Uciążliwe sąsiedztwo / co może być uciążliwym sąsiedztwem dla budynku mieszkalnego?

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Uciążliwe sąsiedztwo / co może być uciążliwym sąsiedztwem dla budynku mieszkalnego?

Postautor: MarcinJ » 12 maja 2021, 13:53

Dla jednych uciążliwym sąsiedztwem będzie obwodnica czy linia kolejowa, a ktoś inny będzie się cieszył, że może pooglądać samochody albo pociągi :) Nie wiem czy jest zdefiniowane coś takiego, jak uciążliwe sąsiedztwo, a jeżeli jest, to pewnie w takich miejscach nie daje się pozwoleń na budowę osiedli mieszkaniowych.

A ustawowego obniżenia cen raczej nie ma, jeśli nie pasuje Ci w tej cenie i z takim sąsiedztwem, to po prostu nie kupujesz ;)


kubsoon
Posty: 15
Rejestracja: 07 lip 2020, 19:16

Re: Uciążliwe sąsiedztwo / co może być uciążliwym sąsiedztwem dla budynku mieszkalnego?

Postautor: kubsoon » 20 lip 2021, 15:14

Nie chciałbym mieszkać koło dużego zakładu produkcyjnego

Mia888
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2021, 9:00

Re: Uciążliwe sąsiedztwo / co może być uciążliwym sąsiedztwem dla budynku mieszkalnego?

Postautor: Mia888 » 11 wrz 2021, 9:10

Chce OSTRZEC wszystkich przez zbyt szybkim zakupem mieszkania z rynku wtórnego. Ponad rok temu chcialam kupić kawalerke i bardzo mi sie spieszylo. Byla zima i padal sniego wiec okolica wygladala ładnie. Mieszkanie w środku wyremontowane, wszystko nowe i ładne - jak wiadomo malych mieszkan nie ma zbyt wiele. Wiec zostalo kupione, ale zaczal sie koszmar. Sąsiedzi krzyczeli, patologia, wlamanie, nachidzenie w nocy przez pijanych ludzi. Koszmar. Zrujnowalo mi to zdrowie psychiczne i prace - pracowalam z domu i musialam miec choć cien ciszy. Gdybym mogla cofnąć czas już bym nie kupiła. Nie znalam tego miasta w którym kupilam.

Teraz widze ogloszenia z pieknymi zdjeciami w blokach o podobnym sasiedztwie i mi sie krew w zylach mrozi, że ktos sie " złapie" na ładne meble i remont, a sasiedzi beda w takim miejscu powoli zabijali ludzka wolnosc, sen, kreatywnosc i mozna naprawde nabawic sie nerwicy... z ludzmi bez kultury nie ma dyskusji. Pamietajcie o tym wszyscy, którzy szybko chca sie wyprowadzic od rodziców lub z jakiegos powodu szybko kupuja mieszkanie wtórne.


ania888
Posty: 81
Rejestracja: 11 paź 2020, 23:07

Re: Uciążliwe sąsiedztwo / co może być uciążliwym sąsiedztwem dla budynku mieszkalnego?

Postautor: ania888 » 07 paź 2021, 15:00

Mia888 pisze:Chce OSTRZEC wszystkich przez zbyt szybkim zakupem mieszkania z rynku wtórnego. Ponad rok temu chcialam kupić kawalerke i bardzo mi sie spieszylo. Byla zima i padal sniego wiec okolica wygladala ładnie. Mieszkanie w środku wyremontowane, wszystko nowe i ładne - jak wiadomo malych mieszkan nie ma zbyt wiele. Wiec zostalo kupione, ale zaczal sie koszmar. Sąsiedzi krzyczeli, patologia, wlamanie, nachidzenie w nocy przez pijanych ludzi. Koszmar. Zrujnowalo mi to zdrowie psychiczne i prace - pracowalam z domu i musialam miec choć cien ciszy. Gdybym mogla cofnąć czas już bym nie kupiła. Nie znalam tego miasta w którym kupilam.

Teraz widze ogloszenia z pieknymi zdjeciami w blokach o podobnym sasiedztwie i mi sie krew w zylach mrozi, że ktos sie " złapie" na ładne meble i remont, a sasiedzi beda w takim miejscu powoli zabijali ludzka wolnosc, sen, kreatywnosc i mozna naprawde nabawic sie nerwicy... z ludzmi bez kultury nie ma dyskusji. Pamietajcie o tym wszyscy, którzy szybko chca sie wyprowadzic od rodziców lub z jakiegos powodu szybko kupuja mieszkanie wtórne.


Czasami warto zrobić research okolicy, mieszkańców bloku zanim się kupi mieszkanie. Współczuje, uciążliwych sąsiadów.

orlando
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2022, 17:05

Re: Uciążliwe sąsiedztwo / co może być uciążliwym sąsiedztwem dla budynku mieszkalnego?

Postautor: orlando » 10 mar 2022, 17:13

MarcinJ pisze:Dla jednych uciążliwym sąsiedztwem będzie obwodnica czy linia kolejowa, a ktoś inny będzie się cieszył, że może pooglądać samochody albo pociągi :) Nie wiem czy jest zdefiniowane coś takiego, jak uciążliwe sąsiedztwo, a jeżeli jest, to pewnie w takich miejscach nie daje się pozwoleń na budowę osiedli mieszkaniowych.

A ustawowego obniżenia cen raczej nie ma, jeśli nie pasuje Ci w tej cenie i z takim sąsiedztwem, to po prostu nie kupujesz ;)

Oczyszczalnia ścieków w bliskiej okolicy to koszmarne sąsiedztwo.

fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Uciążliwe sąsiedztwo / co może być uciążliwym sąsiedztwem dla budynku mieszkalnego?

Postautor: fredo » 02 sie 2022, 13:31

Jeżeli chodzi o uciążliwe sąsiedztwo dla bloku mieszkalnego, to przebiegająca w pobliżu linia wysokiego napięcia może wiązać się z uciążliwościami. I nawet nie chodzi mi o szkodliwe oddziaływanie na zdrowie, bo na tym się nie znam. Ale taka linia, chyba przy wysokiej wilgotności wydaje z siebie trzaski całkiem głośne. Warto na to zwrócić uwagę.

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Uciążliwe sąsiedztwo / co może być uciążliwym sąsiedztwem dla budynku mieszkalnego?

Postautor: megi » 19 sty 2023, 11:25

A co myślicie o placach zabaw w tym kontekście, czy plac zabaw przed oknami jest uciążliwy? Często spotykam się z takim opiniami, że dzieci są głośne, że hałasują, nocami na placach zabaw często siedzi niezbyt ciekawe towarzystwo. Jak to wygląda z waszej perspektywy, czy faktycznie lepiej się dobrze zastanowić wybierając mieszkanie z takim widokiem? Bo to też o tyle kuszące, że zwykle wiąże się z kawałkiem przestrzeni przed oknami.



Wróć do „Zakup mieszkania - dyskusje dotyczące odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości