Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
suber
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2018, 8:28

Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: suber » 20 paź 2020, 1:33

Trafiłem ostatnio przez przypadek na tą inwestycję. Bardzo mnie zaciekawiła, bo standardem przewyższa praktycznie wszystko co do tej pory widziałem w Krakowie. Inwestycja ma wszystko co chce Pozdro (ładowanie samochodu, fotowoltaika, a nawet więcej: inteligentny dom, stację do sprzątania samochodu i SKM z przystankiem w salonie ;).
Duże wrażenie robią mieszkania o wielkości 149/164m^2. Ceny - trudno zgadywać, ale zakładam przynajmniej "2" z przodu i "mln" z tyłu :)

kosciuszki22.pl

Obrazek


Nikles
Posty: 85
Rejestracja: 01 kwie 2020, 9:48

Re: Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: Nikles » 20 paź 2020, 10:30

Ceny - trudno zgadywać, ale zakładam przynajmniej "2" z przodu i "mln" z tyłu : )

Ceny od 17500, to chyba trzeba liczyć że cena dużych mieszkań będzie 3-4mln...

ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: ITGeek » 20 paź 2020, 10:35

Lokalizacja i standard wykończenia wskazuje jasno. To nie jest inwestycja dla każdego, a raczej dla wąskiego grona nabywców.


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: tomekl007 » 20 paź 2020, 10:42

Radze sprawdzic parametry akustyki
Ostatnio zmieniony 08 gru 2023, 17:05 przez tomekl007, łącznie zmieniany 1 raz.

WiktorR
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2019, 18:30

Re: Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: WiktorR » 20 paź 2020, 10:51

suber pisze:Trafiłem ostatnio przez przypadek na tą inwestycję. Bardzo mnie zaciekawiła, bo standardem przewyższa praktycznie wszystko co do tej pory widziałem w Krakowie. Inwestycja ma wszystko co chce Pozdro (ładowanie samochodu, fotowoltaika, a nawet więcej: inteligentny dom, stację do sprzątania samochodu i SKM z przystankiem w salonie ; ).
Duże wrażenie robią mieszkania o wielkości 149/164m^2. Ceny - trudno zgadywać, ale zakładam przynajmniej "2" z przodu i "mln" z tyłu : )

kosciuszki22.pl

Mieszkania 70m2 są po 1,5 miliona. te wielkie to będzie spokojnie po 3/4 bańki. A te największe to bliżej 5 pewnie : D

slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: slawek » 21 paź 2020, 1:17

Wygląda na to, że kolejne kamienice w tej okolicy zostaną zaadaptowane na apartamenty, to nie pierwsza tego rodzaju inwestycja w tym rejonie, nawet przy ul. Kościuszki. Choć jak patrzę na tego rodzaju projektu, to zawsze zastanawia mnie czemu projektanci / architekci tak bardzo unikają w Krakowie elewacji, które nawiązywałyby do historycznych w danej okolicy, a zwłaszcza do elewacji nadbudowywanych kamienic. Przecież one często świetnie wyglądały i po gruntowym remoncie są piękne. Zamiast tego robi się to tak, jak poniżej.

i.postimg.cc/bJj0bycm/4180-kosciuszki-22.jpg[/img]
Wizualizacja: deweloper Dasta Invest

A co do tego mieszkania powyżej, to faktycznie robi wrażenie, choć na tym metrażu chciałoby się jednej sypialni więcej, jeżeli jest luksusowo, to chciałoby się łazienki przy głównej sypialni.

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: kwk » 21 paź 2020, 15:18

slawek pisze:W\Choć jak patrzę na tego rodzaju projektu, to zawsze zastanawia mnie czemu projektanci / architekci tak bardzo unikają w Krakowie elewacji, które nawiązywałyby do historycznych w danej okolicy, a zwłaszcza do elewacji nadbudowywanych kamienic. Przecież one często świetnie wyglądały i po gruntowym remoncie są piękne. Zamiast tego robi się to tak, jak poniżej.

Ja myślę, że odpowiedz może być prostsza niż się wydaje - kasa.

slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: slawek » 25 paź 2020, 22:34

Nawet w Krakowie możliwe jest zbudowanie budynku nawiązującego do klasycznych wzorów, to co prawda nie jest budynek w centrum miasta, ale jednak właśnie w tych okolicach przydałoby się więcej takich.

Obrazek

Szkoda, że nie eksperymentuje się tak w przypadku innych budynków w mieście, zwłaszcza w historycznym centrum, tylko robi się takie elewacje jak na wizualizacji powyżej. Tym bardziej, że to nie jest jakieś budżetowe budowanie, tylko raczej inwestycja premium.

Zastanawiam się czy tu ciała nie dają też miejscy urzędnicy, może konserwator zabytków, też wojewódzki. W końcu mogliby wprowadzić jakieś standardy dotyczące chociaż elewacji budynków nadbudowywanych, jakieś nawiązanie do otoczenia w przypadku budynków nowych itd.


ITGeek
Posty: 297
Rejestracja: 19 sie 2019, 1:34

Re: Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: ITGeek » 04 lis 2020, 22:30

Tak z ciekawości zobaczyłem jak idzie sprzedaż i oto:

M 49Sprzedany 4 4 141,40
M 48Sprzedany 4 4 141,82
M 75Sprzedany 3 4 147,18
M 69Sprzedany 2 4 147,28
M 71Sprzedany 2 4 164,20
M 59Sprzedany 5 3/5 164,32
M 76Sprzedany 3 4 164,75
M 60Sprzedany 5 4/6 196,77

Wszystkie największe i najdroższe apartamenty sprzedane od strzała. Potwierdza się moje zdanie, że ludzi obrzydliwie bogatych kryzys nie dotyczy, oni staną się jeszcze bogatsi, ucierpi klasa średnia i biedni. Kupić taki apartament to nie jest takie easy, 3-5mln trzeba mieć.

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Kościuszki 22 Kraków od Dasta Invest - opinie na forum / mieszkania w kamienicy

Postautor: Nowy » 21 cze 2021, 0:44

A tu jeszcze ze spaceru, bo sporo się dzieje na budowie inwestycji Kościuszki, poniżej zdjęcia.

Obrazek

Z kamienic zostały już tylko ściany frontowe.

Obrazek

Za budynkami natomiast spory wykop, pewnie będzie tam garaż podziemny.

Obrazek

I tu jeszcze jedno ujęcie.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Wojciech__ i 33 gości