Wygląda na to, że szykuje się zagospodarowanie także drugiej części działki po supermarkecie Gigant, który się spalił. A tego artykułu wynika, że działkę nabył w zeszłym roku deweloper Buma. Nie skleja mi się to o tyle, że Buma kilka lat temu sprzedała swój biznes deweloperski, a kupił go od nich deweloper Dom Development i tym samym chyba zakończyli ten profil działalności. Sprzedali też biurowce i z tego też się wycofali. Ktoś może wie, jak to w rzeczywistości wygląda, czy jednak będziemy mieć jakiś powrót, czy to jednak będzie budował Dom Development.
lovekrakow.pl/11-kondygnacyjne-bloki-powstana-na-dzialce-po-dawnym-gigancie
Strada Kraków (ul. Wybickiego Kraków) - Buma deweloper (działka po Gigancie) - opinie na forum
Re: Inwestycja Wybickiego Kraków (działka po Gigancie) / deweloper Buma - opinie na forum
A w ramach inwestycji, o pozwolenie dla której stara się deweloper, miałyby tam powstać 2 budynki wysokie na 11 kondygnacji oraz z dwiema kondygnacjami podziemnymi, na których miałyby się znaleźć parkingi podziemne - łącznie miejsc postojowych miałoby tam powstać 285 na 226 nowych mieszkań czyli całkiem spory projekt, zresztą podobnie, jak budowana obok inwestycja Monument Kraków od Noho Investment.
Miejsce niezłe, ciekawe jakie mieszkania pokażą, jakie układy, jakie ceny, jak będą te budyni wyglądały, czy będą pasowały do tego, co po sąsiedzku buduje Noho. Ktoś ma może więcej informacji na temat prowadzenia tej inwestycji, kiedy można spodziewać się większej liczby szczegółów?
Miejsce niezłe, ciekawe jakie mieszkania pokażą, jakie układy, jakie ceny, jak będą te budyni wyglądały, czy będą pasowały do tego, co po sąsiedzku buduje Noho. Ktoś ma może więcej informacji na temat prowadzenia tej inwestycji, kiedy można spodziewać się większej liczby szczegółów?
Re: Inwestycja Wybickiego Kraków (działka po Gigancie) / deweloper Buma - opinie na forum
Wiewiórki donoszą ,iż drugi budynek 11 pieter też będzie budowało NOHO i zobaczcie na stronie Noho Monument ten obecny oznaczony jest jako budynek 1 , fajnie by było aby zbudowali coś w nawiązaniu do 1 bud i to właśnie ten sam deweloper ! 
Re: Inwestycja Wybickiego Kraków (działka po Gigancie) / deweloper Buma - opinie na forum
traker pisze:Wiewiórki donoszą ,iż drugi budynek 11 pieter też będzie budowało NOHO i zobaczcie na stronie Noho Monument ten obecny oznaczony jest jako budynek 1
Ale z tego tekstu wcześniej i z tego kolejnego zupełnie to nie wynika. Tu ciągle jest mowa o tym, że inwestorem / deweloperem będzie tu Buma. Mało tego, o tej firmie nie było słychać przez dobrych kilka lat, a teraz wracają, ruszają z inwestycją na Kazimierzu - Dajwór Buma, czego nie było od lat.
Tymczasem chyba papiery mają załatwione i będą mogli ruszać z budową.
lovekrakow.pl/byl-gigant-beda-gigantyczne-bloki
Re: Inwestycja Wybickiego Kraków (działka po Gigancie) / deweloper Buma - opinie na forum
Wczoraj jechałem Wybickiego Monument stoi już stan surowy i chyba wszystkie piętra wybudowane ,tempo niesamowite , kasa jest inwestorzy zadowoleni to i robota idzie ...
Strada Kraków / deweloper Buma (działka po Gigancie ul. Wybickiego) - opinie na forum
lovekrakow.pl/deweloper-odslania-karty-w-miejscu-giganta-powstanie-strada
Re: Strada Kraków / deweloper Buma (działka po Gigancie ul. Wybickiego) - opinie na forum
Fajnie, że ta działka zostanie wreszcie zagospodarowana, w całości i nie będą straszyły jakieś krzaki / ruiny na jej połowie. Szkoda tylko, że deweloper Buma nie zaproponował na niej czegoś ciekawszego, bo jednak ta wizualizacja wygląda jak po prostu jakiś kawał mrówkowca.

Wizualizacja: deweloper Buma
W bloki maja się znaleźć 226 mieszkań, 279 miejsc parkingowych dla nich, czyli współczynnik miejsc postojowych nieco ponad 1,2 jest zachowany. Będą też 74 komórki lokatorskie i dwa lokale usługowe - ciekawe czy jakieś większe, czy takie pod Żabkę i Buczka?

Wizualizacja: deweloper Buma
W bloki maja się znaleźć 226 mieszkań, 279 miejsc parkingowych dla nich, czyli współczynnik miejsc postojowych nieco ponad 1,2 jest zachowany. Będą też 74 komórki lokatorskie i dwa lokale usługowe - ciekawe czy jakieś większe, czy takie pod Żabkę i Buczka?
Re: Strada Kraków / deweloper Buma (działka po Gigancie ul. Wybickiego) - opinie na forum
No i sprzedaży jeszcze nie uruchomili, zdaje się, że ma ruszyć w maju, więc nie wiadomo jeszcze jakie układy mieszkań i jakie ceny metra kwadratowego. Być może dowiemy się tego na dniach.
Ale moim zdaniem ta okolica zasługiwałaby na jakiś lepszy budynek, tym bardziej, że po sąsiedzku powstaje Monument Noho i tam może i wybitnie nie jest, ale jednak dosyć ciekawie.
Ale moim zdaniem ta okolica zasługiwałaby na jakiś lepszy budynek, tym bardziej, że po sąsiedzku powstaje Monument Noho i tam może i wybitnie nie jest, ale jednak dosyć ciekawie.
Re: Strada Kraków (ul. Wybickiego Kraków) - Buma deweloper (działka po Gigancie) - opinie na forum
Chyba muszą ostro targać resztki tego, co zostało po Gigancie, skoro ludzie w okolicznych blokach odczuwają wstrząsy. Ciekawe, czy komuś faktycznie coś popękało od tego, czy to tylko ściema użytek medialny? Ale samo to, że na budowie
Znaczy, że spodziewali się, że będzie trzęsło przy tym. Ciekawe, jak głęboką dziurę tu będą kopać?
gazetakrakowska.pl/budowa-blokow-na-polnocy-krakowa-niepokoi-mieszkancow-roboty-wywolaly-male-trzesienie-ziemi-co-dzieje-sie-na-terenie-po-gigancie/ar/c1p2-29045373realizowany jest monitoring drgań, z raportu którego wynika, że nie przekroczyły one poziomu drgań szkodliwego dla budynków, zgodnie ze stosowaną normą.
Znaczy, że spodziewali się, że będzie trzęsło przy tym. Ciekawe, jak głęboką dziurę tu będą kopać?
Re: Strada Kraków (ul. Wybickiego Kraków) - Buma deweloper (działka po Gigancie) - opinie na forum
A z ciekawostek, to na stronę deweloper wrzucił już mieszkania wraz z układami i cenami.
Ogółem dostępnych jest
Moim zdanie tanio nie jest, a do tego większość mieszkań relatywnie niedużych, pewnie dużo z nich trafi na wynajem. A takich fajnych rodzinnych lokali, to jest tam jednak niewiele.
A tu można podejrzeć co mają do zaoferowania:
https://stradawybickiego.pl/
Ogółem dostępnych jest
- 226 mieszkań
w tym - 23 - mieszkania 4-pokojowe (mniej niż 10% całości) i nieco ponad 1,16 mln zł kosztuje najtańsze (na 68,95 m2), natomiast najdroższe na 91,18 m2 kosztuje 1,948 mln zł, czyli ponad 21 tys. zł za m2.
- 49 - mieszkania 3-pokojowych i tu 0,904 mln za najtańsze mieszkanie na prawie 53 m2, natomiast za najdroższe życzą sobie 1,491 mln zł i to mieszkanie ma 74,8 m2.
- 133 - mieszkania 2-pokojowe i tu najmniej 0,732 mln zł za 38 m2, a najdroższe jest za 1,033 mln zł i ma 48,7 m2.
- 21 - mieszkania 1-pokojowe (kawalerki) - 0,592 mln zł za najtańsze 38 m2 na parterze i prawie 0,834 mln zł za 38,5 m2 na 9 piętrze.
Moim zdanie tanio nie jest, a do tego większość mieszkań relatywnie niedużych, pewnie dużo z nich trafi na wynajem. A takich fajnych rodzinnych lokali, to jest tam jednak niewiele.
A tu można podejrzeć co mają do zaoferowania:
https://stradawybickiego.pl/
Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości