Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: slawek » 16 gru 2020, 0:27

Jakby ktoś był ciekawa, to deweloper Bryksy położył już znaczną część elewacji na budynku Domosfera w Krakowie

Obrazek

Jak się Wam podobają takie kolory. Lubię biały na elewacjach, niestety w Krakowskim powietrzu całkiem szybko szarzeje.

Obrazek

Widać też zabudowane balkony - można to nazwać wykuszem? Ciekawe jakie wrażenie będzie to robiło od środka.


slawek
Posty: 634
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: slawek » 16 gru 2020, 0:29

To jeszcze dwa zdjęcia budowy, tu od strony ul. Bohomolca.

Obrazek

od tej strony chyba najwięcej pracy przy elewacji zostało.

Obrazek

Od północy także gotowe. Ciekawe kiedy wprowadzi się na parter znów Biedronka.

bono19
Posty: 134
Rejestracja: 17 cze 2019, 11:59

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: bono19 » 15 sty 2021, 0:45

Na dzisiejszej radzie dzielnicy ogłoszono, że Bryksy uzyskuje pozwolenia na start realizacji 2 etapu inwestycji - ok 140 mieszkań po drugiej stronie Bohomolca. Można się tego było spodziewać, bo 1 etap inwestycji sprzedał się nad wyraz dobrze - ciekawsze mieszkania zeszły w przedsprzedaży a cała oferta niemal rok przed ukończeniem budowy, notabene w szczycie pandemii.

Planowanie nowego etapu zbiegło się w czasie się z podpisaniem umowy na wykonanie linii tramwajowej KST do Mogilskie. Dorzucając do tego północną obwodnicę i przebudowę 29 Listopada trzeba przyznać, że inwestor trafił z czasem i okolica komunikacyjnie w niedługim czasie powinna sporo zyskać. Ceny ostatniego etapu kaskady 700m dalej przebiły 12k, więc stawiam że i tutaj zobaczymy 10 z przodu przy małych metrażach.

Po zdjęciach widać że na budowie się dzieje ale i dużo roboty jeszcze zostało, ciekaw jestem finalnego efektu.
Plus za zamkniętą strefę dostaw, zastanawiałem się jak to rozwiążą w takiej mieszkaniówce. :idea:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 sty 2021, 20:51 przez bono19, łącznie zmieniany 1 raz.


mborek
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2016, 17:32

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: mborek » 21 sty 2021, 22:31

Inwestor chce wybudować po drugiej stronie ulicy Bohomolca osiedle na 150 mieszkań z wyjazdem na ulicę Bohomolca bez zapewnionych lewoskrętów. Mieszkańcy osiedla będa zmuszeni zawracać na skrżyżowaniu Bohomolca-Kniaźnina. Powodzeniu w przejeżdzie tą ulicą.
petycjeonline.com/zablokowanie_budowy_planowaneg_wyjazdu_z_inwesycji_domosfera_ii_na_ulic

t007
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2021, 22:51

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: t007 » 29 sty 2021, 22:52

Cześć!
Czy ktoś z was się orientuje kiedy lokale zostaną oddane do użytkowania?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: pozdro » 30 sty 2021, 7:35

Takie smutne bloki bez tarasów ja juz na takie tanie bloki po pandemii nawet nie patrze. Ostatnio szukam ofert w apartamentach z tarasami typu Browar Kleparz czy Krowodrza Park. Tak sie powinno budowac mieszkania z dużymi tarasami od wschodu niczym statki w zieleni. Nie taki klocek z paroma balkonami jak w bloku socjalnym.

mariar
Posty: 156
Rejestracja: 12 lis 2020, 17:21

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: mariar » 30 sty 2021, 12:28

pozdro pisze:Takie smutne bloki bez tarasów ja juz na takie tanie bloki po pandemii nawet nie patrze. Ostatnio szukam ofert w apartamentach z tarasami typu Browar Kleparz czy Krowodrza Park. Tak sie powinno budowac mieszkania z dużymi tarasami od wschodu niczym statki w zieleni. Nie taki klocek z paroma balkonami jak w bloku socjalnym.

No nie wiem pozdro :D W Krowodrza Park mieszkania o podobnych metrażach jak w domosferze mają balkony o identycznym metrażu (krowodrzapark.pl/wp-content/themes/sa/uploads/mieszkania/230A.jpg?d=2021).
W domosferze nie ma takich dużych mieszkań jak w Krowodrza park, to trochę inny rodzaj inwestycji. Jak ktoś chce mieszkanie 80m, czy 120m z olbrzymim tarasem i ma wolne 1,3mln to KP wypada zdecydowanie lepiej, ale moim zdaniem nie ma sensu tego tak porównywać. Moim zdaniem stosunek ceny do inwestycji/lokalizacji jest w domosferze całkiem spoko i nawet się zastanawiałem czy nie poczekać na II etap, ale tam są jakieś problemy polityczne więc nic nie wiadomo

marcinkr
Posty: 38
Rejestracja: 05 lip 2019, 10:24

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: marcinkr » 30 sty 2021, 21:39

@pozdro nie przesadzałbym. Nie sposób dać jakieś ogrody babilońskie i dzikie freski na budynku, które tu pasowałyby jak świni siodło. Klucz to wpisać się w okolicę, która w tej części Krakowa jest zachowawcza, Bryksy poszedł w szarość na wzór sąsiednich budynków Kniaźnina, przełamując to zielonymi ażurami. Na moje rozegrał to dosyć mądrze i ze smakiem. Poza tym w zimie wszystko wygląda "smutno", a sama inwestycja jeszcze nie skończona - mają być nowe nasadzenia + zielony taras, który szczególnie mnie ciekawi jak wyjdzie w praktyce, w Steam Parku park kieszonkowy wyszedł im genialny. Jak osiągną faktycznie to co nizej to według mnie nie ma co narzekać
Obrazek

Sam miałem tu kiedyś rezerwację, bo mieli bardzo ergonomiczne rozkłady mieszkań dlatego z zaciekawieniem śledzę budowę, myślę że jeszcze sporo może zmienić się na plus po pracach wykończeniowych wokół inwestycji. Poza tym jest to samodzielny budynek z prywatnym tarasem dla mieszkańców i to na widocznym wzniesieniu terenu, więc jakieś widoki też będą, a nie gęściaki typu własne miejsce czy centralna park gdzie zaglądasz sąsiadowi w talerz - je faktycznie uznać można za "smutne"
Obrazek
Obrazek


katgab
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2021, 22:25

Re: Domosfera Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: katgab » 02 lut 2021, 12:19

Cześć, czy ktoś Was zna jakiekolwiek szczegóły dot. II etapu? Jakie są terminy? Wiecie cokolwiek nt. możliwych utrudnień w budowie przez planowaną linię tramwajową?

megi
Posty: 739
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Domosfera II Kraków - Bryksy ul. Bohomolca / Kniaźnina - opinie i forum

Postautor: megi » 02 lut 2021, 12:55

Ja też uważam, że inwestycja Domosfera dewelopera Bryksy, to na tle tego, co buduje się w Krakowie, wcale nie jest zły wybór, jest na górze, nie jest jakoś szczelnie otoczona budynkami dookoła. Balkony, jak balkony, niestety trudno budować blok, do którego do każdego mieszkania przynależałby dużo taras, a przynajmniej byłoby to znacznie droższe, choć żałuję.

Natomiast to info w sprawie petycji, to faktycznie będzie drugi etap tego osiedla, po drugiej stronie ul. Bohomolca?

Obrazek

A to nie właśnie tam gdzieś, wzdłuż ul. Krzesławickiej miała przebiegać nowa linia tramwajowa do Mistrzejowic, wychodziłoby, że przy samym bloku by to było. A tak miałby wyglądać wjazd do inwestycji, który oprotestowują mieszkańcy:

Obrazek

Ktoś wie może coś więcej w sprawie tej inwestycji?



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości