Wyznaczanie nowych dróg dla rowerów / ścieżek rowerowych w Krakowie - opinie na forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
iti
Posty: 396
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Wyznaczanie nowych dróg dla rowerów / ścieżek rowerowych w Krakowie - opinie na forum

Postautor: iti » 26 cze 2020, 14:07

Ostatnio miałem okazję przejechać się jedną z nowych dróg rowerowych wyznaczonych na Grzegórzeckiej, w miejscu jednego z pasów ruchu wykorzystywanych do tej pory przez samochody.

Obrazek

Sprawa bardzo kontrowersyjna, jak zazwyczaj, kiedy wprowadza się jakieś ograniczenia dla transportu samochodowego, jednak jeżeli chodzi o wygodę dla rowerzystów i bezpieczeństwo, to faktycznie dużo się zmieniło.


iti
Posty: 396
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Wyznaczanie nowych dróg dla rowerów / ścieżek rowerowych w Krakowie - opinie na forum

Postautor: iti » 26 cze 2020, 14:09

I warto jeszcze dodać, że zarówno jakiegoś wielkiego ruchu rowerowego tam nie było, podobnie z samochodami, korków nie widziałem. Ale też pora dnia była daleka od szczytu komunikacyjnego, więc trudno na tej podstawie wydawać jakieś generalne opinie.

Obrazek

A jak to wygląda Waszym zdaniem, takie ścieżki rowerowe to dobry pomysł, czy przeciwnie i w Krakowie nie są potrzebne?Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości