Biurowiec przy Życzkowskiego w Krakowie - MIG Real Estate - forum i dyskusja

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
iti
Posty: 286
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Biurowiec przy Życzkowskiego w Krakowie - MIG Real Estate - forum i dyskusja

Postautor: iti » 16 cze 2017, 0:19

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce powstanie nowy mały biurowiec w Czyżynach przy ul. Życzkowskiego w Krakowie, nie będzie to jakiś kolos, bowiem ma mieć tylko 4 piętra, na które ma składać się łącznie 7 500 m2 powierzchni, z czego biura mają zająć 5 000 m2. Pod budynkiem ma znaleźć się jeden poziom garaży podziemnych - swoja drogą ciekawe czy to ie za mało, bo w okolicy są spore problemy z parkowaniem, a powierzchni biurowych, to tam raczej przybywa.

Obrazek

Niemniej wygląda to wszystko nieźle na wizualizacji i nawet pasuje do reszty, na grafice w tle widać biurowiec Koliber Kraków, więc mniej więcej można sobie wyobrazić, w którym znajdzie się miejscu. Całość ma powstać tylko w ciągu 12 miesięcy, więc bardzo szybko, a na generalnego wykonawcę wybrano tu firmę Eiffage Polska Budownictwo. To nie będzie ich pierwsza realizacja w naszym mieście, bowiem ich zadaniem jest też budowa osiedla Nowa 5 Dzielnica od CNT, a przynajmniej jednego z dwóch budynków pierwszego etapu.

Wiadomo też już mniej więcej, kto będzie najemcą nowego obiektu biurowego powstającego w Czyżynach, przy ulicy Życzkowskiego, w całości ma wynająć go Marketing Investment Group S.A., czyli w zasadzie nawet pasuje ta firma do charakteru okolicy :) Co myślicie o nowym biurowcu, może podzielicie się tym, jakie macie opinie i informacje na ten temat? Zdjęcia także mile widziane na forum :)


slawek
Posty: 252
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowiec przy Życzkowskiego w Krakowie - MIG Real Estate - forum i dyskusja

Postautor: slawek » 26 lis 2017, 17:36

Budowa idzie chyba całkiem nieźle, mam zdjęcia, co prawda mają już dobrych kilka dni, ale widać na nich, że do zakończenia prac przy budynku jest coraz bliżej. W ostatnich dniach z budowy zniknął także żuraw, który ją obsługiwał, a to też chyba świadczy o tym, że do końca coraz mniej pracy.

Obrazek

Sprawnie radzi sobie Eiffage Polska na tej budowie, podobnie zresztą, jak na placu budowy osiedla Nowa 5 Dzielnica w Krakowie. Ciekawe kiedy do nowego biurowca wprowadzi się firma Marketing Investment Group (MIG), ale np. obok Comarchu, będzie to kolejna firma z podobnej branży w tej okolicy :) Oby takich więcej w naszym mieście, a pewnie koncentracja ich w podobnych okolicach, sprzyja wymianie idei i ludzi ;)

Obrazek

Choć ta inwestycja i tak jest stosunkowo mała, w porównaniu do budowanego obok kompleksu Podium Park Kraków. Ciekawe czy wzdłuż ulicy Życzkowskiego uda się zachować niższą zabudowę ze względu na sąsiedztwo terenów po lotnisku, które może rzadko, ale jednak jest jeszcze czasem wykorzystywane, na przykład przy organizacji Małopolskich Pikników Lotniczych - oby tą imprezę można było tam urządzać także przyszłości :)

iti
Posty: 286
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Biurowiec przy Życzkowskiego w Krakowie - MIG Real Estate - forum i dyskusja

Postautor: iti » 08 mar 2019, 11:47

No to teraz można ocenić, czy nowy biurowiec przy Życzkowskiego, w specjalnej strefie ekonomicznej w Krakowie - Czyżynach, wyszedł podobnie do tego, co zaprezentowano wcześniej na wizualizacjach. Jak się Wam podoba?

Obrazek

Strefa w sumie jest całkiem w porządku, tylko szkoda, że jest tam taki problem z parkingami oraz dojazdem od strony ul. Stella-Sawickiego, nie jest tam też najlepiej z komunikacją miejską, a szkoda.Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości