Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 857
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Postautor: megi » 27 wrz 2022, 13:14

To jak to w końcu wygląda, można stołówkę przebudować i rozbudować na apartamentowiec czy nie? W jednym miejscu widzę informację, że działania Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków powstrzymały tą inwestycję, a w drugim, że jednak można budować i działania Konserwatora nie stanowią tu ostatecznej instancji. To jak to w końcu wygląda?


Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Postautor: Mar G » 11 sty 2024, 13:38

pewnie kosztuje taki wyrok ... cennik wwski

gazetakrakowska.pl/krakow-mieszkancy-os-teatralnego-od-switu-bronia-osiedla-przed-deweloperem-nie-wiadomo-kiedy-pojawi-sie-ekipa-budowlana/ar/c1-18226863

Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Postautor: Mar G » 24 lut 2025, 22:45

radiokrakow.pl/aktualnosci/krakow/dobre-wiesci-dla-mieszkancow-zle-dla-inwestora-wraca-sprawa-apartmentowca-na-osiedlu-teatralnym


Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Postautor: Mar G » 12 sty 2026, 9:09

gazetakrakowska.pl/oprotestowana-inwestycja-dewelopera-w-nowej-hucie-final-przebudowy-dawnej-stolowki-na-osiedlu-teatralnym-opinie-mieszkancow-podzielone/gh/c9p2-28594171

oleo
Posty: 201
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Postautor: oleo » 12 sty 2026, 14:10

Mar G pisze:gazetakrakowska.pl/oprotestowana-inwestycja-dewelopera-w-nowej-hucie-final-przebudowy-dawnej-stolowki-na-osiedlu-teatralnym-opinie-mieszkancow-podzielone/gh/c9p2-28594171

Tyle było protestów, a tu proszę, przebudowana na blok stołówka w Nowej Hucie już stoi. Jak dla mnie, to nawet nie najgorzej to wyszło. Ale jakoś wszystko przykryły protesty, które i tak nie przeszkodziły w dokończeniu tej budowy.

Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Postautor: Mar G » 12 sty 2026, 16:47

oleo pisze:
Mar G pisze:gazetakrakowska.pl/oprotestowana-inwestycja-dewelopera-w-nowej-hucie-final-przebudowy-dawnej-stolowki-na-osiedlu-teatralnym-opinie-mieszkancow-podzielone/gh/c9p2-28594171

Tyle było protestów, a tu proszę, przebudowana na blok stołówka w Nowej Hucie już stoi. Jak dla mnie, to nawet nie najgorzej to wyszło. Ale jakoś wszystko przykryły protesty, które i tak nie przeszkodziły w dokończeniu tej budowy.


Po krakowsku. Prezydent unieważnił PnB a budynek powstał. I dostanie pewnie zgodę na użytkowanie .

Na Centralnej też mieli burzyć blok na garażu - a ma się dobrze .

Podobnie z apartamentowcami na 1000 mieszkań bez garaży.

Gdzie jest lepiej developerom niż w Krakowie . Tylko walizki muszą być odpowiednio pojemne

Mar G
Posty: 3870
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Postautor: Mar G » 13 sty 2026, 12:07

Mar G pisze:
oleo pisze:
Mar G pisze:gazetakrakowska.pl/oprotestowana-inwestycja-dewelopera-w-nowej-hucie-final-przebudowy-dawnej-stolowki-na-osiedlu-teatralnym-opinie-mieszkancow-podzielone/gh/c9p2-28594171

Tyle było protestów, a tu proszę, przebudowana na blok stołówka w Nowej Hucie już stoi. Jak dla mnie, to nawet nie najgorzej to wyszło. Ale jakoś wszystko przykryły protesty, które i tak nie przeszkodziły w dokończeniu tej budowy.

Po krakowsku. Prezydent unieważnił PnB a budynek powstał. I dostanie pewnie zgodę na użytkowanie .

Na Centralnej też mieli burzyć blok na garażu - a ma się dobrze .

Podobnie z apartamentowcami na 1000 mieszkań bez garaży.

Gdzie jest lepiej developerom niż w Krakowie .
Tylko walizki muszą być odpowiednio pojemne

kolejny kwiatek - nowa władza wydała zgodę. 15 lat kolejni się starali bez skutku. a temu się udało dotrzeć

lovekrakow.pl/tysiac-osob-przeciwko-budowie-apartamentowca-teraz-ruch-wojewody

Kodik
Posty: 6
Rejestracja: 06 paź 2025, 5:47

Re: Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Postautor: Kodik » 11 mar 2026, 16:35

Jest zgoda na użytkowanie i ruszyła nawet sprzedaż mieszkań. Moim zdaniem budynek zaskakująco dobrze się wpasował w starą zabudowę.


NHitman
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2026, 23:42

Re: Stara stołówka pracownicza na osiedlu Teatralnym 19 w Krakowie / przebudowa i rozbudowa / zdjęcia i informacje

Postautor: NHitman » 13 mar 2026, 23:48

Kodik pisze:Jest zgoda na użytkowanie i ruszyła nawet sprzedaż mieszkań. Moim zdaniem budynek zaskakująco dobrze się wpasował w starą zabudowę.


Faktycznie wyszło całkiem dobrze. Nawet wysokość nie przeszkadza, a do tego były największe zarzuty.

Druga strona medalu, to mieszkania. Totalnie beznadziejny układ gdzie jest całkiem sensowne 65m2, a dostaje się jedną oddzielną sypialnie. Co gorsze, układ mieszkania nie pozwala za bardzo dołożyć ściany przez umiejscowienie okien. A z ceną miejsca postojowego to odlecieli troszkę. 120tys. to chyba nawet Kulczyk sobie nie życzy w swoich apartamentach...

oleo
Posty: 201
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Osiedle Teatralne 19 Kraków / Nowa Huta - deweloper Frax Bud (stara stołówka) - opinie na forum

Postautor: oleo » 29 kwie 2026, 13:41

Wrzucałem zdjęcia stołówki z 2022 roku, więc teraz czas na to, jak wygląda ten stary budynek w Nowej Hucie.

Obrazek

Również moim zdaniem, wyszło to dobrze całkiem, choć bardzo urósł ten budynek, być może za bardzo.

Obrazek

Znalazło się miejsce nawet na jakiś ornament na elewacji, co jest dosyć rzadkie ostatnio, a tu nieźle wygląda.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2026, 13:57 przez oleo, łącznie zmieniany 1 raz.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości