Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: ragar » 12 paź 2015, 23:53

Pojawiło się tu już kilka nowych projektów deweloperskich powstających na Grzegórzkach, to w takim razie ja dorzucę do tego jeszcze jedną budowę, którą być może nieco mniej widać, jednak będzie ona dosyć znaczna - inwestycja Ostatnia od Budoplu powstaje właśnie przy ul. Ostatniej, choć wbrew nazwie, wcale nie leży ona na obrzeżach Krakowa, przeciwnie, nie jest stamtąd daleko do centrum, bowiem miejsce to znajduje się w okolicy przystanku Białucha (tam gdzie nad ulicą Mogilską, wiaduktami przechodzą tory kolejowe).

Obrazek

Powstaje w tym miejscu sporej wielkości nowy blok (złożony z dwóch części), który przedstawiają zdjęcia zamieszczone na forum (powyżej wizualizacja). Docelowo ma w nim powstać 168 nowych mieszkań, które różnić się będą między sobą wielkością, ilością pomieszczeń, a niektóre nawet wysokością (od 260 do 280 cm). Wśród nich mają się znaleźć lokale 1-pokojowe, 2-pokojowe i 3-pokojowe o metrażach od 29 do 71 m2, więc każdy powinien wybrać coś, co będzie mu odpowiadało. Cały budynek będzie miał docelowo 10 kondygnacji naziemnych, na poziomie -1 znajdą się garaże oraz komórki lokatorskie, a na parterze zostaną rozmieszczone także lokale usługowe. Istotne jest też to, że dla całego budynku przewidziano ponad 200 miejsc parkingowych, na te naziemne można mieć już od 9 000 zł.

Obrazek

Budowa trwa i jak widać idzie całkiem sprawnie, ale do oddania bloku jest jeszcze sporo czasu, bowiem termin realizacji inwestycji Ostatnia w Krakowie, to III kwartał 2016 roku, a więc Budopol ma jeszcze sporo czasu. Również nabywcy lokali jeszcze na nie zaczekają. Zdjęcia przestawiające blok i jego wizualizację pozwalają przypuszczać, że do większości mieszkań będą przynależały balkony, co na pewno powinni docenić przyszli mieszkańcy.

Obrazek

Jeżeli chodzi o ceny, to tanio nie jest i nie jest to zdecydowanie inwestycja, która kwalifikuje się do programu MdM, choć z drugiej strony cena nie jest też bardzo przesadzona, jeśli weźmie się pod uwagę tą lokalizację, a przynajmniej tak mi się wydaje. Znalazłem informację, że cena metra kwadratowego mieszkania w tym budynku zaczyna się od 6 400 zł, no ale wiadomo, że sama dolna granica wiele tu nie mówi. W każdym razie nie jest to jednak ten poziom, na jakim ustalono ją w przypadku np. inwestycji Grafit House od Bryksy Kraków, choć to też jednak Grzegórzki, choć jeśli chodzi o odległość od centrum miasta, to różnica jest spora.

Obrazek

Komuś może zdarzyło się kupić od nich mieszkanie :?: Chętnie poznam opinie o deweloperze Budopol i o tym, jak się załatwia kupno mieszkania z tą firmą. A może ktoś już kupił od niego nowe mieszkanie w innej lokalizacji, np. w inwestycji Dom pod Kopcem w Krakowie i podzieli się tym, jak to wyglądało. W ogóle co myślicie, o Ostatniej, budynku, lokalizacji itp. :?: Ja się przyznam, że nawet mi się podoba, tylko jakoś sprzedający trochę mało znany, więc chętnie bym się czegoś o nim dowiedział :)


macem
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2015, 15:31

Re: Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: macem » 18 gru 2015, 21:59

Cena jest od 7tys/mkw, 6400 to cena przy wplacie calosci. Do ceny niektorych lokali nalezy tez doliczyc 8500zl za oszklenie balkonu. Oczywiscie mozna sie targowac.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: Nowy » 19 gru 2015, 21:37

Dzięki, nie wiedziałem, że tak to wygląda z cenami tam. Faktycznie to spora różnica, a ile dzisiaj osób wpłaca całość :?: Zwłaszcza, że do zakończenia budowy jeszcze trochę czasu i pracy jednak zostało :) No i tych 8 500 zł za oszklenie balkonu… A co jeśli ktoś nie chcę tego robić, to jakaś dodatkowa opcja :?:


macem
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2015, 15:31

Re: Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: macem » 15 lut 2016, 16:21

Kwestia dogadania sie z nimi, ale zobacz ze tam bedzie duzo miejsc parkingowych, na dachu zielen. A te zabudowy balkonow to fajna sprawa, izolacja przed szumem, zimnem.

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: Nowy » 16 lut 2016, 19:16

O proszę, to nie wiedziałem, że nad mieszkaniami będą rośliny :) Czy to będzie ogólnodostępny dla mieszkańców zielony taras na dachu :?: Jeśli tak, to ta informacja gdzieś mi w tym wszystkim uciekła, choć pewnie deweloper miał tu zadbać o odpowiedni procent "powierzchni biologicznie czynnej" ;) Miejsca parkingowe w Krakowie zawsze są na wagę złota, więc to zdecydowany plus jest faktycznie.

No a jeśli chodzi o zabudowy balkonów, to tu mam zawsze mieszane uczucia :) Z jednej strony jest nieco tak, jak mówisz, chroni to przed szumem, warunkami atmosferycznymi itp. Tylko, że z drugiej strony, jeśli chcesz otworzyć okno w salonie, to musisz otworzyć jeszcze jedno na balkonie :) Faktycznie robi się z tego taki dodatkowy pokój, a balkonu nie ma się czasem w ogóle w związku z tym... Dla mnie to rozwiązanie ma zarówno swoje wady, jak i zalety, ale chyba jednak wolałbym niezabudowany, wiadomo - rzecz gustu.

A ma ktoś jakieś nowe zdjęcia z budowy :?: Chętnie zobaczyłbym jak postępy tam wyglądają, bo pewnie sporo się zmieniło od czasu opublikowania tu ostatnich fotek :)

ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: ragar » 10 mar 2016, 20:04

Udało mi się wybrać ostatnio w okolicę, w której powstaje inwestycja Budopol Ostatnia w Krakowie i muszę przyznać, że byłem bardzo zaskoczony skalą postępu i tym, jaki to będzie wielki budynek :) Nawet nie wiedziałem, że on będzie taki duży, choć w sumie są powyżej wizualizacje...

Obrazek

Ilość betonu, która tam się wylała też jest niezła, wygląda na to, że deweloper Budopol robi tam naprawdę niezłe postępy i już mniej więcej mamy wyobrażenie, jak będzie tam wyglądała bryła tego bloku :)

Obrazek

Trzeba przyznać, że jest on nieźle wciśnięty pomiędzy okoliczne domy jednorodzinne i sąsiednie spore i dosyć charakterystyczne bloki, które dobrze widać z ulicy Mogilskiej.

Obrazek

A postępy coraz bardziej widać na tej inwestycji, choć na wyższych piętrach cały czas jeszcze leje się beton, widać deskowania i zbrojenia, to na niższych piętrach nowe mieszkania mają już wstawione okna oraz drzwi balkonowe. Co ciekawe, widać tu, że Budopol na ul. Ostatniej zdecydował się na zamontowanie powiększonych okien, które są wyższe niż standardowe - świetne rozwiązanie, bo zapewnia na pewno więcej światła w pomieszczeniach. Pod nimi zazwyczaj umieszcza się niskie grzejniki. Pewnie mieszkańcy będą z tego zadowoleni, kiedy już się wprowadzą :idea:

Obrazek

Warto też wspomnieć, że w tej okolicy, właściwie po sąsiedzku ruszyły już prace związane z budową innej, również dużej inwestycji, chodzi o Apartamenty Mogilska Kraków od dewelopera Activ - w ramach tego projektu prawdopodobnie powstaną dwa kilkunastopiętrowe bloki o całkiem ciekawym kształcie :) Bardzo mocno zmienia się ta okolica, ciekawe kiedy znajdujący się tam młyn i Krakowskie Zakłady Zbożowe przeprowadzą się gdzieś poza miasto :)

Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: Nowy » 10 mar 2016, 22:03

A jeśli chodzi o tą inwestycję, to niedawno wpadła mi w rękę ulotka, którą deweloper Budopol rozdawał chyba podczas targów mieszkaniowych w Krakowie :) Co ciekawe, przykuła tam moją uwagę promocja dla klientów kupujących od nich nowe mieszkania w projekcie Ostatnia, otóż metr kwadratowy mieszkania można tam nabyć w cenie od 6 4000 do 7 000 zł/m2 przy czym jest to ciekawie zróżnicowane:

  • 7 000 zł/m2 - płacą klienci, którzy przekazują środki w 10 równych ratach co miesiąc;
  • 6 700 zł/m2 - przy pierwszej wpłacie 50% ceny, a reszta w równych ratach co miesiąc;
  • 6 400 zł/m2 - jeśli ktoś przy pierwszej wpłacie reguluje całość należności za nowe mieszkanie od razu.
Takie ceny mają też mieć mieszkania na najwyższych piętrach, z tym, że tam są spore tarasy za które trzeba dodatkowo dopłacić po 400 zł/m2, a ich wielkość waha się pomiędzy 13 a 31 m2, czyli całkiem sporo :) Jeszcze były tam ceny miejsc postojowych - w garażu podziemnym jest to kwota 30 750 zł natomiast 9 000 zł trzeba zapłacić za miejsce naziemne. Są jeszcze komórki lokatorskie od 1,9 do 3,5 m2 i za nie trzeba zapłacić 2 500 zł/m2.

Co myślicie o tych cenach :?: To dobra oferta jak na tą okolicę :?: Dodam jeszcze, że przekazanie kluczy wg tej rozpiski ma się odbywać we wrześniu - październiku 2016, czyli już całkiem niedługo, pewnie dlatego wstawiają już okna ;)

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: pozdro » 13 mar 2016, 1:30

Zalezy jakiej wielkosci i jaki uklad, ale za ta cene drogo moim zdaniem. Ja kupile. Na wroclawsiej po 6000zl nieduzy metraz. Na grzegorzeckiej 77 nad wisla w zaciszu i jednak z dala od syfu i balaganu kupisz za 6900zl 55m2. Teraz beda startowac 2 bloki 265 mieszkan. To samo 5 dzielnica po 6000zl przy ska lobzow 300mieszkan na wiosne startuje. W wielu miejscach mozna po 6000zl -6500zl znalesc mieszkania. Tam lokalizacja nie najgorsza ale troche balagan w tej okolicy i cena 6000zl bylaby bardziej adekwatna. Najbardziej interesuje mnie jakie ceny rzuci atal na armii krajowej na przybyszewskiego. (Moja ulubiona lokalizacja)


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: Nowy » 13 mar 2016, 22:36

Drogo, nie drogo pozdro... trochę bliżej centrum, choć nie tak bardzo, na przykład w inwestycji Cordia Cystersów Garden trudno chyba znaleźć coś za te pieniądze, choć jak najbardziej lokalizacja przy Cystersów jest znacznie lepsza, tu nie ma się co kłócić :) Inna sprawa, że wymieniłeś też dobre inwestycje, choć mam wrażenie, że faktycznie ciekawe mieszkania, to tam jednak znacznie droższe są, a te ceny, które podałeś, to raczej minimum :)

Inna sprawa, że sam blok Budopolu przy ostatniej budzi we mnie mieszane uczucia właśnie przez ten, jak to określiłeś "bałagan" i to chyba dobrze oddaje charakter tej okolicy - trochę domków jednorodzinnych, trochę przemysłu, stacje benzynowe, jakieś magazyny, teraz Lidl powstaje, do tego tory itd :) A sam blok jest posadowiony mniej więcej na osi północ-południe, czyli główne wystawy to wschód i zachód, ja na przykład zdecydowanie wolę tą drugą, ale przed nią stoją już te wysokie, zielone bloki... Dla mnie więc pod tym względem dosyć słabo :idea: Ale wiadomo, kto co woli :)

macem
Posty: 9
Rejestracja: 24 wrz 2015, 15:31

Re: Ulica Ostatnia Budopol Kraków nowe mieszkania Grzegórzki forum, zdjęcia

Postautor: macem » 16 maja 2016, 16:10

Z jednej strony dobrze ze sa juz domki jednorodzinne, nikt tu nie postawi bloków i nie zabuduje terenu, wiec nie będzie blokowiska. Plus to duzo miejsc parkingowych no i tanie te miejsca. Balkon mozna miec caly czas otworzony a tylko na zime zamykac, jedno okno jest poza balkonem - ale to sa tylko niektóre mieszkania z tą zabudową, głownie te mniejsze 30mkw. Lokalizacja, tramwaj, blisko centrum, Arena, M1 to same plusy. Kolejny plus to cena niezależnie od piętra. Minus to cena i ekspozycja większości mieszkań, oraz ulica która będzie zatłoczona, bo będą tędy jezdzić też z osiedla Śliczna.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 24 gości