Gołębie na balkonach - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
didiona
Posty: 15
Rejestracja: 01 mar 2016, 16:23

Gołębie na balkonach - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Postautor: didiona » 06 cze 2017, 9:56

Ma ktoś jakis skuteczny sposób na gołębie, które przylatują na balkony?


GM.
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2016, 11:03

Re: Gołębie na balkonach - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Postautor: GM. » 09 cze 2017, 10:59

Tak... broń gładkolufowa - jest bez pozwolenia. Tylko później zejdź na parter i pozbieraj ofiarę ;)

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Sposoby na gołębie na balkonie - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Postautor: ragar » 15 cze 2017, 23:14

Ja widziałem, że niektórzy zakładają na balkonach sztuczne ptaki :) Choć nie jest to specjalnie ładne, bo jednak ma się ptaszysko przed oknem, ale takie przynajmniej nie brudzi :) Ktoś potwierdzi, że to skuteczna metoda radzenia sobie z takimi problemami?


bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Gołębie na balkonach - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Postautor: bartusstw » 16 cze 2017, 8:49

niestety gołębie stosunkowo szybko zaprzyjaźniają się z tymi plastikowymi ptakami i poza szpeceniem balkony nie pełnią one żadnej funkcji

ka.ter
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2016, 19:36

Re: Gołębie na balkonach - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Postautor: ka.ter » 18 cze 2017, 22:34

Faktycznie ptak w wersji siedzącej nic nie pomaga, ale taki z rozpostartymi skrzydłami (można kupić za ok. 20 pln) podwieszony na balkonie na sznurku, już odstrasza, bo ciągle się lekko buja i ptakom prawdziwym nie starcza odwagi:-) polecam! brzydkie to jak mało co, ale działa:-)

malgozia
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 17:35

Re: Gołębie na balkonach - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Postautor: malgozia » 09 sie 2017, 17:43

Njalepszym rozwiązaniem jest coś takiego:

https://www.youtube.com/watch?v=7G8UQwAxASo

Wiem,że działa to gdzieś w okolicy Ronda Matecznego "w kampusie korpo" co kilka godzin jest urochamiany automatycznie głos sokoła noi rzeczywiście nie ma tam w ogóle gołebi ..

alfaanna
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2016, 15:55

Re: Gołębie na balkonach - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Postautor: alfaanna » 16 sie 2017, 9:31

Nie wiem czy to dobry pomysł. Wyobraż sobie, że każdy na balkonie zainstaluje takie coś i o róznych porach bedzie puszczał odgłos. Myśle, że gołębie to odstarszy ale i nam zacznie przeszkadzać jak nie bedzie mozna odpocząć w spokoju. Ja mam kruki plastikowe na balkonie i do mnie nie przylatują, natomiast siadaja na dachu i zatsanawiam się nad możliwością zainstalowania tam kolców.

malgozia
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 17:35

Re: Gołębie na balkonach - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Postautor: malgozia » 16 sie 2017, 14:54

No oczywiście -prawda.

Bardziej myślałam, żeby wspomnieć na spotkaniu żeby na coś takiego wyłożyć kasę z myślą o wszystkich mieszkańcach ,a zainstalwoac to gdzieś na dachu :geek:


Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Gołębie na balkonach - jak sobie z nimi radzić i jak je przegnać?

Postautor: Hiroshima » 16 sie 2017, 20:11

Nie wiem, od której strony jest problem z ptakami, ale ludzie nade mną mają zainstalowanego na balkonie jakiegoś ptaszka odstraszającego, a ja jak mieszkam pół roku to ptaka w okolicy balkonu nie widziałem, nawet śladów po pobycie nie dopatrzyłem się :)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości