Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: megi » 08 paź 2015, 10:29

Rusza nowa inwestycja mieszkaniowa w Krakowie, w całkiem niezłej okolicy. Chodzi o mieszkania Konopnicka City Park nad Wilgą za które odpowiada deweloper Activ, który realizował już w Krakowie niejedną inwestycję, między innymi Osiedle Złotych Orłów, nowy blok przy Wrocławskiej umiejscowiony na przeciwko inwestycji Fabryka Czekolady Geo czy inwestycja Avtiv na ul. Banacha w Krakowie.

Obrazek

Przyznam, że bardzo interesuje mnie tak inwestycja, tym bardziej, że ceny w niej maja zaczynać się od 5 250 zł, więc brzmi to nieźle. Tylko wiadomo, ze ceny mieszkań przy Konopnickiej w Krakowie pewnie będą wyższe, a za takie pieniądze, to pewnie mają 2-3 lokale na parterze. Za to podoba mi się okolica, jest blisko do centrum miasta, jest nieźle rozwinięta komunikacja publiczna (choć są też korki na Alejach), blisko do Wisły, bulwarów, do Wawelu nie jest daleko. Trochę to przypomina pod względem umiejscowienia LC Corp Wrocławska, choć wydaje się, że tam jednak będzie nieco ciszej.

A może ktoś zna jakieś wiarygodne opinie o deweloperze Activ i mógłby się podzielić :?: Mocno zastanawiam się na zakupem mieszkania od tej firmy, ale jednak warto wcześniej dobrze wybadać teren, bo to może być decyzja na kawał życia, o ile nie na całe... Co myślicie o lokalizacji Konopnicka City Park, może napiszecie o tym jakieś opinie na forum :?:


miszka
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2015, 14:41

Re: Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: miszka » 27 paź 2015, 14:46

mi też się podoba ta Konopnicka, fajnie, centrum miasta, wszędzie blisko, ale z drugiej strony jeszcze w miarę na uboczu, czyli można liczyć na spokój :) ja patrzę na te dwupokojowe, jeszcze trochę wolnych jest. to raczej sprawdzony developer, tjuz kilka miast w polsce obudowali :)

MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: MarcinJ » 27 paź 2015, 19:13

Jak dla mnie plusem tego miejsca ma być to, że pewnie wreszcie kiedyś powstanie zapowiadany już od dawna Park Wilgi, czy jak on tam się ma nazywać :) No i ja trochę się boję korków na Konopnickiej, bo są tam spore w godzinach szczytu i przynajmniej do Ronda Matecznego się ciągną. Ale faktycznie kusi tam to, że można się piechotą bez problemu dostać do centrum Krakowa :) Blisko też nad Wisłę, do Forum, na Stare Dębniki i w wiele innych miejsc, to jest zdecydowanym plusem tutaj.

A powiedz jak wybór mieszkania, bo ja też szukam czegoś, co miałoby dwa pokoje, najlepiej z osobną, jasną kuchnia, ale to już mała fanaberia przy moim budżecie ;) Da się od dewelopera Activ jakieś rabaty wyciągnąć na zakup mieszkania w inwestycji Konopnicka Park, czy jak na razie nie ma o tym mowy :?: No i faktycznie trochę już pobudowali, choćby w Krakowie ten nowy blok na Wrocławskiej, obok ZUSu :)


ragar
Posty: 438
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: ragar » 12 lis 2015, 0:13

A tu wrzucam kilka zdjęć obrazujących to, gdzie ma powstać inwestycja Konopnicka City Park od Activ. Jeśli chodzi o umiejscowienie na mapie Krakowa, to jest nieźle. Można stamtąd dojść w rozsądnym czasie do centrum miasta, czyli na krakowski Kazimierz i do Rynku Głównego, a już całkiem blisko jest np. do hotelu Forum czy na podgórze i ulice Kalwaryjską, podobnie jak do Ronda Matecznego. Tu zdecydowanie na plus :)

Obrazek

Dodatkowo, co warto wziąć pod uwagę, blisko bo właściwie tuż za ogrodzeniem, znajduje się krakowski Park Zdrojowy, jakkolwiek dziwnie to brzmi. Bowiem kiedyś znajdowało się tam (a może jeszcze się znajduje) sanatorium, w którym wydobywa się chyba nadal wodę mineralną. Chyba gdzieś czytałem, że mają wrócić do jej butelkowania i promowania - mineralna spod Ronda Matecznego :lol:

Obrazek

Od strony drugiej natomiast płynie rzeka Wilga. A to dobra informacja, bowiem po sąsiedzku ma powstać w przyszłości Park Rzeczny Wilgi. Sprawa ciągnie się już od kilku lat, ale kiedyś z pewnością doczeka się szczęśliwego finału :) Czyli mieszkańcy nowych mieszkań w Konopnicka City Park będą mogli cieszyć się parkami z dwóch stron, a to także zdecydowany plus.

Obrazek

Ale skoro było już tyle plusów, to musi być i minus, a co nim jest :?: Strona wschodnia inwestycji dewelopera Activ - a tam znajduje się Aleja Marii Konopnickiej (od której cały projekt wziął swoją nazwę, a to z całą pewnością nie jest cicha ulica, ale jedna z najbardziej ruchliwych w Krakowie, na której zwykle przynajmniej dwa razy dziennie tworzą się spore korki, a stoją w nich rano ludzie dojeżdżający do pracy w okolice centrum miasta, a po południu ci sami, którzy chcą pojechać w drugą stronę.

W mieszkaniach, w których okna będą wychodziły na tą stronę prawdopodobnie nie będzie sobie można swobodnie ich otworzyć i ciszyć się ciszą. Dodatkowo warto też zauważyć to, a dobrze widać na powyższym zdjęciu, że działka,na której powstanie budynek, jest położna znacznie niższej niż ulica, nawet biorąc pod uwagę to, że na wizualizacji chyba zaplanowano tam wysoki parter, to najniższe mieszkania będą pewno gdzieś na wysokości ulicy. Mieszkańcy nie będą mieli z nich najlepszego widoku, trudno powiedzieć jaki będą mieli przechodnie i kierowcy przejeżdżających samochodów ;) Jak myślicie, to poważna wada tej inwestycji :?: No i ciekawe gdzie znajdują się tam najtańsze mieszkania ;)

JaCiPowiem
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2015, 21:32

Re: Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: JaCiPowiem » 09 lut 2016, 21:54

siema,

wypowiadalem sie jakis czas temu nt tego dewelopera w temacie o deweloperze i moja wiadomosc zostala usunieta.

poszedlem na rozmowe w listopadzie o mieszkanie i bylem gotow podpisac umowe ale kilka rzeczy mnie bardzo zniechecilo i nie zdecydowalem sie:

1) start inwestycji w listopadzie byl opozniony o 3 m-ce ze wzgledu na brak pozwolenia na budowe
2) kwota przy umowie rezerwacyjnej wymagana byla na poziomie 20,000zl. nie potrafiono nazwac tego czy to byla zaliczka czy zadatek ale wywnioskowalem ze ZADATEK.
3) kierownik dzialu sprzedazy strasznie naciskal na podjecie decyzji i gonil z czasem i kazal podjac decyzje w ciagu 15min z racji tego ze przetrzymal dla mnie mieszkanie 'na gebe'
4) 2.5 roku do oddania i platnos rozlozona na 8 rat.

nie zdecydowalem sie na kupno.

powodzenia dla tych co sie zdecydowali.

fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: fredo » 16 lut 2016, 21:25

@Zainteresowany udało Ci się coś więcej ustalić, jak to jest z Apartamentami Konopnicka Kraków od Activ :?: Brać czy nie brać od nich mieszkanie, udało Ci się już podjąć jakąś decyzję :?: Mnie to miejsce też nie co martwi o tyle, że jest znacznie niżej od przebiegających obok Alei i nie chciałbym, żeby kiedyś Wilga tam wylała... Może to się nie zdarza często, ale mieszkańcy pobliskiego osiedla Podwawelskiego pamiętają jeszcze, jak mieli wodę w piwnicach niemal po sufit...

bogdan
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2016, 14:22

Re: Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: bogdan » 25 lut 2016, 14:24

jak tam jest z cenami? czemu nie są udostępnione? czy jest jakaś negocjacja?

KMJ
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:16

Re: Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: KMJ » 26 lut 2016, 19:18

Całość wygląda bardzo dobrze, tylko większość mieszkań już sprzedana :/


fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: fredo » 26 lut 2016, 19:57

@KMJ, to udało Ci się coś zarezerwować :?: I z tego co wiem, to jak są tylko rezerwacje porobione, a mieszkanie jeszcze nie sprzedane, to warto spisać się do kolejki, bo wiele osób zajmuje, ale tylko tak dla sportu ;) Jak wyglądały ceny jak pytałeś :?:

@bogdan to tak jest z cenami, że część deweloperów, między innymi Activ nie udostępnia na stronie dokładnie takich informacji, tylko dopiero jak się już pyta o konkretne mieszkanie. Ceny mieszkań w inwestycji Konopnicka City Park Kraków zaczynały się niby od 5 250 zł, ale wiadomo, że to ściema i pewnie z jedno czy dwa mieszkania można było za tyle nabyć. Faktycznie metr kwadratowy kosztuje przynajmniej kilka stówek więcej, ale to i tak jest całkiem przyzwoicie jak na tą okolicę i odległość od centrum Krakowa :)

KMJ
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2016, 19:16

Re: Apartamenty Konopnicka City Park Activ Kraków - nowe mieszkania blisko centrum

Postautor: KMJ » 26 lut 2016, 23:01

Na chwilę obecną udało się coś zarezerwować. Teraz tylko czekam aż 5 osób poprzedzających moją rezerwację zmieni zdanie ;)



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: fisman, koczkodan, OjciecWiksy i 38 gości