Hotel Ferreus przy Kopernika 6 Kraków - Staleksport (opinie i dyskusja)

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
slawek
Posty: 255
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Hotel Ferreus przy Kopernika 6 Kraków - Staleksport (opinie i dyskusja)

Postautor: slawek » 27 mar 2017, 14:30

Ciekawa budowa przy ulicy Kopernika 6 w Krakowie, a w zasadzie w samym jego centrum, bo niemal na samym początku tej ulicy - powstaje tam pięciogwiazdkowy hotel Ferreus Kraków, czyli będzie to raczej luksusowa inwestycja. Pod budynkiem mają się znaleźć dwa poziomy parkingów podziemnych, których budowa w sąsiedztwie plant budzi spore kontrowersje, jednak hotelarze zawsze twierdzą, że bez tego, trudno prowadzić taki biznes, choć to możliwe, co widać także czasem w Krakowie.

Obrazek

Jeśli chodzi o architekturę, to (może na szczęście), nie spowoduje to większych zmian w tej okolicy, ponieważ zachowany zostanie tu front kamienicy, która zadaje się, od kilku lat stała pusta, a jego odświeżenie na pewno jest tu przydatne :) Ja nie wiem czy ta elewacja jest jakaś piękna, ale też niewiele nowych robi się jakoś wyjątkowo ładnych obecnie.

Obrazek

Zastanawia mnie ta okrągła szklarnia, czy to świetlik, czy może jakiś oszklony taras widokowy :) Co ciekawe, skoro hotel ma mieć 5 gwiazdek, to chyba powinien się w nim znaleźć także basen - ciekawe jak to zostanie rozwiązane, ale chyba jest jak najbardziej możliwe, skoro chyba udało się zrobić basen nawet w hotelu znajdującym się w kamienicy przy Kanoniczej tuż pod Wawelem.

Obrazek

Uwagę zwraca zdecydowanie sposób budowy hotelu Ferreus w Krakowie, bowiem zapewne przez nakaz konserwatora zabytków, została zachowana cała przednia ściana budynku i do niej zostanie dobudowana nowoczesna reszta, ukryta w tyle :) Robi to wszystko dosyć komiczne wrażenie, ciekawe jak to będzie się prezentowało dalej, w miarę postępów budowy, w każdym razie generalny wykonawca RE-Bau ma tu trochę zabawy, tym bardziej, że za tą ścianą jest już wykopana wielka dziura, na dwa poziomy parkingu podziemnego.

Obrazek

Ciekawa jest także lektura tablicy informacyjnej budowy tego nowego hotelu, bowiem jest nim bocheński Stalprodukt, czyli giełdowa spółka zajmująca się tworzeniem konstrukcji stalowych. Mam nadzieję, że hotelarstwo pójdzie im równie dobrze, jak produkcja elementów ze stali :)


ragar
Posty: 290
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Hotel Ferreus przy Kopernika 6 Kraków - Staleksport (opinie i dyskusja)

Postautor: ragar » 04 lut 2018, 19:19

Ktoś może kojarzy, jak idzie ta budowa i podzieli się spostrzeżeniami, może jakieś zdjęcia na forum wrzuci, bo to jednak całkiem ciekawa inwestycja, tym bardziej, że niemal tuż przy Plantach :) Ciekawe, jak to finalnie będzie wyglądało, może okazać się, że najbliższa okolica Kopernika mocno się zmieni, jak już z tego rejonu wyprowadzi się większość oddziałów szpitalnych, bowiem powstaje dla nich nowy Szpital Uniwersytecki w Krakowie na Prokocimiu. Ciekawe jak w związku z tym zmieni się ta okolica, ale to, że się zmieni, jest pewne.

slawek
Posty: 255
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Hotel Ferreus przy Kopernika 6 Kraków - Staleksport (opinie i dyskusja)

Postautor: slawek » 18 mar 2019, 12:09

Jeszcze niedawno z tego budynku przy Kopernika pozostałą jedynie frontowa fasada, a dzisiaj, wygląda to tak.

Obrazek

Cieszy płaskorzeźba na elewacji, jednak ta się i dzisiaj robić takie elementy dekoracyjne na budynkach i nie muszą one wyglądać tandetnie.

Obrazek

Kamienica od frontu wygląda, jak spod igły, cieszy, że udało się ją odratować, przy tym gruntownie zmodernizować - patrząc na skalę przeprowadzonych prac, to już zupełnie nowy budynek.

Obrazek

Ciekawe kiedy zostanie otwarty w niej hotel, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Jak myślicie, dobra droga postępowania z kamienicami w Krakowie?Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości