Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Bonarka Living, za którą odpowiada deweloper Echo Investment. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii na forum.
Joanna Wróbel
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2020, 11:21

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Joanna Wróbel » 27 paź 2020, 11:29

optimistic pisze:Mieszkałam już przy drodze szybkiego ruchu i oczywiście auta słychać, ale nie było to wcale jakoś bardzo uciążliwe, po prostu normalne życie w mieście. Tutaj przynajmniej okolica i bliskość parku rekompensuje wszystko ;)

oto to! Tak jak mówisz, normalne życie w mieście.
Auta, pociągi, szum miejski. nie do uniknięcia, ale bez przesady nie jest to jakoś mocno uciążliwe.
Teraz żyje się szybko, ja nie chcę spędzać swojego życia w samochodzie i tracić czas na dojazdach i staniu w korkach, bonarka daje taki plus, że w piętnaście minut można się dostać wszędzie.


ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 14 lis 2020, 22:20

Joanna Wróbel pisze:
optimistic pisze:Mieszkałam już przy drodze szybkiego ruchu i oczywiście auta słychać, ale nie było to wcale jakoś bardzo uciążliwe, po prostu normalne życie w mieście. Tutaj przynajmniej okolica i bliskość parku rekompensuje wszystko ;)

oto to! Tak jak mówisz, normalne życie w mieście.
Auta, pociągi, szum miejski. nie do uniknięcia, ale bez przesady nie jest to jakoś mocno uciążliwe.
Teraz żyje się szybko, ja nie chcę spędzać swojego życia w samochodzie i tracić czas na dojazdach i staniu w korkach, bonarka daje taki plus, że w piętnaście minut można się dostać wszędzie.

W dzisiejszych czasach to korki są w każdym mieście, nie unikniesz tego. Fakt, że park w okolicy i komunikacja miejska rekompensuje wszystko.

rabbit321
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:37

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: rabbit321 » 10 mar 2021, 21:45

Na pewno jest to dużo lepsza inwestycja niż Cordia na Jerozolimskiej czy Sento Sensity, gdzie znajdują się jeszcze bliżej bardziej ruchliwej ul. Wielickiej, nie wspominam o cenie, która w owych inwestycjach jest znacznie wyższa...

Byłem również ostatnio na Bonarce i wbrew pozorom Turowicza nie była wcale jakoś głośna od ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.


Jerry
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2021, 13:40

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: Jerry » 19 mar 2021, 14:03

Natężenie hałasu zależy tez od której strony mieszkanie i na którym pietrze ...
Mnie moze być ciężko się przyzwyczaić po przeprowadzce z mojego cichego mieszkania w bloku z widokiem na zieleń nota bene bardzo niedaleko .

elo321
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:31

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: elo321 » 19 mar 2021, 14:37

Decydowałbym się na mieszkanie tutaj jakby deweloper zapewnił ekrany akustyczne od Turowicza i torów kolejowych, okolica spoko tylko ten hałas...

PatrykTrav
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2021, 13:06

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: PatrykTrav » 29 mar 2021, 10:58

Rozważam na poważnie kupno mieszkania w tym miejscu (6 piętro od strony ulicy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej), jednak obawiam się hałasu od strony Turowicza. Czy ktoś miał okazję tam chwilę pobyć i posłuchać?

bon
Posty: 99
Rejestracja: 06 paź 2020, 23:54

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: bon » 29 mar 2021, 11:48

PatrykTrav pisze:Czy ktoś miał okazję tam chwilę pobyć i posłuchać?

To jest bardzo indywidualna sprawa i sporo zależy od preferencji poszczególnych osób. Inaczej też odczuwa się to w ciągu dnia, kiedy całe miasto "szumi", a inaczej w nocy, kiedy ogólny ruch jest znacznie mniejszy i jest ciszej w całym mieście. Wtedy głośniejszy samochód czy motocykl jest znacznie bardziej słyszalny. W nocy nie byłem, a w dzień coś tam słychać z Turowicza, ale raczej pomijalne to mi się wydawało.

figiel
Posty: 28
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:48

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: figiel » 06 kwie 2021, 22:06

PatrykTrav pisze:Rozważam na poważnie kupno mieszkania w tym miejscu (6 piętro od strony ulicy Przyjaźni Polsko-Węgierskiej), jednak obawiam się hałasu od strony Turowicza. Czy ktoś miał okazję tam chwilę pobyć i posłuchać?


Tez sie tego obawiałam, ale przed zakupem spędziłam chyba dwa dni stojąc na ul. Polsko-Węgierskiej i sluchając co tam sie dzieje i szczerze musze stwierdzić ze było ok w końcu zdecydowałam się kupić tam mieszkanie :)


ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: ania888 » 07 kwie 2021, 22:56

Przy zamkniętych oknach nie bedziesz nawet zwracac uwagi na to co sie dzieje za oknem, przy otwartym oknie w nocy bedzie slychac tylko wielkomiejski szum, ktory w sumie slychac w kazdym miescie.

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Hałas od ulicy Turowicza i linii kolejowej na os. Bonarka Living - czy będzie uciążliwy / opinie i informacje

Postautor: yyeeoo » 07 kwie 2021, 23:17

Na Turowicza ludzie lecą 100+ ( czyli prawie jak ekspresówka), w letnią noc dolicz sobie w przypadku Turowicza do tego różnego rodzaju sportowe auta + motocykle ;) Idzie tam grubo polecieć bo jest długa prosta i w lecie tak to wygląda.

Tak jak Echo bardzo cenię, bo robią porządnie i obsługa na wysokim poziomie - tak w życiu bym nie kupił mieszkania na wysokości okien na drogę prawie ekspresową bez ekranów akustycznych. Do tego dojdą zaraz pociągi. Dla mnie deweloper na duży plus - ale lokalizacyjnie masakra :roll:

Szum miasta to możesz mieć mieszkając przy drodze jednopasmowej na wyższym piętrze, gdzie ludzie jeźdżą po 50-60 km/h. A nie przy 100-120 w nocy, sportowych furach i motocyklach - a mieszkać non stop przy zamkniętych oknach to nieporozumienie.



Wróć do „Bonarka Living od Echo Investment - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość