kilka minut:
shorturl.at/gtIN6


Już parę razy szukałem ile może trwać pandemia, ile razy będziemy mieli takie lockdowny itp. Odpowiedź brzmi: dopóki nie uzyskamy szczepionki. Wirus się nie "wypali", strategia odp.orności stadnej prowadzi tylko do kolejnych fal.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022


pawelk
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 13:27

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pawelk » 15 paź 2020, 19:56

anubis pisze:
pawelk pisze:Jedyna nadzieja że do wiosny znowu wirus będzie w odwrocie i turystyka ruszy


Zacytuję wpis z dzisiaj ze znanego portalu na "f":

Faktyczny konsesus naukowy w sprawie Covid-19 opublikował dzisiaj prestiżowy periodyk medyczny "The Lancet". To niezwykle ważny dokument. Naukowcy piszą bardzo mocno:
1. Strategia odp.orności stadnej nie opiera się na dowodach naukowych i jest niebezpiecznym błędem.
2. Śmiertelność Covid-19 jest kilkukrotnie wyższa niż grypy sezonowej i zarażenie może prowadzić do długotrwałej choroby, również wśród młodych i zdrowych.
3. Nie jest jasne jak długo trwa odp.orność po zarażeniu. Nieznana jest częstotliwość powtórnych zarażeń.
4. Niekontrolowany rozwój choroby wśród młodej populacji stwarza ryzyko wysokiej zachorowalności i śmiertelności w całej populacji.
5. Strategia odp.orności stadnej nie doprowadzi do zakończenia epidemii, jedynie do kolejnych jej fal - tak jak w przypadku wszystkich epidemii przez wynalezieniem szczepień.
6. Dowody empiryczne wskazują, że nie jest możliwe ograniczenie zarażeń do wybranych wycinków społeczeństwa.
7. Transmisję można spowolnić przez zachowywanie fizycznego dystansu, noszenie maseczek, częste mycie rąk i twarzy, unikanie zatłoczonych i słabo wentylowanych miejsc.
8. Błyskawiczne testowanie, śledzenie kontaktów i izolowanie zakażonych są kluczowe dla ograniczenia transmisji.
Polecamy przeczytać cały apel, zajmie dosłownie kilka minut:
https://shorturl.at/gtIN6


Już parę razy szukałem ile może trwać pandemia, ile razy będziemy mieli takie lockdowny itp. Odpowiedź brzmi: dopóki nie uzyskamy szczepionki. Wirus się nie "wypali", strategia odp.orności stadnej prowadzi tylko do kolejnych fal.

no spoko, fajny dokument, wszystko co może być pozytywne (np. zbudowanie . po przechorowaniu) to niewiadome, a to co negatywne jest wyolbrzymione aż do przesady.

pisząc o "wirusie w odwrocie" nie miałem na myśli że go zwalczymy, ale że go będziemy po prostu kontrolować (może nie samego wirusa ale konsekwencji zachorowania). tylko problem w tym że w marcu jeszcze ludzie się bali śmiertelnego wirusa który miał zdziesiątkować świat, ale już chyba nie ma złudzeń że to nie nowa dżuma ani kolejna grypa hiszpanka, więc zamykanie świata w obawie że po zetknięciu się z nim wszyscy umrzemy jest chore. raczej widać że trzeba po prostu skupić się na wydolności służby zdrowia i umożliwieniu leczenia tym którzy tego potrzebują. maseczki i inne małe ograniczenia jakoś przeżyjemy. jak i tak większość przechodzi bezobjawowo to "śledzenie kontaktów i izolowanie zakażonych" jest niemożliwe, sam to przerabiałem więc wiem jak to wygląda.

piotrekdom
Posty: 77
Rejestracja: 25 wrz 2020, 20:17

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: piotrekdom » 15 paź 2020, 20:46

Jasno widać, że będzie tylko drożej, dlatego lepiej kupować teraz, a ze sprzedażą się wstrzymać.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: anubis » 15 paź 2020, 21:34

pawelk pisze:no spoko, fajny dokument, wszystko co może być pozytywne (np. zbudowanie . po przechorowaniu) to niewiadome, a to co negatywne jest wyolbrzymione aż do przesady.


Myślę, że źle to odbierasz. To jest akurat tzw. konsensus naukowy opublikowany w jednym z najważniejszych medycznych czasopism naukowych na świecie. Takie artykuły składają się z ogólnych twierdzeń, co do których nie ma sporu w świecie nauki. Najważniejsze tutaj to że odp.orność stadna nie działa, czyli nie możemy puścić ludzi jak leci i liczyć, że wszyscy przechorują i będzie już ok. Nie da się też skutecznie np. wyizolować tylko osób o podwyższonym ryzyku. Na ten moment albo lockdown albo dryl w społeczeństwie.

pawelk pisze:pisząc o "wirusie w odwrocie" nie miałem na myśli że go zwalczymy, ale że go będziemy po prostu kontrolować (może nie samego wirusa ale konsekwencji zachorowania). tylko problem w tym że w marcu jeszcze ludzie się bali śmiertelnego wirusa który miał zdziesiątkować świat, ale już chyba nie ma złudzeń że to nie nowa dżuma ani kolejna grypa hiszpanka, więc zamykanie świata w obawie że po zetknięciu się z nim wszyscy umrzemy jest chore. raczej widać że trzeba po prostu skupić się na wydolności służby zdrowia i umożliwieniu leczenia tym którzy tego potrzebują. maseczki i inne małe ograniczenia jakoś przeżyjemy. jak i tak większość przechodzi bezobjawowo to "śledzenie kontaktów i izolowanie zakażonych" jest niemożliwe, sam to przerabiałem więc wiem jak to wygląda.


Jestem tu trochę sceptyczny. Gdybyśmy mieli zdyscyplinowane społeczeństwo to pewnie dałoby się to przejść łagodniej, w sensie nie byłyby potrzebne aż takie restrykcje. U nas jednak w ostatnim czasie pojawiło się masę tzw. koronasceptyków, nawet marsze organizowali. W wyniku tego braku dyscypliny mamy co mamy i jest de facto kolejny lockdown. I to będzie miało oczywiste przełożenie na rynek nieruchomości, bo jak nauka zdalna to nie ma studentów, jak zamknięte kluby to nie ma turystów, jak położona praktycznie cała turystyka i sektor kulturowy to bezrobocie rośnie itd.

Wszyscy czekaliśmy na IV kw. bo w nim miało się wyjaśnić w którą stronę pójdzie rynek. Czy deweloperzy wytrzymają? Czy nadgonią starty z II kw.? I bach, mamy kolejny lockdown. To jest jak cios obuchem w potylicę. Sam nie wiem co o tym myśleć, ale kolejne analizy rynku zapowiadają się bardzo ciekawie, szczególnie ciekawe co zrobi sektor bankowy.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

piotrekdom
Posty: 77
Rejestracja: 25 wrz 2020, 20:17

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: piotrekdom » 16 paź 2020, 20:13

Jak będzie szczepionka, to mieszkania pójdą 100% do góry.

paul1989
Posty: 85
Rejestracja: 08 sie 2019, 21:29

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: paul1989 » 17 paź 2020, 22:20

7 miesiąc dywagowania, wątek/temat ogólnie od 2018 :) coś nie widać tych obniżek cen, mniej sie za to buduje, a ceny ida w góre :) Gdzie to tam kupujecie te mieszkania -40% -30% ????? Dajcie jakies namiary czy coś. Ciekaw jestem ile już takich mieszkań ustrzelili najbardziej zażarci uzytkownicy w tym wątku (niektórzy nawet posiadaja po 2-3 konta żeby potwierdzać swoje tezy). Kupiliście chociaż jedno? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


piotrekdom
Posty: 77
Rejestracja: 25 wrz 2020, 20:17

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: piotrekdom » 17 paź 2020, 23:08

No rzeczywistość rozminęła się w 100% z analyyzami tutejszego gimbusa i stał się pośmiewiskiem, a raczej jego 5 kont :lol:

Pyskaty
Posty: 123
Rejestracja: 16 lip 2020, 12:18

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Pyskaty » 17 paź 2020, 23:39

paul1989 pisze:7 miesiąc dywagowania, wątek/temat ogólnie od 2018 :) coś nie widać tych obniżek cen, mniej sie za to buduje, a ceny ida w góre :) Gdzie to tam kupujecie te mieszkania -40% -30% ????? Dajcie jakies namiary czy coś. Ciekaw jestem ile już takich mieszkań ustrzelili najbardziej zażarci uzytkownicy w tym wątku (niektórzy nawet posiadaja po 2-3 konta żeby potwierdzać swoje tezy). Kupiliście chociaż jedno? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Ja nie wróżyłem spadków, ale dam Ci dobrą radę i koledze powyżej. Jak wypijecie to nie siadajcie do komputera. Rozumiem, opijasz, że niedługo będziesz się mógł wprowadzić na Małą Górę niedaleko obwodnicy Krakowa. Gratuluję. Tak się składa jednak, że liczba odpalonych inwestycji jest rekordowa i kolejne inwestycje mieszkaniowe są przyśpieszane (Echo, Buma). Jeśli się poczyta o planach zabudowy choćby Płaszowa i zobaczy jak się zabudowuje północ, to w ogóle nie ma obaw o podaż w kolejnych latach. Ceny od zeszłego roku oczywiście poszły w górę, ale od początku tego to jakoś nie widzę tego skoku. Uważam, że jak sytuacja w gospodarce się poprawi - 2/3 lata to w górę pójdą stopy procentowe i raz, że spadnie dostępność kredytu, dwa że wszystkim którzy biorą teraz kredyty pójdzie w górę rata, więc spłacać się będzie o wiele, wiele więcej niż mieszkanie jest warte i będzie płacz jak frankowiczów. Nie będzie tego dużego czynnika prowzrostowego. Niemała część obecnego wzrostu cen mieszkań to czynniki okołoinflacyjne (wzrost płac, cen materiałów), ale te czynniki już nie napędzają. Opłacalność najmu dla nieruchomości kupionych po obecnych cenach już w tej chwili jest praktycznie żadna i może to policzyć dziecko z przedszkola. To nie efekt koronawirusa tylko sporej podaży, więc gratuluje 'geniuszowi' powyżej gotowemu płacić 100% więcej i dopłacać najemcom. Te cykle się powtarzają. Dostępność kredytu na przemian spada i rośnie, w międzyczasie zmienia się oprocentowanie co pozwala bankom zarobić. I te właśnie banki, które dzisiaj tak wielu wskazuje jako ofiary niskich stóp, jestem przekonany za kilka lat osiągną rekordowe zyski. I żeby była jasność piszę to wszystko jako osoba, która świeżo złożyła papiery kredytowe, stąd też dalsza moja aktywność na forum raczej będzie się wygaszać.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości