Nowy szpital uniwersytecki w Krakowie - budowa forum i opinie

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
Nowy
Posty: 452
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Nowy szpital uniwersytecki w Krakowie - budowa forum i opinie

Postautor: Nowy » 29 sty 2017, 11:57

Jedną z ciekawszych i ważniejszych inwestycji publicznych w Krakowie jest chyba budowa nowego szpitala uniwersyteckiego, który miałby po ukończeniu zastąpić większość oddziałów tej lecznicy rozrzuconych teraz w różnych częściach miasta, choć najwięcej tego rodzaju instytucji znajduje się teraz przy ulicy Kopernika i pewnie ona także uległaby sporym przeobrażeniom :idea: Owa nowa placówka medyczna zaczęła powstawać na Prokocimiu w Krakowie, w okolicy, w której działa już dziecięcy szpital uniwersytecki będący jednym z najważniejszych ośrodków tego rodzaju w naszym kraju.

Obrazek

Nowy szpital uniwersytecki w Krakowie, a właściwie jego nowa siedziba na pewno ułatwiłaby funkcjonowanie placówki oraz obniżyła jego koszty. Aktualnie różne części tej lecznicy są rozrzucone po mieście, co utrudnia ich współdziałanie, dodatkowo często mieszczą się one często w zabytkowych budynkach, które trudno jest zmodernizować w taki sposób, aby odpowiadały współczesnym standardom przyjętym w medycynie.

Obrazek

Ma ktoś może jakieś dodatkowe informacje o tej budowie oraz jej zdjęcia i może je zamieścić na forum :?: Chętnie zobaczę jak to się teraz prezentuje. Mile widziane także opinie o tym, jakie wady i zalety ma nowy krakowski szpital uniwersytecki oraz jego Lokalizacja w tej okolicy :)


a_lec
Posty: 142
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Nowy szpital uniwersytecki w Krakowie - budowa forum i opinie

Postautor: a_lec » 31 sty 2017, 9:58

Nad tą częścią Krakowa szczęśliwie w zeszłym roku przeleciał satelita, postępy prac na budowie szpitala z 15 X 2016

Obrazek

iti
Posty: 374
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowy szpital uniwersytecki w Krakowie - budowa forum i opinie

Postautor: iti » 31 sty 2017, 22:55

Sporo zieleni jeszcze w okolicy tam jest :) Wygląda na to, że całkiem sprawnie im to idzie, jakoś nadzwyczajnie szybko poszło im od podjęcia decyzji o budowie szpitala i znalezieniu dla niego lokalizacji, do ruszenia z budową, aż rzadko spotykane u nas. Ciekawe jak nowy szpital uniwersytecki w Krakowie wpłynie na tą całą okolicę, bo przecież teraz przybędzie w niej sporo miejsc pracy, do tego dobrze płatnych :) Dzięki za wrzucenie zdjęcia, ciekawe ujęcie.


alterego75
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2017, 21:25

Re: Nowy szpital uniwersytecki w Krakowie - budowa forum i opinie

Postautor: alterego75 » 19 kwie 2017, 15:18

Kiedy planowany termin ukończenia i czemu tak późno?

Master
Posty: 121
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Nowy szpital uniwersytecki w Krakowie - budowa forum i opinie

Postautor: Master » 26 mar 2019, 2:22

Wygląda na to, że nowy szpital uniwersytecki w Krakowie, jest już niemal gotowy (oczywiście nie wiem jak z wyposażeniem w środku dokładnie).

Obrazek

Zanim wyszedłem tam na spacer, to nawet nie wiedziałem, że to jest zupełny skraj Krakowa, całkiem niedaleko autostrady A4.

Obrazek

W sumie to nie dziwię się, że ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy i zamiast gnieździć się w zabytkowych budynkach przy Kopernika, zbudował nowy obiekt, który zapewne będzie znacznie tańszy w utrzymaniu.Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości