Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Postautor: iti » 13 lis 2022, 23:07

Wygląda na to, że szykuje się jeszcze jedna inwestycja mieszkaniowa w rejonie ulic Tomickiego i Sołtysowskiej w Krakowie, dokładniej, to na działkach numer 174/16, 174/19 obr. 54-NH. Jakiś deweloper stara się o wydanie warunków środowiskowych dla budowy bloku na ich części. Teren jest spory, pewnie nie jeden budynek by się na nich zmieścił. Jakby ktoś chciał sobie to zwizualizować, to chodzi o działki po południowej stronie os. Botanika.

Ktoś może zna więcej szczegółów i może coś więcej na ten temat napisać? Choć raczej nie ma się co spodziewać tego, że budowa szybko ruszy, bo wszystkie procedury zajmują to chyba sporo czasu. Co myślicie o tym miejscu?


Bettyw1
Posty: 138
Rejestracja: 10 paź 2020, 13:26

Re: Nowo Park - Kraków / Nowa Huta przy ul. Tomickiego / Sołtysowskiej w Krakowie - opinie na forum

Postautor: Bettyw1 » 16 lis 2022, 21:50

Ma tam powstać jeden blok w kształcie podkowy, deweloper Semaco, reszta terenu ma się jakoś łaczyć z planowanym Parkiem Woźniców - tyle wiem od mieszkańców Symbiozy

czang
Posty: 543
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Nowo Park - Kraków / Nowa Huta przy ul. Tomickiego / Sołtysowskiej w Krakowie - opinie na forum

Postautor: czang » 07 lis 2023, 12:26

Wychodzi na to, że ta inwestycja dewelopera Semaco będzie się nazywała Nowo Park - Kraków/Nowa Huta, jest jeszcze dopisek Łąki Nowohuckie choć chyba do nich jest kawałeczek stamtąd.

Ktoś może zna więcej szczegółów odnośnie tej inwestycji? Jakieś plany, czy będą większe mieszkania czy mniejsze, jakie ceny? Choć zakładam, że tanio, to nie będzie, bo to deweloper, który nie jest jakoś specjalnie znany z niskich cen mieszkań.

A co myślicie o miejscu, lepsza Botanika po sąsiedzku czy jednak Nowopark od dewelopera Semaco? To jest dobre miejsce do życia? Jak widzicie komunikację tam?


Tuzinek
Posty: 175
Rejestracja: 10 cze 2023, 23:55

Re: Nowo Park - Kraków / Nowa Huta przy ul. Tomickiego / Sołtysowskiej w Krakowie - opinie na forum

Postautor: Tuzinek » 07 lis 2023, 22:43

Strasznie powoli się zabierają do tej inwestycji. Wiadomo kiedy to ma w ogóle ruszyć?

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowo Park - Kraków / Nowa Huta przy ul. Tomickiego / Sołtysowskiej w Krakowie - opinie na forum

Postautor: iti » 27 lut 2024, 17:53

scr4tchi pisze:Jeśli chodzi o odnośnik ze strony do mapki to ewidentnie jest ona przy Sołtysowskiej, a nie Biskupa Tomickiego. Przecież tu chodzi o ten teren blisko Fajnego Domu.

To za blokiem Sołtysowska 35A, i za osiedlem Botanika. Pomiędzy Botaniką, a działką Semaco ma być budowana droga, połączenie (docelowo, bo nie wiem czy od razu) Tomickiego i Sołtysowskiej. No i Botanika ma adres Tomickiego.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Postautor: iti » 15 cze 2026, 13:11

Zainspirowany innym postem sprawdziłem i gdyby ktoś był zainteresowany, to deweloper Semaco ma już na swojej stronie ofertę inwestycji Nowopark wraz z listą mieszkań, układami i cenami, więc oficjalnie sprzedaż mieszkań wystartowała. Inwestycja zlokalizowana jest w Czyżynach, choć to część tej dzielnicy, która jest położona blisko Łąk Nowohuckich. To jest takie dziwne miejsce, że z jednej strony jest ulica Sołtysowska ze swoją dosyć specyficzną, chaotyczną specyfiką, natomiast od drugiej strony to wychodzi to na ul. Tomickiego, która dochodzi do Jana Pawła II gdzieś na wysokości os. Kolorowego w Nowej Hucie. To będzie po sąsiedzku z osiedlem Botanika.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Semaco

Blok tam całkiem pokaźny zamierzają wybudować, to taka raczej bardziej wielkoskalowa zabudowa. Sama lokalizacja moim zdaniem nie jest zła, choć pewnie kiedyś powstanie połączenie Tomickiego z Sołtysowską (dlaczego Semaco w ramach budowy dróg do swojej inwestycji, nie zrealizowało połączenia z Sołtysowską, tylko zostawili taki mały kawałek?), a może nawet z Podbipięty, więc komunikacyjnie tam się zmieni, z jednej strony na plus, bo będzie można pojechać w różne strony, z drugiej na minus, bo na pewno w okolicy ruch samochodowy będzie większy. Jak tam się mają te drogi rozkładać, to warto obejrzeć w MPZP dla tej okolicy.

iti
Posty: 1648
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Postautor: iti » 15 cze 2026, 13:16

Jeżeli chodzi o same mieszkania, to z numerów na stronie by wynikało, że mają zamiar wybudować w ramach tej inwestycji 208 lokali, czyli duży blok i duża wspólnota mieszkaniowa kiedyś. Powierzchnia od niespełna 32 m2 do ponad 122 m2, więc wybór jest spory. Takich mieszkań do 45 m2 jest 56, natomiast mieszkań powyżej 70 m2 jest 48, więc wybór większych też jest niezły. Jest tam nawet mieszkanie mające 5 sypialni, duży salon z aneksem i do tego jeszcze 40 m2 tarasu - i wszystko ładnie się prezentuje, tylko wg cen na stronie, chcą za nie prawie 2 mln złotych, a jeszcze jakieś miejsce postojowe by się przydało, może piwnica.

Obrazek
Wizualizacja: deweloper Semaco

Jeżeli chodzi o ceny mieszkań, to najtańsze mieszkania 2-pokojowe w Krakowie w tej inwestycji zaczynają się od 450 tys. zł, co daje 11 900 zł/m2. Natomiast mieszkania najdroższe, to kwestia nawet 18 000 zł/m2, przy czym widać, że deweloper Semaco wyżej wycenia lokale z tarasami, co w zasadzie nie powinno dziwić. Jak się Wam podoba ta oferta? Jakie opinie o inwestycji Nowo Park?

kokos22
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2026, 11:49

Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Postautor: kokos22 » 15 cze 2026, 14:53

Ceny chyba troche odstrzelone jak na ta lokalizacje. Pewnie na start w kosmos i beda niedlugo obnizki.


Kolorowekostki
Posty: 21
Rejestracja: 22 cze 2024, 10:10

Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Postautor: Kolorowekostki » 15 cze 2026, 18:39

Bardzo dziwne ceny. Patrząc na historię cen zmiany są o kilkadziesiąt tysięcy. Pytanie czy dla znajomków czy to błąd. Wątpię że dewelop sprzedaje 2 pokoje za 11.9k za metr i to niecałe 450k
I te największe i najdroższe juz zarezerwowane

rooney
Posty: 146
Rejestracja: 14 lis 2025, 12:03

Re: Nowo Park Kraków od Semaco deweloper (Czyżyny ul. Sołtysowska / Tomickiego) - opinie na forum

Postautor: rooney » 15 cze 2026, 19:16

Kolorowekostki pisze:Bardzo dziwne ceny. Patrząc na historię cen zmiany są o kilkadziesiąt tysięcy. Pytanie czy dla znajomków czy to błąd. Wątpię że dewelop sprzedaje 2 pokoje za 11.9k za metr i to niecałe 450k
I te największe i najdroższe juz zarezerwowane


lol, rynek jest zawalony mieszkaniami 2 pokojowymi których nikt nie chce, to ile mają ksoztować, 20k/m2 żeby "inwestor" był zadowolony? Bańka pęka, czas księgowania strat

murapol właśnie przecenił wszystkie mieszkania o 20%, ofertowo ...



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości