Umowa przyrzeczona a przeksztalcenie użytkowania wieczystego we wlasnosc

W tym dziale wpisów z poradami mogą dokonywać tylko specjaliści potwierdzeni przez administrację forum. Nie jest to miejsce na reklamy - tego rodzaju wpisy będą kasowane. Za to pytania mogą zadawać użytkownicy.
owen1011
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2018, 20:18

Umowa przyrzeczona a przeksztalcenie użytkowania wieczystego we wlasnosc

Postautor: owen1011 » 09 lis 2018, 20:22

Dostalem takie info od dewelopera:

"Pragniemy także poinformować, iż w skutek nowo obowiązujących przepisów prawa, w ocenie Spółki, wobec spełnienia przesłanki z art.1 ust.2 pkt 2) ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku (Dz.U. 2018 poz. 1716) o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (dalej: „Ustawa”), na podstawie art. 1 ust. 1 Ustawy, z dniem 1 stycznia 2019 roku prawo użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej działkę ewid. nr XXX - przekształci się w prawo własności tego gruntu. Równocześnie z uwagi na brzmienie art. 4 ust.1 Ustawy, który stanowi, że podstawą ujawnienia prawa własności gruntu i budynków w księdze wieczystej stanowi zaświadczenie potwierdzające przekształcenie, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w przypadku zawierania umowy przyrzeczonej po dniu 31.12.2018 roku, koniecznym warunkiem zawarcia umowy będzie przedłożenie przedmiotowego zaświadczenia, a to może wiązać się z koniecznością wielomiesięcznego oczekiwania na jego uzyskanie (zgodnie z art. 4 ust.2 ustawy - 4 miesiące od dnia otrzymania wniosku, ale biorąc pod uwagę ilość wniosków, które najprawdopodobniej wpłynął do urzędu w tym czasie, termin ten ulegnie znacznemu wydłużeniu).
Wobec powyższego spółka, kierując się Pana interesem, chcąc uniknąć konieczności przesunięcia termin zawarcia umowy przyrzeczonej, z przyczyn wskazanych powyżej, które nie są zależne od spółki, a wynikają ze zmiany stanu prawnego, proponujemy Panu/Pani/Państwu, aby dokonali Państwo zapłatę całej ceny sprzedaży do dnia 30.11.2018 r., co pozwoli na odbiór Lokalu i zawarcie umowy przyrzeczonej przed 1 stycznia 2019 roku.
W przypadku niezaakceptowania w/w rozwiązania, konieczne będzie zawarcie aneksu do Umowy zmieniającego termin zawarcia umowy przyrzeczonej z dnia 31 lipca 2019 r. na dzień 31 października 2019 r.
"

Jakie minusy ma dla mnie podpisanie umowy przyrzeczonej w przyszlym roku, a nie obecnym?

Wedlug dewelopera (rozmowa telefoniczna) klucze dostane zaraz po zaplacie w styczniu za mieszkanie, a przed podpisanie umowy przerzeczonej (druga polowa 2019), czy tu nie ma jakis haczykow?


Nowy
Posty: 370
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Umowa przyrzeczona a przeksztalcenie użytkowania wieczystego we wlasność

Postautor: Nowy » 28 gru 2018, 20:35

owen1011 pisze:Dostalem takie info od dewelopera

Jak się sprawy potoczyły, i w ogóle, o którą inwestycję mieszkaniową chodzi?Wróć do „Zakup mieszkania - porady specjalistów od odbiorów / wykończeń / wyboru mieszkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości