Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
ragar

Re: Stawowa Residence Kraków Bronowice - Imperial Capital - forum i opinie

Postautor: ragar » 13 lip 2018, 14:30

Jeśli chodzi o to, czy wynajmować firmę na odbiór mieszkania, to, nie wiem czy jest sens kogoś brać do tego specjalnego. Wystarczy tylko podczas odbioru mieszkania, trzymać się mniej więcej opisanych pod linkiem procedur i mieć jakie takie podjęcie o posługiwaniu się poziomicą - co nie jest specjalnie trudne. Ze specjalistycznych rzeczy, to jest termowizja, ale jak jest ciepło za oknami, to ma to niewielki sens z racji niewielkiej różnicy temperatur w mieszkaniu i na zewnątrz, więc to i tak odpada.

Ostatnio widziałem, że jakaś firma wrzucała strasznie dużo spamu reklamowego związanego z odbiorami, jakoś takie metody "promocji" nie budzą specjalnego zaufania :)

mikusik14

Postautor: mikusik14 » 13 lip 2018, 15:44

Pytanie, skoro ostateczny odbiór jest do 30 września to = przekazniem kluczy i możliwością zaczęcia remontu? czy dopiero po przepisaniu ksiąg wieczystych itd będzie możliwość remontu?

franciszeks

Postautor: franciszeks » 20 lip 2018, 18:33

acinek16 pisze:jeżeli chcesz to mogę Ci polecić dobrego doradcę finansowego. Mi pomógł bardzo począwszy od kontaktu z deweloperem po sprawy związane z hipoteką. W sumie w banku byłem tylko raz, podpisać umowę. Jest bardzo poukładany i rzetelny. I co najważniejsze nie napiera żeby brać kredyt w konkretnym banku. Przedstawia wszystkie wyliczenia, plusy i minusy każdej z ofert i wspólnie pomaga podjąć decyzje.

Z jakiegoś powodu nie mogę wysłać prywatnej wiadomości - czy mógłbyś jakoś naprowadzić mnie na tego doradcę? :)

acinek16

Postautor: acinek16 » 20 lip 2018, 18:48

Nie wiem czy moge tak bezposrednio podawac na niego namiary. Zeby zaraz ktos sie nie przyczepil ze naganiam albo reklame na forum robie. Napisz do mnie na email. wolanek1991@gmail.com

Nowy

Postautor: Nowy » 20 lip 2018, 21:28

mikusik14 pisze:Pytanie, skoro ostateczny odbiór jest do 30 września to = przekazniem kluczy i możliwością zaczęcia remontu? czy dopiero po przepisaniu ksiąg wieczystych itd będzie możliwość remontu?

Z tego, co się orientuję, to zwykle wygląda to tak, że jak się już odbierze mieszkanie od dewelopera, to można w nim już działać z wykończeniem. Z tym, że gdyby się nie podpisało aktu notarialnego (czyli mieszkanie nie zostałoby faktycznie sprzedane), to deweloper mógłby sobie zażyczyć jego przywrócenia do stanu deweloperskiego, ale to chyba raczej rzadkie sytuacje :)

Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”