Willa oraz biurowiec z restauracją powstaną w ramach jednej inwestycji, przy czym będą stanowić odrębny byt. W budynku willi powstaną mieszkania na wynajem lub sprzedaż. – Z uwagi na panującą sytuację w kraju rozważamy uruchomienie biurowca w pierwszej kolejności, a willę chcemy doprowadzić do stanu deweloperskiego, tak aby usunąć zagrożenie zawalenia się budynku i jego postępującej degradacji – wyjaśnia przedstawiciel inwestora, spółki Tee Investment.
Jak będzie wyglądać willa Schindlera po zakończeniu prac? – Budynek znajduje się w ewidencji zabytków. Zgodnie z finalną opinią konserwatora i jego wytycznymi, willa będzie wyglądała tak, jak pod koniec XIX wieku, kiedy ją wybudowano – zaznacza jeden z inwestorów.
Niemalże przyłączony do willi 4-piętrowy budynek będzie liczył prawie 500 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia oraz 270 mkw. przestrzeni gastronomicznej. Na parterze i pierwszym piętrze będzie działać restauracja, na pozostałych piętrach biura. Kondygnacja podziemna zostanie zaadaptowana na miejsca parkingowe. – Dostęp do kondygnacji biurowych zostanie zapewniony poprzez niezależne wejście z akcesem do recepcji oraz windy – czytamy w opisie inwestycji.
Dodatkowo pomiędzy gmachem willi a budynkiem biurowym zostanie utworzona zielona strefa (atrium) docelowo przeznaczona na przestrzeń ogrodu restauracyjnego.
Willa Schindlera, Dom Józefa Goreckiego, Zabłocie, rewitalizacja i budowa biurowca na ul. Romanowicza
Re: Willa Schindlera, Dom Józefa Goreckiego, Zabłocie, rewitalizacja i budowa biurowca na ul. Romanowicza
Wrzucałem ostatnio w innym wątku relację z remontu i przebudowy Willi Schindlerów w Krakowie. Może by warto połączyć oba tematy?
Re: Willa Schindlera, Dom Józefa Goreckiego, Zabłocie, rewitalizacja i budowa biurowca na ul. Romanowicza
A tak wyszedł ten biurowiec, który doklejono do zabytkowej wilii.

Moim zdaniem nie pasuje tu jedno do drugiego, takie łączenie nowoczesnych form ze starą substancją, to chyba było modne, ale jakiś czas temu.

Ciekawe, jakby to wyszło, gdyby nie silili się na nowoczesność, tylko spróbowali nawiązać do tego, co zastali?

Moim zdaniem nie pasuje tu jedno do drugiego, takie łączenie nowoczesnych form ze starą substancją, to chyba było modne, ale jakiś czas temu.

Ciekawe, jakby to wyszło, gdyby nie silili się na nowoczesność, tylko spróbowali nawiązać do tego, co zastali?
Re: Willa Schindlera, Dom Józefa Goreckiego, Zabłocie, rewitalizacja i budowa biurowca na ul. Romanowicza
Ciekawe, kto to teraz od nich wynajmie i jakie firmy się tam znajdą? Ale chyba nie ma kolorowo teraz na rynku wynajmu takich niewielkich biurowców.

Jak się Wam podoba ten nowy biurowiec na Zabłociu i jego połączenie z willą?

Jak się Wam podoba ten nowy biurowiec na Zabłociu i jego połączenie z willą?
Re: Willa Schindlera, Dom Józefa Goreckiego, Zabłocie, rewitalizacja i budowa biurowca na ul. Romanowicza
A tu jeszcze sama Willa Schindlerów w Krakowie na Zabłociu po odnowieniu. Wyszła nieźle, choć ten biurowiec tak średnio przy niej potrzebny moim zdaniem.
Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

\

