Biurowce Opolska O3 Business Campus od Echo forum - Kraków

Informacje o nowych biurowcach, budynkach użyteczności publicznych, hotelach, parkach oraz obiektach przemysłowych w Krakowie infrastrukturze i jej remontach oraz planach rozwoju.
ragar
Posty: 290
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Biurowce Opolska O3 Business Campus od Echo forum - Kraków

Postautor: ragar » 01 maja 2015, 16:45

Znany już z kilku inwestycji w Krakowie, deweloper Echo Investment (ten sam, który wykupił hotel Cracovia), buduje nowe obiekty biurowe przy ulicy Opolskiej. Zespół kilku biurowców będzie się nazywał Opolska Business Park. Budowa pierwszego z nich jest już dosyć zaawansowana i można ją zobaczyć na zdjęciu poniżej. Jeszcze niżej znajduje się wizualizacja przedstawiająca to, jak inwestycja ma wyglądać finalnie. Na cały kompleks złożą się trzy budynki mające aż po 12 kondygnacji, w których znajdzie się 57 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Pod nimi znajdą się oczywiście parkingi podziemne. Widać, że w Krakowie nadal w szybkim tempie przybywa dobrej klasy powierzchni biurowych. Tylko jeszcze kwestia tego, czy taki budynek będzie tam pasował, ale wydaje się, że tak, raczej zgadza się ze skalą obwodnicy, która pod nim przebiega :)

Obrazek
Obrazek


MarcinJ
Posty: 131
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Biurowce Opolska O3 Business Campus od Echo forum - Kraków

Postautor: MarcinJ » 06 wrz 2015, 21:30

Budowa idzie szybko, z tego, co widać, to już wstawiają okna :) Widziałem też, że sporo ludzi miało obiekcje, co do budowy tych biurowców, że niby korki będą się robiły, samochodów przybędzie itp... No ale gdzie mają być budowane nowe biurowce, jeśli nie tuż obok (dokładnie za) trzeciej obwodnicy Krakowa :?: Większe obiekcje mam co do budowy nowych biurowców np. przy Konopnickiej, jak choćby Vistula Business Garden, który powstaje teraz koło Hiltona, bo chociaż okolica tam jest bardzo dobra jeśli chodzi o komunikację publiczną czy rowerową, to na pewno wiele osób będzie chciało tam dojeżdżać samochodem przez i tak już zakorkowane Aleje. Natomiast III obwodnica zapewnia tu znacznie większe możliwości. Inna sprawa, że bardzo dobrze, że powierzchnie biurowe rozwijają się w Krakowie raczej punktowo, niż na jednym obszarze. Ma to przynajmniej kilka zalet, takich jak:

  • Nie powstał na razie w Krakowie Mordor, jak w Warszawie, czyli dzielnica biurowców, pusta w nocy, a zakorkowana rano i popołudniu.
  • Z tego, co widzę, to biurowiec w okolicy podnosi ceny nieruchomości oraz ich wynajmu (choćby dla osób w nim pracujących). Dzięki rozrzuceniu takich budynków w różnych miejscach, korzysta na tym niemal cały Kraków.

Obrazek

A co do powyższego zdjęcia, to czekam aż zdejmą rusztowanie, żeby móc zobaczyć pierwszy z tych budynków w całej okazałości. Mam nadzieję, że będzie się dobrze prezentował. No i jego wielkość, a w zasadzie całego zespołu jest na miarę III obwodnicy :)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 15:49 przez MarcinJ, łącznie zmieniany 1 raz.

ragar
Posty: 290
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Biurowce Opolska Business Park od Echo forum - Kraków

Postautor: ragar » 18 lis 2015, 23:34

Tymczasem na inwestycji Opolska Business Park budowanej przez Echo Investment sporo się ostatnio zmieniło. Wreszcie zniknęła większość rusztowań i możemy już zobaczyć, jak będzie wyglądała elewacja nowego biurowca w Krakowie :) Jak się Wam podoba finalny wygląd tego budynku :?: Jak dla mnie nieco klockowaty, no ale skoro nie udało się zrobić niczego lepszego...

Obrazek
Obrazek

Widać także, że są już pierwsi najemcy powierzchni biurowych w nowo powstałym biurowcu, jest na nim już logo Orlen Oil, do tej pory chyba zajmowali oni biura przy ulicy Armii Krajowej. Ciekawe jakie firmy znajdą tam swoje miejsce :)


erni
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2016, 14:37

Re: Biurowce Opolska O3 Business Campus od Echo forum - Kraków

Postautor: erni » 29 maja 2016, 19:30

Zdaje się, że ruszył już kolejny etap budowy biurowców Opolska Business Park czyli drugi budynek, powinien wyglądać tak samo, jak ten, który już możemy obejrzeć. Odpowiada oczywiście za niego deweloper Echo - opinie o nim, jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe są raczej znane, tymczasem trudno powiedzieć jak radzi sobie z budową obiektów komercyjnych, ale zdaje się, że w tym także mają spore doświadczenie :idea:

Obrazek

Z drugiej strony wygląda na to, że biura do wynajęcia w Krakowie tam nie są jakieś super popularne, bowiem z tego co widać na budynku, to tylko Orlen Oil ma tam jak na razie powierzchnie :) Choć to się pewnie zmieni z czasem, znając Kraków i to, ile firm poszukuje tam lokali biurowych, więc pewnie Echo Investment na tym skorzysta. Tym bardziej, że zabrali się za kolejny etap, więc pewnie ktoś policzył, że powinno się to opłacać.

Obrazek

W ogóle sporo biurowców powstaje w tej okolicy ostatnio, na przykład bliżej Prądnika Czerwonego, przy ulicy Lublańskiej i rondzie Pol Sadu stoi już kilka pięter, z których kiedyś ma powstać biurowiec Astris Kraków, a to jeszcze nie wszystko, co tam powstaje. Generalnie tego rodzaju inwestycji w naszym mieście cały czas jest stawianych bardzo dużo, ale to chyba pozytywny trend, nawet pomimo narzekań co poniektórych, że niby okolica zacznie się korkować itp. ;)

MarcinJ
Posty: 131
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Biurowce O3 Business Campus (Opolska Business Park) od Echo forum - Kraków

Postautor: MarcinJ » 14 maja 2017, 15:47

Jakiś czas temu widziałem, że ten projekt chyba zmienił nazwę, bo kiedyś miało to się nazywać Opolska Business Park Kraków, a teraz płoty są obklejone nazwami O3 Business Campus Kraków :) Chyba modne teraz, bo powstaje też na Górce Narodowej Osiedle Ozon reklamowane właśnie jako O3 - chyba kończą się pomysły ludziom zajmującym się wymyślaniem nazw.

Obrazek

W każdym razie pierwszy biurowiec jest tam już od jakiegoś czasu gotowy i wszystko wskazuje na to, że powierzchnia w nim nieźle się wynajęła :) Choć słyszałem, że jakaś firma przeprowadziła się tam tylko na czas remontu biurowca, który zajmowała do tej pory. Ale wszystko wskazuje na to, że projekt złapał i cieszy się powodzeniem.

Obrazek

Za pierwszym z biurowców O3 Business Campus w Krakowie, niemal gotowy jest już kolejny, widać, że w tej chwili zdejmowane jest z niego rusztowanie, albo nawet już go na nim nie ma, więc pewnie wkrótce tam wprowadzą się tam firmy. A jeszcze za tym budynkiem, jest już 6-7 pięter kolejnego budynku, ostatniego z tych, które mają powstać w ramach tego projektu. Lokalizacja jest niezła, biura stoją przy III obwodnicy Krakowa, to prawda, że na Opolskiej są dzisiaj wielkie korki, ale to może ulec dużej zmianie, jeśli powstanie czwarta obwodnica Krakowa na północy - powinna przejąć dużą część ruchu tranzytowego, jak również sporo miejskiego, jak autostradowa obwodnica po stronie południowej :)

luc
Posty: 30
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Biurowce Opolska O3 Business Campus od Echo forum - Kraków

Postautor: luc » 17 sty 2018, 13:07

A tu jeszcze jedna fotka, na której można zobaczyć biurowce O3 Business Campus, widać, że ukończenie trzeciego budynku zostało coraz mniej czasu. Tymczasem do pozostałych wprowadza się coraz więcej firm, nic dziwnego, bo lokalizacja jest niezła, a biurowce nowe i chyba w niezłym standardzie :)

Obrazek

Ciekawe jakie firmy się tam wprowadzą i czy szybko uda się wynająć całą powierzchnię. Interesujące jest też to, czy wraz z zakończeniem budowy biurowców uda się jakoś atrakcyjnie zagospodarować przestrzeń wokół nich, miejmy nadzieję, że inwestor pomyśli o tym, żeby dodać coś od siebie tej okolicy.

slawek
Posty: 255
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Re: Biurowce Opolska O3 Business Campus od Echo forum - Kraków

Postautor: slawek » 12 lut 2019, 9:06

A tu kilka fotek biurowców O3 w Krakowie, które już w zasadzie zostały ukończone.

Obrazek

A co więcej, chyba całkiem ładnie się komercjalizują.

Obrazek

O ile same budynki wyglądają nieźle, proste formy, dobrze wykończone elewacje, to jednak brakuje trochę ciekawszego zagospodarowania terenu wokół nich. Stoją po środku betonowego parkingu niestety.Wróć do „Nowe biurowce, hotele, obiekty publiczne, przemysłowe i infrastruktura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość