Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
platinium
Posty: 404
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:26

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: platinium » 18 paź 2020, 12:08

platinium pisze:
- bezrobocie od marca wzrosło o 0,5% i wciąż jest na jednym z najmniejszych poziomów od lat 90tych


businessinsider.com.pl/finanse/ ... it/89zvhpd

Wrzucasz artykuł potwierdzający moje dane (poziomy stopy bezrobocia) + dziennikarski spam, że nasza sytuacja uległa pogorszeniu w UE, że niektórym firmom spadły przychody i grozi im upadłość etc. Tak jak pisałem wyżej - ja patrze na aktualne dane oficjalnych instytucji, staram się nie czytać żadnych polskich serwisow info..opiniotwórczych. Anyway, nie chce wchodzić w dyskusje kiedy i o ile podniosą stopy procentowe bo to dla mnie nie ma znaczenia, jestem klientem gotówkowym.


Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: anubis » 18 paź 2020, 12:12

platinium pisze:dziennikarski spam

Aha, raport z Open Eyes Economy Summit dziennikarskim spamem. :D

Dziennikarski spam to są "analizy" HRE Investments opierające się na takich "wskaźnikach" jak np. wyniki zapytań z google trends. :D
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

platinium
Posty: 404
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:26

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: platinium » 18 paź 2020, 12:17

Dziennikarski spam to są "analizy" HRE Investments opierające się na takich "wskaźnikach" jak np. wyniki zapytań z google trends. :D

Ehh, oczywiście że tak, takiego też nie czytam i nigdy tutaj nie publikowałem. Spokojnie :)


pawelk
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 13:27

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pawelk » 18 paź 2020, 12:21

platinium pisze:Znów same półprawdy... Spoko że inflacja była wyższa w 2008 (minimalnie, bo o 0,4%) niż teraz. Stopy procentowe wynosiły wtedy 6% vs 0.1% teraz. No po prostu identyczna wręcz sytuacja, nie dziwię się że tak Cię bawi.

I nikt kredytów w PLN nie brał. Sam wtedy brałem kredyt i sytuacja wyglądała tak że PLN brały osoby które bardzo tego chciały. Co prawda CHF wtedy był jeszcze dostępny ale coraz trudniej bo już był po wzrostach i nagle ludzie na własnej skórze dowiadywali się co to ryzyko kursowe i że złotówka nie będzie się wiecznie umacniać (tak samo jak mityczne mieszkania nie będą tylko rosły), ale jak ktoś był pracownikiem dużej korporacji i miał 5% wkładu (a mówimy o czasach gdzie standardem było branie kredytu na 110% wartości mieszkania) to były banki które udzielały kredy we frankach. Ale generalnie CHF był w odwrocie, za to euro ciągle było dostępne i przy stopie procentowej 1.5 a nie 6, do tego mieliśmy zapowiedź wejścia do strefy euro w 2012r więc konieczność utrzymania kursu w małych ramach miało gwarantować brak ryzyka kursowego (co prawda w strefie euro nie jesteśmy, ale kurs był jednak stabilny)

Dlatego sorry ale też posługujesz się półprawdami porównując ówczesne stopy PLN do obecnych.

platinium
Posty: 404
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:26

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: platinium » 18 paź 2020, 12:28

I nikt kredytów w PLN nie brał. Sam wtedy brałem kredyt i sytuacja wyglądała tak że PLN brały osoby które bardzo tego chciały.


Nie do końca nikt, prawie 58mld PLN, dla porównania w 2019 było to 62mld.
Obrazek

pawelk
Posty: 140
Rejestracja: 22 maja 2019, 13:27

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: pawelk » 18 paź 2020, 12:39

platinium pisze:
I nikt kredytów w PLN nie brał. Sam wtedy brałem kredyt i sytuacja wyglądała tak że PLN brały osoby które bardzo tego chciały.


Nie do końca nikt, prawie 58mld PLN, dla porównania w 2019 było to 62mld.
Obrazek

Ok racja, też to była półprawda z mojej strony


(Chociaż chyba bardziej gówno prawda ;) ale duża większość jednak była jednak walutowa)

Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Mar G » 18 paź 2020, 14:48

a tymczasem podczas tego dramatycznego kryzysu w Rze powstaje takie coś - do 18 t /m2 :

olszynkipark.pl

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: slawek » 18 paź 2020, 21:21

Mar G pisze:a tymczasem podczas tego dramatycznego kryzysu w Rze powstaje takie coś - do 18 t /m2 :

olszynkipark.pl

Tyle, że ten projekt ruszył chyba jeszcze przed pandemią. Ale faktycznie, trzeba przyznać, że mają rozmach, i to w Rzeszowie, a w Krakowie to nie można, wiadomo, konserwator, zabytki, nic się nie może zmienić. Pewnie też dlatego mieszkania takie drogie, bo gdziekolwiek chcą budować, to jakieś protesty, nawet na Golikówce. A co do samego budynku Olszyny Park, to przypomina mi nieco symbol Rzeszowa i chyba najsłynniejszy tamtejszy pomnik ;)


Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: Mar G » 18 paź 2020, 21:35

fakt :

urbanity.pl/podkarpackie/rzeszow/rosnie-nowa-wizytowka-rzeszowa-ponad-160-metrow-na-olszynkach,w18859

skojarzenie z pomnikiem trafne ;)

GrzegorzLux
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2020, 16:30

Re: Rynek mieszkaniowy w Krakowie / zakup mieszkania: wyhamowanie podaży mieszkań - opinie / forum

Postautor: GrzegorzLux » 19 paź 2020, 12:49

Witam,
czy znacie/korzystacie jeszcze z jakieś innych stron gdzie można dowiadywać się na temat przyszłch inwestycji w Krakowie? bezpośrednio u developerów? jakie są sposoby w byciu na bieżąco? ;) obecna oferta mieszkaniowa (wg mnie) nie jest ciekawa i liczę na cud, że nowe inwestycje to zmienią + 2 cud: przy utrzymanieu obecnych cen :roll:



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adam123, Google Adsense [Bot], prezydent i 27 gości