Odbiór kluczy / odbiór nowego mieszkania od dewelopera (profesjonalna pomoc) - Kraków

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
slawek
Posty: 244
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Odbiór kluczy / odbiór nowego mieszkania od dewelopera (profesjonalna pomoc) - Kraków

Postautor: slawek » 10 lip 2017, 22:31

W dziale forum, w którym polecamy sprawdzone firmy wykończeniowe, zajmujące się sprawdzaniem lokali, produkcją mebli tip., tym razem specjaliści, którzy prowadzą odbiory mieszkań od dewelopera w Krakowie. Wiedzą na co zwrócić uwagę podczas zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera oraz gdzie mogą znajdować się najczęściej występujące usterki w nowym mieszkaniu przekazywanym klientowi. Chodzi o firmę:

Profesjonalne Odbiory Mieszkań i Domów od dewelopera - Kraków

Odbiór mieszkania od dewelopera, to ważna i zwykle długo wyczekiwana chwila, która może dać dużo radości, jednak wiąże się także ze znacznym stresem. W końcu zakup własnego lokum zwykle wiąże się z wydatkami idącymi w setki tysięcy złotych, nierzadko w celu zapewnienia jego sfinansowania brane są kredyty hipoteczne na kilkadziesiąt lat, a więc decyzja ta rzutuje na znaczną część przyszłego życia. Stąd wszyscy chcieliby, aby nabyta nieruchomość nie była obarczona wadami, które staną się dokuczliwe dopiero po jakimś czasie, a zdarza się, że wychodzą one dopiero po kilku latach. Dlatego lepiej odbierać mieszkanie w asyście osób, które się na tym znają. Opisywana tu firma świadczy usługi odbioru mieszkań w Krakowie i okolicach, a dane kontaktowe do niej można znaleźć poniżej:

telefon.: 698 406 255
media społecznościowe
strona internetowa: odbioryarchitekt.wix.com/odbiormieszkankrakow

Podczas odbioru mieszkania od dewelopera wykonywane są między innymi:

Pomiar płaszczyzn i kątów w nowym mieszkaniu

Jest to kwestia o tyle warta uwagi, że jeśli w mieszkaniu nie ma zachowanych właściwych płaszczyzn, są na nich krzywizny, a pomiędzy ścianami nie zachowano kątów prostych (tam gdzie powinny się znaleźć), to może to później nastręczać problemów z urządzaniem lokalu - wstawieniem mebli, dokładnym ułożeniem glazury czy właściwym położeniem podłóg. Firma posiada odpowiednie narzędzia (poziomice, kątomierze itp.), umożliwiające sprawdzenie, czy ewentualne odchylenia wykraczają ponad normę, a więc powinno się je wpisać jako usterkę, czy nie ma do tego podstaw.

Obrazek

Sprawdzenie działania wentylacji w mieszkaniu

Chociaż wielu osobom wydaje się, że to prosta sprawa i wystarczy do otworu wentylacyjnego przyłożyć zapałkę lub zapalniczkę, to jednak w rzeczywistości nie jest to takie banalne. Prawo budowlane precyzyjnie określa normy przepływu powietrza w mieszkaniu, bez specjalnego urządzenia pomiarowego, trudno stwierdzić, czy są one zachowane, czy nie. A nieprawidłowo wykonana wentylacja w mieszkaniu, może w przyszłości skutkować jego zawilgoceniem lub nadmiernym wyziębieniem lokalu w sezonie grzewczym i zawyżonymi rachunkami za ogrzewanie.

Obrazek

Ocena jakości izolacji mieszkania (badanie termiki)

Jeszcze jedno badanie, które często jest niedoceniane przez nabywców mieszkań, za to potrafi sprawić sporo kłopotu deweloperowi. Aby móc je właściwie przeprowadzić, konieczne jest posiadanie urządzenia termowizyjnego pozwalającego na wykrycie tak zwanych mostków termicznych, czyli miejsc, w których ściany są wyraźnie chłodniejsze, niż na pozostałej powierzchni, co świadczy o tym, że izolacja termiczna lokalu została wykonana nieprawidłowo. W przyszłości może to skutkować osadzaniem się wilgoci w takich miejscach, a w konsekwencji także powstaniem pleśni w mieszkaniu, nie mówiąc już o wyższych rachunkach za ogrzewanie, w wyniku strat ciepła. Co ciekawe, naprawa tego rodzaju usterek zazwyczaj nie wiąże się z koniecznością ingerencji w elewację budynku, częściej chodzi o poprawienie wykonania izolacji np. przy oknach czy drzwiach balkonowych.

Obrazek

Mierzenie poziomu wilgotności ścian w mieszkaniu

To jeszcze jeden pomiar, który trudno przeprowadzić bez posiadania specjalistycznego sprzętu. Co prawda czasem da się zauważyć plamy na ścianie, jednak deweloperzy starają się zazwyczaj maskować coś takiego przed odbiorem mieszkania. “Na oko” trudno też ocenić stopień zawilgocenia ściany oraz to, czy przekracza on dopuszczalne normy, a tylko to może być podstawą wpisania ewentualnej usterki do protokołu odbioru mieszkania.

Obrazek

Sprawdzenie prawidłowości wykonania instalacji elektrycznej

Jeśli chodzi o sprawy, na które warto zwrócić uwagę przy odbiorze nowego mieszkania, to na pewno dobrym pomysłem jest sprawdzenie poprawności wykonania instalacji elektrycznej. To także jest jednym z elementów usługi świadczonej przez opisywaną firmę. Dobrze jest posiadać do tego odpowiednie mierniki, które pozwalają nie tylko ocenić czy “jest prąd w gniazdku”, ale także sprawdzić poziom napięcia. Ewentualne późniejsze poprawki instalacji elektrycznej w mieszkaniu mogą przysporzyć sporo problemów.

Obrazek

Wykonanie pomiaru powierzchni nowego mieszkania

Istotnym elementem opisywanej tu usługi jest także pomiar powierzchni nowego mieszkania podczas jego odbioru od dewelopera. Zazwyczaj wcześniej odbywa się już pomiar mieszkania przez geodetę wyznaczonego przez firmę, od której kupuje się lokal, jednak pomyłki tutaj się zdarzają i warto sprawdzić czy faktycznie dostaliśmy tyle metrów kwadratowych, za ile wystawiono nam rachunek. Także w tym celu warto mieć odpowiednie urządzenia, które umożliwiają przeprowadzenie szybkich i dokładnych pomiarów, na podstawie których da się wyliczyć powierzchnię. Warto także zdawać sobie sprawę z tego, że aby obmiar wykonany przez dewelopera móc zakwestionować, trzeba przedłożyć swój, wykonany przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami - w tym przypadku tak właśnie jest.

Obrazek

Zazwyczaj czas przeznaczony na odbiór mieszkania od dewelopera, to 1-2 godziny, trudno w tym czasie skontrolować to wszystko i jeszcze dopełnić wszystkich formalności. A przecież trzeba sprawdzić jeszcze, czy nie ma rys na szybach, pęknięć na ścianach, uszkodzeń na drzwiach oraz ościeżnicach itd. Dlatego zwykle ekipa firmy asystująca przy odbiorze, składa się z dwóch osób wyposażonych w odpowiedni sprzęt. W pojedynkę, bez znajomości sztuki budowlanej oraz norm określających standardy stosowane w budownictwie mieszkaniowym, trudno jest taki odbiór przeprowadzić z należytą starannością..

Jest jeszcze kwestia tego, ile kosztuje usługa odbioru mieszkania od dewelopera. Ceny są tu ustalane indywidualnie w zależności od powierzchni lokalu, dodatkowych opcji, takich jak komórka lokatorska czy miejsce postojowe zewnętrzne lub w garażu itp. Jednak przykładowo, dla lokalu o powierzchni ok. 50 m2, bez dodatków cena świadczonej usługi, to ok. 400 zł brutto, przy czym warto o tym porozmawiać przy umawianiu się na odbiór. Dobrze także pamiętać o tym, aby nie zwlekać z umówieniem się, kiedy znamy już termin odbioru, ponieważ przy tej liczbie mieszkań, które powstają aktualnie w Krakowie, kalendarz firmy jest mocno obciążony.

Obrazek

Rekomendowana firma wykonywała odbiory w wielu opisywanych na forum inwestycjach (np. Nowe Czyżyny Budimexu, Osiedle Fi, Wilga Park, Bagry Park Atal, Lazurowy Park, City Towers, Bronowice Residence, Słoneczne Miasteczko Kraków, Grzegórzecka 77, 5 Dzielnica, Centralna Park, też deweloperów takich, jak Proins, Instal Kraków, Wawel Service, Buma, Activ oraz wielu innych) i opinie o świadczonych przez nią usługach są pozytywne. Wydając kilkaset tysięcy złotych na mieszkanie, warto mieć pewność, że dostaje się dokładnie to, za co się zapłaciło.


Nowy
Posty: 362
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: [Polecane] Odbiór kluczy / odbiór nowego mieszkania od dewelopera (profesjonalna pomoc) - Kraków

Postautor: Nowy » 16 gru 2018, 21:16

Jeżeli chodzi o odbiór mieszkania od dewelopera i to, na co zwrócić podczas niego uwagę, to korzystałem kiedyś z usług tej firmy i wszystko było ok. Dużo to nie kosztuje, jeżeli wziąć pod uwagę cenę mieszkania, jednak dosyć dokładnie sprawdzają wszystko, co może się nie zgadzać. Jeżeli ktoś zna się na budowlance lub idzie z kimś, kto się zna, to pewnie nie trzeba. Jeżeli jednak ktoś nie ma o tym dużej wiedzy, to warto na odbiór kluczy do mieszkania przyjść z kimś, kto się na tym zna. Ale oczywiście każdy zrobi jak uważa i ma do tego pełne prawo.

fero
Posty: 52
Rejestracja: 31 sty 2017, 23:02

Re: [Polecane] Odbiór kluczy / odbiór nowego mieszkania od dewelopera (profesjonalna pomoc) - Kraków

Postautor: fero » 21 kwie 2019, 17:24

Zdecydowanie, jeżeli chodzi o odbiór mieszkania od dewelopera, jeżeli ktoś nie wie, jaka jest lista rzeczy do sprawdzenia w nowym mieszkaniu, to warto sięgnąć po pomoc. W zasadzie jeżeli ktoś ma na co dzień do czynienia z nowymi lokalami, to zdecydowanie lepiej wie, jak i co sprawdzać, niż przeciętna osobna, która nie ma takiego doświadczenia. Ponadto u wielu deweloperów / generalnych wykonawców, powtarza się jakiś jeden konkretny błąd, z którego po kilku mieszkaniach, zaczynają zdawać sobie sprawę. Moim zdaniem, taka pomoc przy odbiorze mieszkania była przydatna. Oczywiście nie wszystkie usterki trzeba zgłaszać, jeżeli są to jakieś proste błędy do bezproblemowego i szybkiego skorygowania przez ekipę wykończeniową, to czasem nie ma sensu opóźniać przez nie terminu odbioru kluczy do mieszkania, bo to może oznaczać miesiąc - 2 miesiące opóźnienia w oddaniu mieszkania. Ale jednak czasem wada może być poważna, np. coś ze stolarką okienną czy drzwiową, niezachowanie odpowiedniego kąta spadów na balkonie itp. O to warto się z deweloperem spierać. Teoretycznie można by też przeprowadzić odbieranie mieszkanie od dewelopera z kimś, kto będzie je później wykańczał, jeżeli mamy pewność co do tego, że jest do dobry specjalista.Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości