Budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz forum

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
MarcinJ
Posty: 131
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz forum

Postautor: MarcinJ » 29 sie 2015, 21:28

Nie wiem czy widzieliście już, ale ostatnio "miłościwie nam panujący" rząd ogłosił nowy Program Budowy Dróg Krajowych i wynika z niego, że powstanie wreszcie połączenie drogowe z Nowego Sącza do Brzeska (czyli do autostrady), dzięki któremu da się sensownie pokonać trasę Kraków - Nowy Sącz :) Ciekawe czy tym razem uda się do tego doprowadzić, czy okaże się, że to kolejna przedwyborcza obietnica, bo przecież z wieloma takimi mieliśmy już do czynienia...

Teoretycznie nowe połączenie drogowe miałoby powstać do roku 2023. Ciekawe na ile jest to realne, bowiem cała trasa jest jeszcze na dosyć wstępnym etapie planowania. Sama droga miałaby biec częściowo tym samym ciągiem, którym jeździmy dzisiaj, a część jej fragmentów ma zostać wybudowana od początku. No i niestety nie będzie to droga ekspresowa... zamiast tego będzie miała tylko parametry drogi głównej przyspieszonej. Strasznie mnie ciekawi, czy uda się to zrobić. Może ktoś ma więcej informacji na ten temat i podzieli się nimi tutaj :?: Co myślicie o tej inwestycji, to będą dobrze wydane pieniądze :?:


megi
Posty: 258
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz forum

Postautor: megi » 29 sie 2015, 21:59

Ostatnio Kopaczowa miała okazję przejechać się do Nowego Sącza, chyba postała w korkach i sama widziała jak wygląda droga krajowa 75... Miała jechać pociągiem, jak wszędzie, ale chyba ktoś jej jednak powiedział, że to nie ma żadnego sensu, zwłaszcza, że budowa linii kolejowej Podłęże - Piekiełko (z Krakowa do Sącza i do Zakopanego) spadła na jakąś listę rezerwową... Wszyscy wiedzą, że ta droga i kolej jest potrzebna, ale od wielu lat niewiele się z tym robi...

Nowy
Posty: 360
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Budowa nowej i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz forum

Postautor: Nowy » 05 kwie 2017, 15:52

Wygląda na to, że coś ruszyło i budowa nowej drogi z Brzeska do Nowego Sącza, czyli faktycznie z Nowego Sącza, do węzła autostradowego w Brzesku, jakoś zaczyna iść do przodu, choć w bólach :) Firma mająca trasę zaprojektować przedstawiła właśnie 5 proponowanych wariantów przebiegu tej drogi, które będą konsultowane z mieszkańcami.

Obrazek

Widać, że są różnice w długości poszczególnych wariantów, i to wcale niemałe, może warto wziąć to pod uwagę przy ocenie. Choć myślę, że ważne jest, żeby ostateczny wybór uwzględniał również możliwie krótki czas dojazdu oraz możliwość ewentualnej rozbudowy drogi w przyszłości.


aniazieba74
Posty: 15
Rejestracja: 08 mar 2017, 13:08

Re: Budowa i przebudowa drogi Brzesko - Nowy Sącz forum

Postautor: aniazieba74 » 12 kwie 2017, 10:53

"Teoretycznie nowe połączenie drogowe miałoby powstać do roku 2023" heheh jak autostrada na euro prędzej liczyłabym na 2030Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości