Deweloper Elara - opinie na forum

Forum zawierające opinie o firmach deweloperskich i generalnych wykonawcach budujących w Krakowie i innych miastach Małopolski. Prosimy o wyważone i uzasadnione oceny deweloperów.
Gabriela

Deweloper Elara - opinie na forum

Postautor: Gabriela » 07 sie 2018, 7:36

Od Elary kupiłam mieszkanie ponad 2 lata temu na pierwszej inwestycji Brzozowy Gaj.Jeżeli chodzi o lokalizację dla Nas super-cisza,spokój, to czego oczekiwaliśmy.Natomiast jeżeli chodzi o developera-zdecydowanie NIE POLECAM!!!W tamtym czasie o nazwie Elara, teraz jak się okazało w likwidacji(oczywiście w tajemnicy przed Mieszkańcami),Elara Bis ,to druga spółka,która otworzyli,by wybudować drugi etap Brzozowego Gaju,Elara Group to nazwa trzeciej inwestycji Ogrody Elizjum.Panowie Developerzy do rany przyłóż do momentu sprzedaży mieszkanie-super atmosfera, obiecanki między innymi o placu zabaw,który do teraz po 2,5 roku się nie pojawił,części wspólnej i wielu innych.Ale to jest mała kropla w morzu biorąc pod uwagę problemy z Nimi.Na chwilę obecną wszyscy Mieszkańcy próbujemy dojść swoich praw za pomocą adwokata.Moja dobra rada-czytać co jest w prospekcie i sprawdzać w momencie oddania mieszkania każdy pkt!oraz z aktem notarialnym.Wszystko co obiecują -mieć na papierze!Wszystkie usterki zgłoszone do Developera są lekceważone,traktują Mieszkańców jakby kupili bułkę za 5 zł! Bezczelne podejście do Mieszkańców, na większość pism z reklamacją, czy informacją o usterce -pismo zwrotne w najdłuższym możliwym terminie z informacja,że wg nich to nie jest wada!Ja osobiście czekałam pół roku!! na naprawę rolety,bo wielu wcześniejszych rozmowach,gdyż developer kazał mi na własną rękę dogadywać się z firmą montującą i próbował mi wmówić,że okres gwarancji się skończył!drzwi,które miały być antywłamaniowe,a nie są ,wręcz przeciwnie z oszkleniem na całej długości-do teraz nie wymienione!Nie wspomnę o wielkich perypetiach z tymi drzwiami,gdyż świadomie zamontowali je wadliwie,a mianowicie progi,gdzie po kilu miesiącach drzwi zaczęły opadać i w zimie zostaliśmy ze szparą 2cm,przez która wlewała się woda do połowy mieszkania,nie mówiąc już o temperaturze w mieszkaniu!!!Panowie z Elary mimo wielu maili i prób interwencji,na wiosnę postanowili wezwać firmę montującą do naprawy,gdzie do teraz nie jest to naprawione tak jak powinno.I to jest nie tylko w moim mieszkaniu,lecz w większości.Wspomnę również o braku nawiewników(również świadomie-jedne z najtańszych okien) w oknach oraz złej wentylacji,przez co powstała wilgoć oraz grzyb-Elara łaskawie po kilki mc naprawiła szkody-śmiech na sali,wymalowali przedpokój,bo mąż sam odgrzybił i wysuszył,nie wyobrażam sobie tyle czasu mieszkać w takim miejscu.Do teraz nie usunięte zacieki po wilgoci w kuchni,gdyż jeden z Developerów próbował Nam wmówić,że to z naszej przyczyny,wentylacja i kominy do teraz nie zrobione,mimo ekspertyzy kominiarskiej,już ponad rok!Mnóstwo niedociągnięć,błędów , a przede wszystkim bezczelne i chamskie podejście do osób już po zakupie mieszkania,co dla mnie jest nie do przyjęcia,biorąc pod uwagę,że mają biuro na Naszej inwestycji i widujemy ich codziennie...pozostawie to bez większego komentarza.W tym czasie powstało wiele usterek na budynku,spowodowanych nieodpowiednim wykończeniem-do teraz walczymy o likwidację ich,a właściwie nasz Prawnik,gdyż tak jak wspomniałam na początku, Elara jest w likwidacji,gdyby do niej doszło ,za bardzo nie mielibyśmy od kogo egzekwować wad. ZDECYDOWANIE nie kupiłabym drugi raz tego mieszkania, wiedząć jak to będzie wyglądać w przyszłości.

Anjako

Re: Inwestycja Ogrody Elizjum Kraków od Grupa Elara - forum i opinie

Postautor: Anjako » 08 sie 2018, 11:46

Panowie z ELARY przed transakcją kupna sprzedaży obiecują gruszki na wierzbie-nie ma dla nich rzeczy niemożliwych! Ich nastawienie do klienta zmienia sie diametralnie juz po transakcji.
Moje doświadczenie tyczy sie pierwszej inwestycji tego dewelopera - Brzozowy Gaj.
Plac zabaw i część wspólna zielona dla mieszkanców to tylko niektóre z ich obietnic bez pokrycia. Na plan zagospodarowania nie ma co sie powoływać bo Panowie traktują temat dość liberalnie i plan ma sie nijak do rzeczywistości.
Nastawienie Panów do brania odpowiedzialności za wady na inwestycji i ich usuwania jest rownie luźne. Każda zgłoszona przez mieszkańców wada (a jest ich niestety niemało) rozpatrywana jest w kategoriach opłacalności. Jeżeli im sie nie opłaca bądź też uznają, że nie jest ona istotna, jest przez nich odrzucana. Warto również wspomnieć, że obie spółki utworzone do zrealizowania dwóch etapów ich pierwszej inwestycji są obecnie w likwidacji o czym nie raczyli poinformować mieszkańców, a co stawia pod znakiem zapytania przyszłą gwarancję rękojmi. Przez lekceważące nastawienie ELARY do nas jako klientów nie obyło sie bez wynajęcia prawnika, który obecnie pomaga nam wyegzekwować od Panów nic innego jak tylko wywiązywanie się z ich obietnic i obowiązków. Niestety i to zdaje sie nie robic na nich większego wrażenia.
Gdybym dwa lata temu wiedziała to co wiem dzisiaj, na pewno nie kupiłabym mieszkania od tego dewelopera.

Tonie

Re: Inwestycja Ogrody Elizjum Kraków od Grupa Elara - forum i opinie

Postautor: Tonie » 08 sie 2018, 19:57

Gdybym mogła cofnąć decyzję o zamieszkaniu w inwestycji Elary!!! Cóż nie liczę już na nic.
"Kara za głupotę musi być długa i uciążliwa...."

Wróć do „Opinie o deweloperach i generalnych wykonawcach budujących mieszkania i biura”