Inwestycja 29L Kraków (al. 29 Listopada) / Archicom deweloper - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ptaszek_staszek
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2026, 23:07

Re: Inwestycja 29L Kraków (al. 29 Listopada) / Archicom deweloper - opinie na forum

Postautor: ptaszek_staszek » 18 kwie 2026, 23:10

przyjezdny pisze:
neo pisze:To jeszcze jedno pytanie odnośnie tej inwestycji. Na zachód od niej jest jeszcze spora niezabudowana działka, ciągnie się ona aż do torów.

Nie wiecie, czy to też jest własność dewelopera Archicom i czy będzie na tych działkach stawiał kolejne takie klocki olbrzyma?

Tak, ta działka pomiędzy budowanym 14-piętrowym budynkiem i torami kolejowym to też własność Archicom. Powstanie tam bliźniaczy 14-piętrowy budynek do tego, który jest aktualnie budowany, czyli zdecydowana większość lokali inwestycyjnych i niewielka ilość mieszkań.

Zawsze mnie zastanawia co to za chore nazewnictwo lokale inwestycyjne. Czy to betonowe lokaty? Mieszkania nie powinny służyć czasem do mieszkania, a nie jako lokata kapitału dla "inwestorów"?


neo
Posty: 563
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Inwestycja 29L Kraków (al. 29 Listopada) / Archicom deweloper - opinie na forum

Postautor: neo » 19 kwie 2026, 18:40

ptaszek_staszek pisze:Zawsze mnie zastanawia co to za chore nazewnictwo lokale inwestycyjne. Czy to betonowe lokaty? Mieszkania nie powinny służyć czasem do mieszkania, a nie jako lokata kapitału dla "inwestorów"?

Pewnie mieszkania powinny przede wszystkim do mieszkania, zaspokojenie jednej z podstawowych potrzeb ludzkich. Tylko tak się złożyło, że cześć osób znalazło w nich relatywnie nisko opodatkowaną lokatę kapitału. Po prostu system temu sprzyja. Do tego sami deweloperzy zaczęli mieszkania reklamować, jako świetną inwestycję, i większość w zasadzie przestała budować mieszkania wygodne do mieszkania, a zaczęli budować całe bloki małych mieszkanek nadających się pod wynajem, skrojonych pod "inwestorów". Moim zdaniem to bardzo zepsuło rynek mieszkaniowy przy bierności władzy i urzędników.

Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Inwestycja 29L Kraków (al. 29 Listopada) / Archicom deweloper - opinie na forum

Postautor: Nowy » 04 cze 2026, 22:04

Tym to trzeba przyznać, że jadą na ostro.

Obrazek

Jak patrzę na taki blok, który chyba dodatkowo jest też w części budynkiem usługowym (bo chyba część lokali w nim, to tzw. lokale inwestycyjne, a nie mieszkania), to zastanawiam się nad tym, czy jest ktoś, kto kupi tam mieszkanie z myślą o tym, żeby w nim faktycznie zamieszkać.

Obrazek

Tym bardziej, że ani tam tanio, ani architektura nie urzeka, ani tam jakaś świetna lokalizacja (ruchliwe i głośne drogi blisko, z usługami tak sobie).


Nowy
Posty: 2319
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Inwestycja 29L Kraków (al. 29 Listopada) / Archicom deweloper - opinie na forum

Postautor: Nowy » 04 cze 2026, 22:11

Ale ich kasa, więc budują sobie co chcą i na co planowanie przestrzenne w Krakowie pozwala, a widać, że pozwala na całkiem sporo.

Obrazek

Na stronie mają, że ciągle niesprzedanych:
- 112 lokali;
- 39 mieszkań.

A w tych mieszkaniach kwiatki też niezłe, np. mieszkanie ponad 90 m2, a do niego loggia na 2,57 m2, a żeby było jeszcze bardziej funkcjonalnie, to wszystko jest na dwóch poziomach - ale podobno są amatorzy mieszkań 2-poziomowych.

tonyxxl
Posty: 457
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:02

Re: Inwestycja 29L Kraków (al. 29 Listopada) / Archicom deweloper - opinie na forum

Postautor: tonyxxl » 04 cze 2026, 23:25

Książkowy przykład zlecenia architektonicznego typu patodeweloperka, czyli: Macie zaprojektować tę inwestycję tak, żeby wycisnąć jak nawięcej PUM za jak najniższą cenę. Reszta nas nie interesuje i za nic ponad to nie zapłacimy.
Z drugiej strony to ciężko mi sobie tam wyobrazić realną mieszkaniówkę. Choć, patrząc na takie Młyny Mogilska, w podobnym otoczeniu to i jakieś "krakowskie premium" by tam mogli wrzucić po 30-40tys za metr : P
No ale mamy co mamy, następny hotelo-aparto-lokalo inwestycyjny klocek kompletnie bez gustu i bez minimum pozytywnego waloru architektonicznego. Tutaj nawet się nie starano coś dodać extra.



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości