Marco12 pisze:Bardzo Pani podkoloryzowała. Widać, że wjechała kreatywna księgowość![]()
Oglądałem 3 mieszkania na wynajem w tej inwestycji w granicach 40-50m2. Wszystkie miały czynsz 25-27 zł za m2 i do tego jeszcze trzeba było doliczyć media.
Kwoty które Pani podaje, to kwoty za same części wspólne. Do tego dochodzą wszelkie zaliczki na wodę, śmieci, ogrzewanie, fundusz remontowy itp co także jest obowiązkiem właściciela. Realnie czynsz zamyka się zatem w kwotach w granicy 25-30 zł / 1m2.
Dodatkowo, tak jak Pani sama napisała, wiele udogodnień nadal jest dodatkowo płatnych.
Normalna, nowa inwestycja w Krakowie, to czynsz 10-12 zł ze wszystkim tj. funduszem remontowym, zaliczkami na media itp. Nie można zatem mówić, że to normalne
Zgadza się - trzeba otwarcie powiedzieć, że 13,80 zł/m2 to sama stawka administracyjna za utrzymanie budynku, natomiast po dorzuceniu zaliczek na media, śmieci, funduszu remontowego oraz pozostałych opłat realny miesięczny koszt utrzymania mieszkania może zamykać się w granicach 25–30 zł/m2.
W pełni rozumiem też frustrację osób, które już płacą tak wysokie stawki, mimo że flagowe udogodnienia (siłownia, klub mieszkańca, sala do jogi, kino...) są ulokowane w zabytkowym budynku czyli w ostatnim etapie inwestycji i wciąż nie można z nich korzystać. Płacenie stawki premium za obietnicę luksusu na placu budowy może budzić opór.