Zakup mieszkania do 275 tys Kraków - wyzwanie opinie i dyskusja

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
yacmen
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2016, 9:47

Zakup mieszkania do 275 tys Kraków - wyzwanie opinie i dyskusja

Postautor: yacmen » 11 wrz 2016, 10:05

Witam serdecznie
Poszukuję mieszkania pod zakup do kwoty max 275/280 tys. w Krakowie

Odwiedziłem już kilka inwestycji, zdecydowanie interesuje mnie mieszkanie na górnym piętrze i w okolicach 45 m + Nie kredytuje się, płacę gotówką.

Najbardziej przekonała mnie inwestycja "Na Zakolu Wisły" - mają nie wygórowane ceny i okolica jest bardzo ciekawa, a do centrum jest bardzo blisko.
Jednakże plany okolicy dają sporo do myślenia gdyż budynek D w którym oglądałem mieszkania, widokiem wychodzi na południe gdzie powstawać mają kolejne osiedla. Kolejnym minusem (chyba że uznacie że to nie problem) jest brak gazu.

Mam okrojony budżet co nie pozwala na realizacje w takim stopniu jakbym chciał. Pytanie teraz, czy możecie polecić ciekawe, godne inwestycje w Krakowie które powinienem zobaczyć?

odpada dla mnie huta, blokowisko na Czyżynach i skrajne południe Krakowa

natomiast podobają mi się lokalizacje:
grzegórzecka
dąbie
zabłocie
krowodrza
podgórze(stare)
okolice galerii plaza
zakrzówek
kapelanka
Prądnik biały
zielonki (ostateczność - blisko do przyszłych teściów ;p )


Będę bardzo wdzięczny za pomoc ;)
Pozdrawiam !


iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Zakup mieszkania do 275 tys Kraków - wyzwanie opinie i dyskusja

Postautor: iti » 12 wrz 2016, 0:39

Cześć @yacmen, i jak idzie Ci szukanie mieszkania dla siebie :?: W sumie wychodzi na to, że możesz dać mniej więcej 6 200 zł/m2, a to chyba daje sporo możliwości :) No chyba, że masz zamiar dokupować jeszcze jakieś drogie miejsce postojowe w garażu podziemnym oraz dużą komórkę lokatorską...

Jeżeli chodzi o inwestycję na Zakolu Wisły od Frax-Bud, to jest wątek o niej na forum, z tego co widzę, to mają jakieś problemy z podłączeniem mediów, ale powinno się niedługo wyjaśnić, więc warto śledzić wątek. Poza tym jakoś to blisko wałów wiślanych i trochę nisko... Choć muszę przyznać, że miejsce jest ciekawe, zwłaszcza ze względu na Port Płaszów i bliskość Wisły.

W Czyżynach w okolicach pasa startowego dużo się buduje, lepiej albo gorzej, ale rozumiem, że to Ci nie odpowiada :) Może zobacz też coś w okolicach Łobzowa - 5 Dzielnica LC Corp była niezła, choć tam już chyba dużo kupić nie można, ale zdaje się, że mają tam powstać kolejne etapy, więc może to jest jakaś szansa. Zobacz na budowy obok Parku Lotników - po drugiej stronie ulicy Lema, na przeciwko Kraków Areny sporo się buduje, między innymi Wawel Service tam stawia. Od tego dewelopera, przynajmniej cenowo warto też chyba zwrócić uwagę na inwestycję Piasta Park Kraków - reklamowali to, że ceny od 4 000 zł/m2, więc mógłbyś zaszaleć. A do tego do Zielonek nie jest daleko ;) Sprawdzić też możesz Banacha Kraków od Activ na Prądniku Białym oraz Prądnik Nowy Kraków od CP RE w podobnej lokalizacji. Pewnie można by jeszcze czegoś poszukać.

Daj znać, jak Ci idzie szukanie, może coś się jeszcze uda wymyślić. Szukasz dwóch pokojów i osobnej jasnej kuchni, czy może być z aneksem kuchennym :?:

alterego75
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2017, 21:25

Re: Zakup mieszkania do 275 tys Kraków - wyzwanie opinie i dyskusja

Postautor: alterego75 » 19 kwie 2017, 15:08

Na zakolu też byłem rozmawiałem, nawet wynegocjowałem mały rabat ok 2%. Jedyne co to okolica, fajna i blisko wisły jednak mało zurbanizowana wciąż. Podobno mają tam robić jakąś zatokę z knajpką czy coś ale to chyba dość odległa perspektywa.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości