Inwestycja Prądnicka 65 Kraków od Tętnowski Development - forum, opinie

Budowy nowych mieszkań i domów w Krakowie i innych miastach - zdjęcia, relacje, nowe informacje, ceny mieszkań.
iti
Posty: 1443
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Inwestycja Prądnicka 65 Kraków od Tętnowski Development - forum, opinie

Postautor: iti » 09 lis 2015, 22:44

A ja wrzucam projekt od firmy, o której chyba jeszcze nie było nic na naszym forum, mianowicie chodzi o nowe mieszkania na Prądniku Białym w Krakowie (blisko Krowodrzy) od dewelopera Tętnowski Development - Prądnicka 65. Inwestycja powstaje właśnie pod tym numerem przy ulicy Prądnickiej, i to dobrze, że inwestor nie zdecydował się tu na tworzenie jakichś wymyślnych nazw, które nijak z miejscem nie są związane :)

Co ciekawe, inwestycja powstaje na miejscu dawnych zakładów drukarskich Artigraph Towarzystwo Drukarskie na Papierze i Blasze S.A. Fasadę budynku i murek przed nią chroni konserwator zabytków. Co prawda część mieszkańców i radnych chciała wpisania całego obiektu do rejestru zabytków, ale to zapewne w dużej mierze dlatego, aby zablokować powstanie tego apartamentowca. Jednak to wszystko już za nami i na budowie trwają prace przy wznoszeniu budowli.

Obrazek

Docelowo apartamenty Prądnicka 65 Tętnowski Development będą miały 7 kondygnacji wysokości, przy czym na paterze zachowana zostanie dawna elewacja zakładu przemysłowego, który tam się znajdował. Dosyć elegancko powinna wyglądać ceglana elewacja tej inwestycji, tym bardziej, że to okolica, w której znajdują się dawne forty na Nowym Kleparzu, do nich będzie też nawiązywał powstający nieopodal biurowiec Regent Office. Jeżeli chodzi o nowe mieszkania na Prądniku Białym w tym projekcie, to ma ich powstać tu aż 172, przy czym ich metraż będzie zróżnicowany.

  • Najmniejsze mieszkania 1-pokojowe w tej inwestycji zaczynają się już od niecałych 32 m2 i mają aneks kuchenny, natomiast największe kawalerki tam są o o. metr kwadratowy większe.
  • Najmniejsze mieszkania dwupokojowe na Prądniku Białym w tej inwestycji są rozłożone na nieco ponad 34 m2, mają oczywiście aneks kuchenny oraz dostęp do sporych balkonów lub tarasów. Natomiast największe dwa pokoje, to ponad 58 m2, ale pomimo tej powierzchni, nadal nie starczyło tam miejsca na osobną kuchnię, pewnie dlatego, że prawie 13 m2 zajmuje tam hol, a dodatkowo ponad 5 spiżarnia ;) Wyjątkowo kiepsko zaplanowane mieszkanie...
  • Najmniejsze mieszania 3-pokojowe w Krakowie w tej inwestycji na Prądnickiej, to lokale mające prawie 60 metrów kwadratowych powierzchni i wydają się być zaplanowane znacznie lepiej niż opisywane wyżej dwa pokoje. Największe mają 65 m2 i także prezentują się nieźle, choć hol na prawie 11 m2 również jest spory.

Niestety deweloper nie podaje informacji o cenach, a szkoda, bo jestem ciekaw jak to tam wygląda, choć prawdopodobnie tanio nie jest. Ale to też w końcu niezła lokalizacja, można z niej bez problemu dojść do centrum Krakowa piechotą. W podobnej okolicy powstają także inne dosyć prestiżowe inwestycje, takie jak np. Rezydencja Walenty Kraków. Minusem jest na pewno to, że jednak ulica Prądnicka bywa dosyć regularnie zakorkowana, więc czasem z dojazdem tam może być problem :cry: No i jeszcze termin zakończenia tej inwestycji, czyli I Kwartał 2017, więc nieco trzeba będzie jeszcze zaczekać.

A ktoś wie coś więcej o firmie, która tu buduje :?: Z tego co kojarzę, to dosyć znany deweloper w Krakowie, stawiał budynki przy Wrocławskiej na pewno, na Lea zrealizował sporą inwestycję, kupił też stary szpital (kolejowy?) na rogu Kijowskiej i Lea i tam także chce coś budować. Może ktoś ma jakieś o Tętnowski Development opinie i może się nimi podzielić na forum w odpowiednim dziale, przydałoby się coś o nim wiedzieć więcej :) Mile widziane też wszelkie zdjęcia z budowy tej inwestycji oraz jakaś informacja o cenach lokali mieszkaniowych w niej ;)


dimon
Posty: 70
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Inwestycja Prądnicka 65 Kraków od Tętnowski Development - forum, opinie

Postautor: dimon » 23 kwie 2016, 23:54

Jest tu może ktoś, kto ma jakieś aktualne zdjęcia tej budowy, na których można by zobaczyć, jak rośnie Prądnicka 65 w Krakowie :?: Bo chyba to wszystko powinno być już dosyć mocno zaawansowane :) Mam nadzieję, że deweloper Tętnowski Development dobrze sobie z tym wszystkim poradzi. Macie może jakieś porady co do czego, o czym warto pamiętać podpisując z nimi umowę deweloperską :?: Macie może jakieś porady odnośnie tego, bo przydałoby mi się czegoś więcej o tym dowiedzieć. Udało się Wam wynegocjować jakiś rabat z nimi :?:



Wróć do „Nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie - bloki, apartamentowce, domy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości