Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Budowy nowych mieszkań i domów w Warszawie i innych miastach Mazowsza - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
sybil
Posty: 106
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:11

Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: sybil » 01 sty 2017, 21:40

Brakuje mi takiego forum o nowych inwestycjach w Warszawie, więc dorzucam moje pytania o opinie o inwestycji Nowy Targówek w Warszawie od dewelopera Atal na forum :) Może w przyszłości warto byłoby pomyśleć o stworzeniu na forum sekcji warszawskiej. W zasadzie, to chyba właśnie w stolicy buduje się najwięcej, często też dosyć ciekawie, stąd można by porozmawiać tutaj architekturze i tym, co się wnosi w moim mieście. Mnie interesuje w tej chwili kilka projektów, mam nadzieje, że uda mi się je tu przedstawić :) Jak dla mnie, lokalizacja tego projektu jest całkiem niezła, choć pewnie część osób zarzuciłaby mu, że znajduje się blisko Cmentarza Bródnowskiego, ale mnie osobiście takie sąsiedztwo niespecjalnie przeszkadza. Architektura całkiem mi się podoba, budynki mające pięć pięter, obszerne loggie i balkony, stonowane kolory, ograniczony ruch samochodowy wewnątrz osiedla... Jest trochę zalet, jak widzicie to ze swojej perspektywy :?: Za jakiś czas, powinno się stamtąd szybko dojechać do centrum drugą linią metra, generalnie uważam, że mieszkania na Targówku to całkiem niezły pomysł :)

Obrazek

Jeśli chodzi o same nowe mieszkania, to powstanie ich w tych dwóch budynkach (to już trzeci etap) 123 i co ciekawe, nie przewidziano tam kawalerek, a klienci do wyboru mają lokale od 38 do 99 metrów kwadratowych, między innymi takie, jak wymienione poniżej.

  • Najmniejsze mieszkania 2-pokojowe w Warszawie w tej inwestycji, te mające mniej niż 40 m2, wydają się być całkiem ustawne - 18-metrowy salon z aneksem i do tego 10-metrowa sypialnia, to całkiem niezły układ :) Jeśli ktoś chce mieć więcej, to może mieć także dwa pokoje na 46 m2, choć niestety tam także nie zmieściła się osobna, jasna kuchnia. Do tego na pewno przyda się loggia.
  • Małe mieszkania 3-pokojowe na Targówku q inwestycji prowadzonej przez dewelopera Atal zaczynają się w okolicach mniej więcej 56 metrów kwadratowych, a ich niewątpliwą zaletą jest tu to, są one dwustronne, a to miewa sporo zalet i zapewnia słońce w mieszkaniach, przynajmniej tych wyższych :) Są jednak także i większe trzy pokoje, bowiem aż na niemal 68 m2 - niestety także tam nie zmieściła się osobna, jasna kuchnia, choć tu można by próbować taką wydzielić.
  • 4-pokojowe mieszkania w inwestycji Nowy Targówek zaczynają się od metraży w okolicach 90 metrów (choć jest i jedno mniejsze - 70 m2) i trzeba przyznać, że układ mają całkiem niezły - 3 spore sypialnie oraz salon z aneksem kuchennym, do tego także dodatkowa toaleta. Są i takie z wystawą na 3 strony świata, a do tego z olbrzymim tarasem otaczającym mieszkanie - ten ma niemal 38 m2 - samo jego wykończenie będzie zapewne nietanie ;)
Jeżeli chodzi o ceny mieszkań w Warszawie na Targówku, to w tym przypadku jest to, 6 800 złotych za metr kwadratowy, a do tego pewnie trzeba by doliczyć 500 zł za metr kwadratowy wykończenia balkonu, schowki i komórki lokatorskie to 1 500 zł/m2, miejsce postojowe w garażu podziemnym kosztuje 25 000 - 35 000 zł, czyli raczej standardowo. Co myślicie o tych cenach, warto zainwestować w mieszkanie w inwestycji Nowy Targówek, jakie macie opinie na ten temat :?:

Obrazek

Jest tu może ktoś, kto kupił już mieszkanie w inwestycji Nowy Targówek Warszawa i może coś o tym napisać na forum - o tym, jak się mieszka w tej okolicy, jak tam jest z komunikacją, publiczną i jak się jeździ stamtąd samochodem. Wszelkie opinie o tym osiedlu i mieszkaniach na nim, mile widziane :) Do tego przydałyby się także jakieś wyrazy o tym, jakie ma opinie deweloper Atal Warszawa, bo jakbym miałabym od nich kupić lokal, to jednak wolałbym się czegoś o nim dowiedzieć - wszelkie informacje mile widziane na forum.


kaboom
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2017, 10:08

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: kaboom » 02 maja 2017, 10:13

Ktoś kupował mieszkanie na tym osiedlu? Sam jestem zainteresowany i miałbym kilka pytań.

sybil
Posty: 106
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:11

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: sybil » 02 maja 2017, 11:29

kaboom pisze:miałbym kilka pytań.

Hej, jeśli chodzi o osiedle Nowy Targówek w Warszawie, to wrzuć pytania na forum, może będzie więcej osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś więcej, ewentualnie chcieliby się podzielić swoją widzą. Jakie widzisz zalety i wady tego osiedla i jak oceniasz komunikację w tej okolicy? Bo akurat na tym bardzo mi zależy. Moim zdaniem nieźle to wygląda architektonicznie, przyzwoite są też rozkłady mieszkań :)


kaboom
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2017, 10:08

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: kaboom » 02 maja 2017, 13:45

Hej, na zakup mieszkania w tej inwestycji jestem już prawie zdecydowany (konkretnie II Etap, ale budynek z I etapu jest prawie identyczny). Najbardziej interesuje mnie to czy ktoś już miał do czynienia z tym deweloperem, a najlepiej tą inwestycją. Chciałbym też wiedzieć czy nie ma zbyt wielu problemów z wykończeniami pod klucz, czy deweloper nie cuduje (np. malujemy ale tylko na biało albo położymy Ci płytki w łazience ale do wys. 1,5m a jak chcesz wyżej to dopłać - słyszałem o takim przypadku u innego dewelopera). Na razie nie dopatrzyłem się podobnych zapisów i wiem, że to różnie może być z tą jakością wykonania/materiałów (naczytałem się o innych deweloperach) i nie oczekuję cudów - chce mieć pewność że dostanę po prostu ładnie i fachowo wykończone mieszkanie, a jak ktoś już to przerabiał to może coś podpowie.

Trochę już wiem o samej inwestycji, okolicę znam (od paru lat mieszkam niedaleko) i polecam. Jeżeli chodzi o komunikację to uważam, że w tej okolicy jest całkiem nieźle. Chociaż to zależy czy ktoś codziennie do pracy jeździ samochodem czy autobusem. ZTM dla mnie jest wystarczający - do centrum dojechać jest łatwo, do pobliskich galerii handlowych jeszcze łatwiej. Samochodem pewnie można czasem potoczyć się w korku na ul. św. Wincentego ale to w końcu Warszawa - wszędzie można postać w korku ;) Tak czy inaczej wg. mnie komunikacja na plus.

Sklepów w okolicy też nie brakuje (spacerkiem można dojść do Lidla, Rossmana, ew. żabki itp, niedaleko jest też Tesco 24h ale tu lepiej podjechać samochodem), nie jestem pewien jak to będzie wyglądać na samym osiedlu. Z tego co się dowiedziałem to w 1 etapie ma być jakiś sklepik na dole ale to jeszcze nie było pewne.

Przeglądałem ostatnio z prawnikiem papierologię i muszę przyznać że wygląda to całkiem przejrzyście. Można się przyczepić o kilka drobiazgów i poprosić o kilka zmian w umowie deweloperskiej ale nie ma jakichś większych kwiatków. Zobaczę jeszcze jak do tych zmian odniesie się deweloper.

Rozkłady mieszkań faktycznie są bardzo ciekawe. Deweloper chyba nie oferuje możliwości przebudowy ścian ale uważam, że zupełnie nie ma takiej potrzeby (przynajmniej w mieszkaniach ~45m^2). Niewątpliwym minusem inwestycji jest brak komórek lokatorskich - tzn. są ale wszystkie już sprzedane... I ten fakt na razie jest dla mnie największym minusem. Dobrze jest mieć schowek na rower albo graciarnie. W bloku jest ok 20 komórek na ponad 100 mieszkań więc nie dziwne, że już wszystkie poszły jak sprzedane jest ponad 50 mieszkań. (mówię tu o etapie 2 ale w 1 sytuacja jest identyczna)

W piątek jestem umówiony na oglądanie mieszkania na budowie więc zobaczę jak to wygląda od środka i postaram się opisać wrażenia :)

tazu
Posty: 10
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:31

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: tazu » 05 maja 2017, 20:44

Witam, właśnie kupuję mieszkanie w tej inwestycji wraz z wykończeniem pod klucz. Jak na razie jestem zadowolony! Aż się sobie dziwię.

Dział sprzedaży funkcjonuje dobrze, panie są bardzo kompetentne. Dział wykończeń też bardzo otwarty i pomocny. Na stronie jest dużo aranżacji więc bez problemu można wybrać/dobrać to czego się potrzebuje i omówić każdy szczegół (również przez telefon). Na koniec powstaje projekt (możliwość 4-5 korekt w cenie) z wizualizacją, który jest załącznikiem do umowy deweloperskiej. Nie ma ukrytych kosztów, typu dodatkowe opłaty za płytki powyżej 1,5 metra etc. Dział umów też działa dobrze.

Co mi się podoba u tego dewelopera to, że po podpisaniu umowy dew. u notariusza w ciągu 7 dni trzeba zapłacić 20% wartości umowy, a 80% za 7 dni przed odbiorem kluczy.

Komunikacja na plus, dodatkowo jeż też linia kolejowa w pobliżu co na pewno będzie ułatwiało dojazd np na lotniska. Chętnie podzielę się dalszymi opiniami.

sybil
Posty: 106
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:11

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: sybil » 07 maja 2017, 0:54

Jeśli chodzi o to, jakie mają opinie wykończenia mieszkań przez dewelopera Atal, to jest wątek na forum, z którego można się o tym więcej dowiedzieć :) Jak widać, opcja wykończenia mieszkania przez dewelopera ma swoje plusy i minusy, zależy jak się trafi, więc można mieć szczęście, a można mieć go mnie. Główny plus jest tu taki, że faktycznie oszczędza się czas, a więc i pieniądze, natomiast jest to na pewno mniej elastyczna opcja niż wybranie sobie wszystkiego samemu. No w każdym razie warto będzie na pewno mieć tu trochę szczęścia ;)

tazu
Posty: 10
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:31

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: tazu » 10 maja 2017, 19:51

kaboom pisze:Hej, na zakup mieszkania w tej inwestycji jestem już prawie zdecydowany (konkretnie II Etap, ale budynek z I etapu jest prawie identyczny). Najbardziej interesuje mnie to czy ktoś już miał do czynienia z tym deweloperem, a najlepiej tą inwestycją. Chciałbym też wiedzieć czy nie ma zbyt wielu problemów z wykończeniami pod klucz, czy deweloper nie cuduje (np. malujemy ale tylko na biało albo położymy Ci płytki w łazience ale do wys. 1,5m a jak chcesz wyżej to dopłać - słyszałem o takim przypadku u innego dewelopera). Na razie nie dopatrzyłem się podobnych zapisów i wiem, że to różnie może być z tą jakością wykonania/materiałów (naczytałem się o innych deweloperach) i nie oczekuję cudów - chce mieć pewność że dostanę po prostu ładnie i fachowo wykończone mieszkanie, a jak ktoś już to przerabiał to może coś podpowie.

Trochę już wiem o samej inwestycji, okolicę znam (od paru lat mieszkam niedaleko) i polecam. Jeżeli chodzi o komunikację to uważam, że w tej okolicy jest całkiem nieźle. Chociaż to zależy czy ktoś codziennie do pracy jeździ samochodem czy autobusem. ZTM dla mnie jest wystarczający - do centrum dojechać jest łatwo, do pobliskich galerii handlowych jeszcze łatwiej. Samochodem pewnie można czasem potoczyć się w korku na ul. św. Wincentego ale to w końcu Warszawa - wszędzie można postać w korku ;) Tak czy inaczej wg. mnie komunikacja na plus.

Sklepów w okolicy też nie brakuje (spacerkiem można dojść do Lidla, Rossmana, ew. żabki itp, niedaleko jest też Tesco 24h ale tu lepiej podjechać samochodem), nie jestem pewien jak to będzie wyglądać na samym osiedlu. Z tego co się dowiedziałem to w 1 etapie ma być jakiś sklepik na dole ale to jeszcze nie było pewne.

Przeglądałem ostatnio z prawnikiem papierologię i muszę przyznać że wygląda to całkiem przejrzyście. Można się przyczepić o kilka drobiazgów i poprosić o kilka zmian w umowie deweloperskiej ale nie ma jakichś większych kwiatków. Zobaczę jeszcze jak do tych zmian odniesie się deweloper.

Rozkłady mieszkań faktycznie są bardzo ciekawe. Deweloper chyba nie oferuje możliwości przebudowy ścian ale uważam, że zupełnie nie ma takiej potrzeby (przynajmniej w mieszkaniach ~45m^2). Niewątpliwym minusem inwestycji jest brak komórek lokatorskich - tzn. są ale wszystkie już sprzedane... I ten fakt na razie jest dla mnie największym minusem. Dobrze jest mieć schowek na rower albo graciarnie. W bloku jest ok 20 komórek na ponad 100 mieszkań więc nie dziwne, że już wszystkie poszły jak sprzedane jest ponad 50 mieszkań. (mówię tu o etapie 2 ale w 1 sytuacja jest identyczna)

W piątek jestem umówiony na oglądanie mieszkania na budowie więc zobaczę jak to wygląda od środka i postaram się opisać wrażenia :)

Jak ogólne wrażenia po obejrzeniu mieszkań?

sybil
Posty: 106
Rejestracja: 01 sty 2017, 20:11

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: sybil » 10 maja 2017, 22:54

Właśnie, podziel się opiniami i wrażeniami po tym, jak byłeś oglądać mieszkanie w inwestycji Nowy Targówek Atalu :) Jak Ci się podobał lokal, zdecydowałeś się na kupno :?: A może masz jakieś zdjęcia inwestycji i okolicy i podzielisz się na forum nimi? Jak wygląda sprawa nasłonecznienia mieszkania, było w porządku? Coś o sąsiedztwie osiedla możesz możesz powiedzieć, wiadomo może co ma powstawać w jego sąsiedztwie? Mieszkanie było w jakim stanie, podobało Ci się?


tazu
Posty: 10
Rejestracja: 05 maja 2017, 20:31

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: tazu » 17 maja 2017, 19:45

Cześć!

Ja już jestem po podpisaniu. W zasadzie nie znalazłem nic co by mi się nie podobało - prawnik również ją czytał i wszystko jest jasne i klarowne.

Pełna własność, z przeniesieniem u notariusza w terminie do 6 mies. od oddania kluczy.

Nie robiłem zmian lokatorskich, wziąłem tak jak jest, z wykończeniem pod klucz. Wszystkie detale uzgadnia się z panią z działu wykończeń na podstawie trzech standardów wykończeniowych (minus: nie ma możliwości wstawienia bidetu do łazienki). Łazienka jest z wizualizacją i stanowi załącznik do umowy dew. Możliwość wprowadzania chyba do 4 poprawek w cenie.

Co mi się podoba u tego dewelopera, to to, że wszystko jest jasne i publiczne. Nie ma ściem (lub ich jeszcze nie wykryłem) ale też i opcji negocjowania ceny: coś za coś. No i to, że płaci się w tej inwestycji 20% wartości przy umowie deweloperskiej (+ ok. 780 zł notariusz). Lokalizacja jest też super jak dla mnie, za 1,5 roku będzie tam metro (stacja Trocka), a do tego czasu trzeba będzie podjeżdżać na Wileński (ok. 15 min autobusem). Blok A i B będzie w najbliższej przyszłości zastawiony inny budynkiem z wys. do 5 pietra.

Pozdrawiam forumowiczów!

stynka
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2017, 15:50

Re: Nowy Targówek Warszawa od Atal - opinie i forum inwestycji

Postautor: stynka » 31 maja 2017, 16:18

kaboom pisze:Przeglądałem ostatnio z prawnikiem papierologię i muszę przyznać że wygląda to całkiem przejrzyście. Można się przyczepić o kilka drobiazgów i poprosić o kilka zmian w umowie deweloperskiej ale nie ma jakichś większych kwiatków. Zobaczę jeszcze jak do tych zmian odniesie się deweloper.

Dzień dobry,

my również planujemy zakup mieszkania na osiedlu Nowy Targówek w II etapie. Byliśmy już na pierwszej rozmowie w biurze, po której otrzymaliśmy wzór umowy rezerwacyjnej i aktu notarialnego oraz prospekt informacyjny. Pierwszy raz w życiu stoimy przed tak ważną decyzją, jaką jest zakup mieszkania, dlatego prosimy o wsparcie.

Czy mógłby Pan podzielić się z nami informacją na temat tych kilku drobiazgów, do których przyczepił się Pana prawnik? :?: Nie mamy w bezpośrednim otoczeniu nikogo, kto by się na tym znał albo znał kogoś, kto się zna. Mamy też niestety mało czasu na skonsultowanie dokumentów z prawnikiem (w ogóle nie mamy prawnika), bo w najbliższy piątek idziemy na budowę oglądać mieszkania w stanie surowym i jeśli nasze wstępne wyobrażenia i oczekiwania się potwierdzą, będziemy chcieli podpisać umowę. Czy może to za wcześnie i lepiej przyjść jeszcze raz z prawnikiem na podpisanie umowy? :?:

Będziemy wdzięczni za wskazówki. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, to również (w zakresie naszej wiedzy, kompetencji oraz intuicji oczywiście) służymy pomocą.

Pozdrawiam serdecznie ;)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości