Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Forum dla przyszłych mieszkańców inwestycji osiedla Wielicka Garden w Krakowie, które buduje deweloper Atal. Wybór mieszkania, ceny, opinie, budowa bloku i sprawy mieszkańców - zapraszamy do dyskusji.
por

Re: Samochody parkujące na chodniku miedzy instytutem a blokami Wielicka Garden

Postautor: por » 10 sie 2018, 22:36

Dzień dobry,

Zdecydowanie jestem za jak najszybszym ustawieniem znaków strefy zamieszkania, inaczej problemu nie rozwiążemy, chyba, że dla kogoś to jest OK wtedy proponuję głosować, ja się dostosuję.
Sam nieomal raz w Panią czołowo wjechałem skręcając w prawo (udało się bez kontaktu, przepraszam mimo to) bo na zakręcie stał dostawczak zza którego nic nie było widać a przez samochody po drugiej stronie droga robi się jedno-pasowa.
Tak jak ktoś już pisał: każdy kto kupował mieszkanie przystał na takie warunki jakie Atal zaproponował - czyli brak ogólnie dostępnych miejsc postojowych, jeśli ktoś wynajmuje również musi się z tym liczyć.
Jeśli znaki postawimy - wtedy nawet na drodze prywatnej znaki obowiązują (jak pod marketami ze znakami na przykład) i straż ma prawo interweniować, wręcz powinna.
Sąsiadami z 57 bez literki bym się aż ta bardzo nie przejmował, sami podjęli decyzję, domniemywam, że świadomie.
Firmy remontowe po oddaniu II etapu będą mogły parkować pod II etapem dopóki tam znaków nie będzie, więc nie widzę problemu.

PS. Mam nadzieję, że mówimy a właściwie piszemy również o przestrzeni między blokami 57A/57B/57C/57D a nie tylko "między instytutem a blokami".

PS2. Można wątki scalić z: viewtopic.php?f=24&t=1824

Pozdrawiam.

mmarek

Postautor: mmarek » 12 sie 2018, 8:57

W całości popieram moich dwóch przedmówców.

To zdanie użytkownika por należy szczególnie podkreślić dla tych, którzy mają wątpliwości:

Tak jak ktoś już pisał: każdy kto kupował mieszkanie przystał na takie warunki jakie Atal zaproponował - czyli brak ogólnie dostępnych miejsc postojowych, jeśli ktoś wynajmuje również musi się z tym liczyć.

por

Postautor: por » 13 wrz 2018, 22:26

Na ekartotece ktoś napisał, że:
"
dobra wiadomość.jest już projekt strefy .na dniach zostanie wysłany projekt.tak na szybko:
- brak możliwości parkowania między blokami A B C D
- wzdłuż bloku 57 będzie tylko strefa parkowania.po jednej stronie.
- chodnik wzdłuż bloku A B C D będzie zakaz parkowania.
"
W mojej ocenie, jeśli wzdłuż bloku 57 miały by być ogólnodostępne miejsca postojowe, to tylko i wyłącznie dla mieszkańców A-D,
Jeśli mieszkańcy bloku 57 mają tylko prawo przechodu i przejazdu, a mieszkańcy A-D własność i ponoszą w związku z tym koszty a mieszkańcy 57 nie, to dlaczego mieliby mieć możliwość parkowania?

Czy ktoś może potwierdzić informacje z ekartoteki?
Jeśli informacja jest prawdziwa, to czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem ogólnodostępnym miejsc, tak by Ci ponoszący koszty mieli prawo z nich korzystać a nie Ci, którzy kosztów nie ponoszą?
Może wprowadzenie identyfikatorów z pieczątką NCC, zalaminowane, wrzucane za szybę, jeden / mieszkanie, wtedy można by identyfikator użyczyć gościom (np. rodzinie na kilka nocy) ... chyba, że inne, lepsze pomysły?

Pozdrawiam.

mmarek

Postautor: mmarek » 14 wrz 2018, 1:22

por pisze:Na ekartotece ktoś napisał, że:

- wzdłuż bloku 57 będzie tylko strefa parkowania.po jednej stronie.

Nie rozumiem sensu takiego posunięcia. Oznacza to, ze droga nagle stanie się jednokierunkowa? Skąd w ogóle pomysł, że tam mają być miejsca postojowe? Jak przedmówca pisał, będą z tego same problemy bo nikt z bloku 57 nie zapłaci za utrzymanie, a parkować będą mogli. Wprowadzanie, utrzymywanie i wymienianie identyfikatorów to tylko kolejny problem.

Jeśli chodzi o miejsca postojowe dla naszych gości to powstała aplikacja mobilna, która wydaje się, że ten problem rozwiązuje:
hellopark.io
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2018, 20:59 przez mmarek, łącznie zmieniany 1 raz.

MateuszR

Postautor: MateuszR » 15 wrz 2018, 21:47

Ja nie rozumiem jednego.
Po co walczyć o jakieś pierdoły z ludźmi z którymi i tak będziemy żyli obok siebie przez najbliższe kilka lub kilkanaście , a być może kilkadziesiąt lat.
Tak samo jak z tobązytkowaniem części zielonych/parku za blokami etapu 2. Czy komukolwiek coś ubędzie jak ktoś z dzieckiem pochodzi sobie po trawie.
Pozatym uważam, że jak ktoś kupował mieszkanie na parterze to chyba będąc w pełni sił umysłowych, zdawał sobie sprawę z faktu, że przed oknami będą przechodzić mu inni ludzie, przejeżdżać lub parkować auta.
Jeżeli teraz to przeszkadza to trzeba było nie kupować takiego mieszkania.
Ciekawe czy jak przyjadą do nich znajomi lub rodzina to też będą z nimi walczyć żeby tu nie parkowali....

bleszcz

Postautor: bleszcz » 16 wrz 2018, 11:04

MateuszR pisze:Ja nie rozumiem jednego.
Po co walczyć o jakieś pierdoły z ludźmi z którymi i tak będziemy żyli obok siebie przez najbliższe kilka lub kilkanaście , a być może kilkadziesiąt lat.
Tak samo jak z tobązytkowaniem części zielonych/parku za blokami etapu 2. Czy komukolwiek coś ubędzie jak ktoś z dzieckiem pochodzi sobie po trawie.
Pozatym uważam, że jak ktoś kupował mieszkanie na parterze to chyba będąc w pełni sił umysłowych, zdawał sobie sprawę z faktu, że przed oknami będą przechodzić mu inni ludzie, przejeżdżać lub parkować auta.
Jeżeli teraz to przeszkadza to trzeba było nie kupować takiego mieszkania.
Ciekawe czy jak przyjadą do nich znajomi lub rodzina to też będą z nimi walczyć żeby tu nie parkowali....

hmmm ja natomiast nie rozumiem Twojego podejsci ;)
To nie chodzi o walke z sasiadami, tylko o bezpieczny wyjazd z osiedla - mozliwe ze nie posiadasz auta, skoro tego nie widzisz... i dodatkowo o przesjcie chodnikiem z wozkiem czy rowerem, bo ja juz niejednokrotnie mialam sytuacje ze samochody parkowaly na wprost wyjscia z klataki... także rowerem nie bylo mozliwosci swobodnego przejscia a co dopiero wozkiem, Chodnik sluzy do chodzenia nie do parkowania. Nie chcieli placic, nie chcieli drogi wiec niech nie parkuja, bo utrudniaja zycie i bezpieczenstwo. Znak postawia, straz miejska ich szybko oduczy. Pozdr.

mmarek

Postautor: mmarek » 16 wrz 2018, 11:58

MateuszR pisze:Po co walczyć o jakieś pierdoły z ludźmi z którymi i tak będziemy żyli obok siebie przez najbliższe kilka lub kilkanaście , a być może kilkadziesiąt lat.

Mateusz, estetyka osiedla i bezpieczeństwo to nie są pierdoły.

MateuszR pisze:Pozatym uważam, że jak ktoś kupował mieszkanie na parterze to chyba będąc w pełni sił umysłowych, zdawał sobie sprawę z faktu, że przed oknami będą przechodzić mu inni ludzie, przejeżdżać lub parkować auta.

Każda osoba będąca "w pełni sił umysłowych" sprawdza plan zagospodarowania osiedla i zastanawia się gdzie są miejsca postojowe, a nie zakłada, że drogi nagle zmienią się w parkingi. Nie jesteśmy krajem trzeciego świata. Przestrzeń powinna być zorganizowana wg. przemyślanym planów.

MateuszR pisze:Jeżeli teraz to przeszkadza to trzeba było nie kupować takiego mieszkania.

Dobre sobie! Czyli widziałeś plan zagospodarowania osiedla, na którym nie ma ogólnodostępnych miejsc postojowych i są wyznaczone miejsca, w których można parkować i teraz próbujesz powiedzieć, że trzeba to zmienić, a jak komuś nie pasuje to ma problem. :D

MateuszR pisze:Ciekawe czy jak przyjadą do nich znajomi lub rodzina to też będą z nimi walczyć żeby tu nie parkowali....

Tak jak wspominałem powyżej, ten problem można rozwiązać w lepszy sposób niż urządzanie dodatkowych, permanentnych parkingów na terenie osiedla. Na 100% znajdzie się sąsiad, którego akurat nie będzie w domu i użyczy Ci swojego miejsca postojowego.

Mam natomiast dziwne wrażenie, sądząc po Twoim poście tutaj: viewtopic.php?f=24&t=1963&p=11383#p11383 że szukasz dla siebie permanetnego miejsca postojowego.

MateuszR

Postautor: MateuszR » 16 wrz 2018, 14:41

Jeżeli chodzi o posiadanie samochodów to mam sztuk 2.
Miejsc postojowych też mam 2.
Jedno naziemne i jedno w garażu, ale chciałbym dokupić kolejne miejsce naziemne. Chociażby ze względu na pojazdy gości którzy będą do mnie przychodzić.
I jak najbardziej jeżeli go nie kupię, to będę ich wpuszczał na teren osiedla i będą parkowali nieestetycznie i w jakimkolwiek miejscu. A że w obrębie osiedla są miejsca wyznaczone to zazwyczaj wcale nie oznacza, że samochody nie będą parkowały w innych miejscach.
Co do sąsiadów uzyczajacych miejsca postojowych to raczej bym nie liczył. No chyba że będę mile zaskoczony

MarLec

Postautor: MarLec » 16 wrz 2018, 16:34

1. Nie potrzeba strefy zamieszkania, żeby już wystawiać mandaty praktycznie wszystkim zaparkowanym pojazdom poza wyznaczonymi miejscami. Brak pozostawienia 1.5m na chodniku, blokowanie drogi pożarowej (czy postawienie bramy wjazdowej powoduje, że ludzie zapominają o wszelkich przepisach bo "ja jestem przecież u siebie"?)

2. Tutaj nie chodzi o konflikt z sąsiadami z 57 czy widok z okien mieszkańców parteru, tylko o bezpieczeństwo i komfort życia na osiedlu. Aktualnie samochody parkują jak i gdzie chcą, na każdej ulicy mamy wąski pas na szerokość jednego samochodu, który ma służyć:
- samochodom w obu kierunkach (masakra..)
- + ludziom w obu kierunkach (ponieważ nie da się zmieścić na chodniku)

@MateuszR, czy naprawdę musimy uczyć się na błędach zamiast użyć wyobraźni i działać od razu?
Naprawdę nikomu nie życzę, ale jedna, druga stłuczka, czy dziecko, które wybiegnie tuż przed maskę bo nic nie widać etc., takie sytuacje otworzą oczy czy ważniejsze jest mieć samochód tuż pod klatką czy bezpieczne i przyjazne osiedle.

3. Przed zakupem mieszkania informacja była jasna i klarowna, że NCC ma wprowadzić zakaz parkowania poza wyznaczonymi miejscami.

4. II etap się zbliża, przybędzie ludzi, samochodów, będzie już tylko gorzej..

bleszcz

Postautor: bleszcz » 16 wrz 2018, 16:55

MateuszR pisze:Jeżeli chodzi o posiadanie samochodów to mam sztuk 2.
Miejsc postojowych też mam 2.
Jedno naziemne i jedno w garażu, ale chciałbym dokupić kolejne miejsce naziemne. Chociażby ze względu na pojazdy gości którzy będą do mnie przychodzić.
I jak najbardziej jeżeli go nie kupię, to będę ich wpuszczał na teren osiedla i będą parkowali nieestetycznie i w jakimkolwiek miejscu. A że w obrębie osiedla są miejsca wyznaczone to zazwyczaj wcale nie oznacza, że samochody nie będą parkowały w innych miejscach.
Co do sąsiadów uzyczajacych miejsca postojowych to raczej bym nie liczył. No chyba że będę mile zaskoczony

to ile ma Pan aut to mnie kompletnie nie interesuje, ale widze ze Pan tu nie mieszka, nie wyjezdza samochodem,rowerem codziennie do pracy i nie wraca wiec kompletnie nie ma Pan pojecia o czym Pan mowi, auta stoja na chodnikach a kobiety z dzieckim i wozkiem ida po ulicy bo chodnik jest zajety. Zza zakretu nie widac czy ktos jedzie bo ktos sobie na zakrecie postanowil zaparkowac bo tam kraweznik jest nizszy. Porazka, ale jak chce Pan sobie parkowac w II etapie przed klatka to niech Pan sobie parkuje, takich cwaniakow jak Pan to jest sporo. Mam nadzieje ze na tym nieestetycznym parkowaniu szybko sie nauczy i Pani Pana koledzy ;)
Wstyd prosze Pana, ani wyobraźni, ani odpowiedzialności, ani rozumnego myślenia :)

Wróć do „Wielicka Garden Kraków od dewelopera Atal - forum mieszkańców osiedla”