Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
Bambina
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2016, 8:55

Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: Bambina » 10 lis 2016, 9:09

Hej,

już jakiś czas temu moją uwagę przykuła kolejna budowa na osiedlu Podwawelskim, na rogu ulic Bułhaka i Wierzbowej. Myślałam, że to jakiś apartamentowiec, ale wczoraj zauważyłam informację, że ma tam powstać biurowiec Moon Office w Krakowie. Lokalizacja dla dewelopera pewnie niezła, bo przy samym Centrum Kongresowym ICE, ale jako mieszkanka os. Podwawelskiego mam mieszane uczucia ;)

Obrazek

Co sądzicie o kolejnym korpo w okolicy :?: Niedawno zbudowali nam przecież Vistula Business Garden, w którym mieści się już nowa siedziba CH2M. Jeszcze nie cała firma się tam przeniosła, a już na osiedlu przy wyjeździe od strony Forum zaczęło się korkować. Przy tym mamy już hotele Q, Hiltona, Centrum Kongresowe i tak sobie myślę, że nowy biurowiec może się przyczynić do sporych utrudnień w ruchu przy wyjeździe od tej strony :?

Obrazek

A Wy jak się na to zapatrujecie :?:

Może jakimś wyjściem będzie zatrudnienie się tam i chodzenie do pracy na nogach :?: :D

Obrazek

Czy jest tu ktoś z osiedla Podwawelskiego (starej lub nowej części), kto chciałby o tym podyskutować :?: :)


PaniPanda
Posty: 52
Rejestracja: 05 paź 2015, 10:12

Re: Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: PaniPanda » 29 lis 2016, 12:39

Właśnie dzisiaj tamtędy przechodziłam i widziałam, że prace nieźle postępują :!:

Obrazek

Pobliskie CH2M już nieźle zakorkowało okolicę, a jeszcze nie wszyscy się tam przenieśli ;) nawet nie chcę myśleć co będzie jak powstanie kolejny moloch przy drugim wyjeździe z osiedla :o Pewnie w związku z tym władze rozważają wprowadzenie strefy płatnego parkowania na osiedlu Podwawelskim.

No, ale jeśli chodzi o sam budynek, to trzeba przyznać, że projekt nawet ładny - coś jakby połączenie Axis z Ronda Mogilskiego z Quattro Five na al. Bora Komorowskiego. Dosyć ciekawe opływowe kształty - być może wkomponuje się w bryły Hotelu Park Inn i ICE :)

Obrazek

Współczuję tylko trochę osobom z apartamentów przy ul. Dworskiej, które mają okna na tą stronę, bo Moon Office jest na tyle blisko, że z pewnością ktoś im może zaglądać do okien ;)

neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: neo » 16 sty 2017, 0:16

Swoją drogą ciekawą rzecz zauważyłem w sobotę na budowie biurowca Moon Office, i nawet częściowo udało mi się ją uwiecznić na zdjęciach :) Zastanawiam się czy to złamany żuraw budowlany w trakcie stawiania, czy może to była zaplanowana akcja - ale jak dla mnie, widok rzadki.

Obrazek
Obrazek


oxygen
Posty: 94
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: oxygen » 14 maja 2017, 16:05

A ja nie tak dawno odwiedziłem Osiedle Podwawelskie i muszę przyznać, że biurowiec Moon Office Kraków, powstaje naprawdę szybko, jeśli spojrzeć na przedstawione przez dewelopera wizualizacje, to wychodzi na to, że budowane jest tam już ostatnie piętro budynku :)

Obrazek

Ciekawe, jak będzie wyglądało samo otoczenie budynku, trochę do tego wszystkiego, co tam jest, nie pasuje ten stary dom, chyba na rogu ulicy Twardowskiego, dobrze byłoby zrobić z niego coś ciekawego, oczywiście bez szkody, dla jego mieszkańców czy właścicieli. Ale w ciągu ostatnich kilku lat, ta okolica niezwykle się zmieniła, przecież jeszcze do niedawna znajdowało się tam kilka, popadających w ruinę kamienic, więc to chyba całkiem dobra zmiana jest. A w okolicy powstają też niewielkie projekty deweloperskie, jak na przykład Słomiana 14 Kraków, czy te w pobliżu bulwarów wiślanych.

Obrazek

Ciekawe, jak ten projekt będzie wyglądał finalnie, bo wizualizacje są bardzo obiecujące, ma to jednak jednak potencjał na to, aby wyglądać lepiej, niż znajdujący się nieopodal biurowiec Vistula Business Garden, w którym zlokalizowało się CH2M. Ciekawe czy na parterze znajdą się tam lokale usługowe, bo te na pewno by się tam przydały, bowiem wbrew pozorom, nie ma ich tam wiele, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę znajdujące się w sąsiedztwie, stare osiedla.

Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: Nowy » 11 wrz 2017, 0:40

Chyba coraz mniej czasu zostało do tego, żebyśmy zobaczyli, jak będzie finalnie wyglądał nowy krakowski biurowiec Moon Office budowany na osiedlu Podwawelskim :) Niedługo chyba powinni zacząć ściągać z tego budynku rusztowanie i przekonamy się, jak będzie on wyglądał.

Obrazek

Swoją drogą, chyba niedługo powstanie w Krakowie osiedle mieszkaniowe, które będzie nieco przypominało opisywany tu budynek biurowy :) Chodzi o Wiślane Tarasy 2.0 - Inter-Bud. Zdaje się, że taki styl robi się coraz bardziej modny, ciekawe jak będzie się na to patrzyło za 10-15 lat, czy cały czas będzie wyglądało dobrze, czy spojrzymy na to, jak na bloki mieszkalne z lat 90 ;)

Obrazek

Ciekawie, jakie firmy się tam wprowadzą. Interesujące też, jak będzie z parkowaniem w tej okolicy, bowiem już się pod tym względem pogorszyło, kiedy pojawił się tam biurowiec Vistula Business Garden, a tu będzie i kolejny :) Chyba, że coś tam się zmieni wreszcie ze strefą płatnego parkowania w Krakowie, bo chyba są takie plany i miałoby nią zostać objęte takie Podwawelskie.

martyna
Posty: 39
Rejestracja: 04 kwie 2017, 21:49

Re: Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: martyna » 26 lis 2017, 12:30

Zdaje się, że lada chwila biurowiec Moon Office zostanie ukończony, przynajmniej elewacja na nim, bo jeszcze dojdzie do tego pewnie wykończenie terenu obok budynku :) mam nadzieję, że postarają się tu i finalnie otoczenie będzie również ciekawie zaprojektowane.

Obrazek

Ale robi to całkiem przyzwoite wrażenie i chyba nowy budynek, który powstał w sąsiedztwie Centrum Kongresowego ICE i słynnych bloków na Wierzbowej. Ta okolicy coraz bardziej się zmienia, jak się Wam podoba ten nowy budynek?

Obrazek

No i jeszcze ciekawe, jak to wpłynie na parkowanie w okolicy, bo to jednak kolejne miejsca pracy, na pewno część osób będzie do nich chciało dojechać samochodem. A przecież w tej okolicy - Osiedle Podwawelskie nie ma strefy parkowania i już teraz mieszkańcy okolicy narzekają na problemy z miejscem do pozostawienia samochodu, tym bardziej, że przecież powstał tam też niedawno biurowiec Vistula Business Garden :)

megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Biurowiec Moon Office w Krakowie - osiedle Podwawelskie - forum, opinie

Postautor: megi » 24 sie 2018, 11:36

Zdaje się, że biurowiec Moon Office został kupiony przez Narodowe Centrum Nauki (do tej pory działało w biurowcu Biprostalu?). Niezłą sobie miejscówkę urzędnicy znaleźli, blisko do centrum, na Wawel, żeby jeszcze ta nasza nauka była od tego lepsza ;)

Obrazek

Ładną mają zieloną ścianę na recepcji :) Myślicie, że coś takiego może się trzymać dobrze latami, czy może to dekoracja, której żywot jest krótki :?:



Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości